Σημασία στη λεπτομέρεια!...

5.εγωισμος ,οταν η Λασκαρη χορευει μαζι με τον Φωκα;
 
3. Ο ίδιος ανελκυστήρας "πρωταγωνιστεί" και στις πρώτες σκηνές της ταινίας "Ένα έξυπνο έξυπνο μούτρο", όπου ο αστυφύλακας καταδιώκει τον Βουτσά.

Εδώ όμως με προβληματίζει η γυναίκα. Μου μοιάζει με την Καραγιάννη, αλλά... :wait2:
 
miki-mik7 είπε:
3. Ο ίδιος ανελκυστήρας "πρωταγωνιστεί" και στις πρώτες σκηνές της ταινίας "Ένα έξυπνο έξυπνο μούτρο", όπου ο αστυφύλακας καταδιώκει τον Βουτσά.Εδώ όμως με προβληματίζει η γυναίκα. Μου μοιάζει με την Καραγιάννη, αλλά... :wait2:
Αυτό το ασανσέρ "παίζει" και αλλού...για θυμήσου... ;)

katerinak είπε:
5.εγωισμος ,οταν η Λασκαρη χορευει μαζι με τον Φωκα;
Μπράβο πολύ σωστά!!! Άρα μας μένει η 2η και η 3η! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
miki-mik7 είπε:
Εδώ όμως με προβληματίζει η γυναίκα. Μου μοιάζει με την Καραγιάννη, αλλά... :wait2:
Εγώ πάλι έχω την εντύπωση ότι είναι η Βουγιουκλάκη, αλλά έχω κολλήσει. Δεν μπορώ να θυμηθώ με τίποτα!
 
serano915 είπε:
Εγώ πάλι έχω την εντύπωση ότι είναι η Βουγιουκλάκη, αλλά έχω κολλήσει. Δεν μπορώ να θυμηθώ με τίποτα!
Είναι η Βουγιουκλάκη η οποία πρωταγωνιστεί και στην 2η ταινία που ψάχνουμε...
 
tonytony είπε:
Είναι η Βουγιουκλάκη η οποία πρωταγωνιστεί και στην 2η ταινία που ψάχνουμε...
Μήπως η 3 είναι από τη Μουσίτσα;

Επίσης στη 2 στη φώτο αυτός που φαίνεται αριστερα μου κάνει για τον Παπαμιχαήλ. Άλλα δεν μου λέει κάτι άλλο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
serano915 είπε:
Μήπως η 3 είναι από τη Μουσίτσα;
Επίσης στη 2 στη φώτο αυτός που φαίνεται αριστερα μου κάνει για τον Παπαμιχαήλ. Άλλα δεν μου λέει κάτι άλλο...
κατα τη γνωμη μου ειναι καπως σοβαρο το ντυσιμο αυτο και δεν ταιριαζει με τη μουσιτσα
 
Να βοηθήσω...


Στη 2η βλέπουμε κάποιον που κοιτάζει φωτογραφίες λίγο πριν τις σκίσει...



Στη 3η κάποιος την καταδιώκει και όταν εκείνος ανεβαίνει το ασανσέρ (αριστερά) εκείνη το κατεβαίνει (δεξιά)



Νομίζω πως βοήθησα πάαααρα πολύ!!!
;)
 
2. Το ξύλο βγήκε απ' τον παράδεισο

3. Η Λίζα και η άλλη
 
2.αφου βρεθηκε η ταινια,συμπληρωνω τη σκηνη: ο καθηγητης Πανος Φλωρας σκιζει τη συλλογη απο φωτογραφιες (μαλλον με ηθοποιους) που εκαναν τα πλουσιοκοριτσα
 
Rapide είπε:
2. Το ξύλο βγήκε απ' τον παράδεισο3. Η Λίζα και η άλλη
:clap: :clap: :clap:

Μπράβο Rapide!!! Ο Δημήτρης Παπαμιχαήλ ετοιμάζεται να σκίσει τις φωτογραφίες των ηθοποιών που βρήκε στο πάτωμα της αίθουσας στη 2η και ο Θανάσης Βέγγος καταδιώκει τη Λίζα κατ' εντολήν του πατέρα της αλλά εκείνη με αυτόν τον τρόπο του ξεφεύγει! :)
 
tonytony είπε:
:clap: :clap: :clap:
ο Θανάσης Βέγγος καταδιώκει τη Λίζα κατ' εντολήν του πατέρα της αλλά εκείνη με αυτόν τον τρόπο του ξεφεύγει! :)
Τη Μίτση καλέ... ;)
 
Θα με κάνετε κομπλεξικό στο τέλος :cry: μόνο στην (1) είχα μαντέψει (λάθος) το "Γάμος αλα Ελληνικά"

Πάντως το ασανσέρ στην 3 είναι ρετρό από μόνο του, γιατί πρόκειται για πατερνόστερ. Ένα τέτοιο θυμάμαι, σε μια στοά που έβγαζε στη Σταδίου λίγα τετράγωνα από το Σύνταγμα. Αναρωτιέμαι αν είναι αυτό. Υποθέτω δεν υπάρχει πια.
 
elephadas είπε:
Θα με κάνετε κομπλεξικό στο τέλος :cry:
Εσένα θα σε κάνουν κομπλεξικό, εμένα που θα με κάνουν να το σκέφτομαι να βγω Σάββατο; :p

Μπράβο tony εις διπλούν και λοιποί! Άνετα μόνο το "Κάτι να καίει" και το "Αδελφός Άννα" είχα.
 
Πάμε για άλλη μια δεκάδα

 


1.



40.jpg


2.


39.jpg


3.


38.jpg


4.


37.jpg


5.


36.jpg


6.


35.jpg


7.


34.jpg


8.


33.jpg


9.


32.jpg


10.


31.jpg
 
1. Ιστορια μιας ζωης

2. Ερωτικη συμφωνια

4. Ενας μαγκας στα σαλονια

6. Το δολωμα

7. 17 σφαιρες για εναν αγγελο

8. Δακρυα για την Ηλεκτρα

9. Χωρις ταυτοτητα
 
1.ιστορια μιας ζωης,η σκηνη που δινουν 2κοπελες την τυροπιτα στη Λασκαρη

2.ερωτικη συμφωνια ,η σκηνη με την Ειρηνη που προσπαθει να σωσει τη Μπετυ

5.εκεινο το καλοκαιρι,η σκηνη με την Ελενα Ναθαναηλ που ξεφυλλιζει ενα περιοδικο ενω η κορη και ο αντρας της βρισκονται στη θαλασσα

6.το δολωμα,η Αλικη δοκιμαζει ενα απ τα φορεματα

7.17 σφαιρες για εναν αγγελο,Μαιρη Βιδαλη κολλαει στον τοιχο τα χαρτια που βλεπουμε
 
bambinella 100 είπε:
1. Ιστορια μιας ζωης2. Ερωτικη συμφωνια

4. Ενας μαγκας στα σαλονια

6. Το δολωμα

7. 17 σφαιρες για εναν αγγελο

8. Δακρυα για την Ηλεκτρα
Μπράβο βαμβinella όλες σωστές αν και επιγραμματικά. Άρα μας έμειναν η 3 , 5 , 9 , 10.

katerinak είπε:
1.ιστορια μιας ζωης,η σκηνη που δινουν 2κοπελες την τυροπιτα στη Λασκαρη2.ερωτικη συμφωνια ,η σκηνη με την Ειρηνη που προσπαθει να σωσει τη Μπετυ

5.εκεινο το καλοκαιρι,η σκηνη με την Ελενα Ναθαναηλ που ξεφυλλιζει ενα περιοδικο ενω η κορη και ο αντρας της βρισκονται στη θαλασσα

6.το δολωμα,η Αλικη δοκιμαζει ενα απ τα φορεματα

7.17 σφαιρες για εναν αγγελο,Μαιρη Βιδαλη κολλαει στον τοιχο τα χαρτια που βλεπουμε
Πολύ σωστά Κατερίνα βρήκες και την 5η! Άρα 3 , 9 και 10 ψάχνουμε ακόμα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα