Σκηνές που σας έχουν μείνει αξέχαστες

domniki

RetroJunkie™
Joined
16 Mαϊ 2007
Μηνύματα
3.510
Αντιδράσεις
2.248
Η αγαπημενη μου σκηνη....δυσκολευομαι να την σχολιασω...μερικες φορες τα λογια ειναι περιττα... :p

ch46rt1.jpg


Προβολή συνημμένου 58146
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απ: Σκηνες που σας εχουν μεινει αξεχαστες

Νομίζω μακράν η καλύτερη εικόνα στο manga είναι αυτή


που ο ʼλμπερτ περιθάλπτει με στοργή την αγαπημένη του.. >
:D

 


mangaac01hi0.jpg


 


mangaac01hi0.jpg


Εδώ και αν φαίνεται ο έρωτάς του για την Candy...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απ: Σκηνες που σας εχουν μεινει αξεχαστες

Εντύπωση μου έκανε η αντίδραση της Candy στην απότομη εκδήλωση του Terry. Το πρώτο χαστούκι έφυγε αυτόματα και ίσως και η ίδια να μην πρόλαβε να το σκεφτεί! Το δεύτερο όμως έφερε την σφραγίδα της παλαιάς γνήσιας προσωπικότητας της Candy. Καβγατζού και αγοροκόριτσο όπως ήταν δεν ανέχθηκε την βία που ασκήθηκε επάνω της και δεν φοβήθηκε ούτε στιγμή να το δείξει!!

actcigpcandycandyepisodfk3.jpg


actcigpcandycandyepisodfk3.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απ: Σκηνες που σας εχουν μεινει αξεχαστες

Turrican είπε:
Εντύπωση μου έκανε η αντίδραση της Candy στην απότομη εκδήλωση του Terry. Το πρώτο χαστούκι έφυγε αυτόματα και ίσως και η ίδια να μην πρόλαβε να το σκεφτεί! Το δεύτερο όμως έφερε την σφραγίδα της παλαιάς γνήσιας προσωπικότητας της Candy. Καβγατζού και αγοροκόριτσο όπως ήταν δεν ανέχθηκε την βία που ασκήθηκε επάνω της και δεν φοβήθηκε ούτε στιγμή να το δείξει!!
#) Το ποσο δυσαρεστηθηκε η Καντυ απο την κινηση του Τερρυ φαινεται ξεκαθαρα στην αμεσως επομενη σκηνη απ'αυτη που ποσταρα....σηκωνεται στις μυτες των ποδιων της για να τον φτασει :p Οσο για το χαστουκι, χμ....αν καποιος/α θελει να αποφυγει ενα φιλι, πιστεψτε με μπορει, δεν χρειαζεται να το ευχαριστηθει πρωτα και μετα να ριξει το χαστουκι... #)

Παντως καποιος ειχε γραψει στο Youtube οτι η σκηνη του φιλιου ειναι τα 30 καλυτερα δευτερολεπτα στην ιστορια της ΤΟΕΙ...δεν ξερω αν ειναι τα καλυτερα, αλλα σιγουρα ειναι τα πιο απολαυστικα :D
 
Απ: Σκηνες που σας εχουν μεινει αξεχαστες

Turrican είπε:
Εντύπωση μου έκανε η αντίδραση της Candy στην απότομη εκδήλωση του Terry. Το πρώτο χαστούκι έφυγε αυτόματα και ίσως και η ίδια να μην πρόλαβε να το σκεφτεί! Το δεύτερο όμως έφερε την σφραγίδα της παλαιάς γνήσιας προσωπικότητας της Candy. Καβγατζού και αγοροκόριτσο όπως ήταν δεν ανέχθηκε την βία που ασκήθηκε επάνω της και δεν φοβήθηκε ούτε στιγμή να το δείξει!!

actcigpcandycandyepisodfk3.jpg
Ίσως υποσυνείδητα αρνιόταν να δεχτεί να είναι ο Τέρρυ ο "πρώτος" της και περίμενε τον Πρίγκηπά της!!!! ::) :D


Είδατε ποτέ στον ’λμπερτ να σηκώνει χέρι ή να του μιλάει άσχημα;;;;;;;;;;;;;;
:D


 
Απ: Σκηνες που σας εχουν μεινει αξεχαστες

Juanita είπε:
Ίσως υποσυνείδητα αρνιόταν να δεχτεί να είναι ο Τέρρυ ο "πρώτος" της και περίμενε τον Πρίγκηπά της!!!! ;D > :D

Είδατε ποτέ στον ʼλμπερτ να σηκώνει χέρι ή να του μιλάει άσχημα;;;;;;;;;;;;;; ;D :D
Juanita, μαλλον αλλη σειρα εβλεπες εσυ :D Αφου δεν υπηρχε τιποτα μεταξυ Αλμπερτ-Καντυ....να τον αρχισει στα χαστουκια ετσι στα ξεκουδουνα .... :rofl:
 
Απ: Σκηνες που σας εχουν μεινει αξεχαστες

domniki είπε:
Juanita είπε:
Ίσως υποσυνείδητα αρνιόταν να δεχτεί να είναι ο Τέρρυ ο "πρώτος" της και περίμενε τον Πρίγκηπά της!!!! :D

Είδατε ποτέ στον ’λμπερτ να σηκώνει χέρι ή να του μιλάει άσχημα;;;;;;;;;;;;;; :D
Juanita, μαλλον αλλη σειρα εβλεπες εσυ ;D Αφου δεν υπηρχε τιποτα μεταξυ Αλμπερτ-Καντυ....να τον αρχισει στα χαστουκια ετσι στα ξεκουδουνα (θελω emoticon που χτυπιεται στα γελια!!!)....
Όχι. όχι στην Κάντυ αναφέρομαι!!!


θα μπορούσε κάλλιστα να τον πλακώσει στις μπούφλες που σηκώθηκε και έφυγε από το Νοσοκομείο,



της χάλασε το ρεπό και την έκανε να ανησυχήσει τρομερά. Εγώ θα του είχα κάνει ηρεμιστική ένεση



και θα τον έδενα στο κρεβάτι
::)


Αλλά... η Κάντυ κυρία!



Βλέπεις, υπέκυπτε σιγά σιγά στη γοητεία του...
:D


 
Απ: Σκηνες που σας εχουν μεινει αξεχαστες

Για ποια γοητεια μιλας? Το κοριτσι ηταν ερωτευμενο με τον ηθοποιο...και δεν ειχε ματια για κανεναν αλλο...το ιδιο και ο Τερρυ...αχ...μα που ειναι τα emoticon με καρδουλες...θελω και ενα με ροζ συννεφακι!

Λυπαμαι juanita, αλλα αναμονη 70 επεισοδιων + 20 χρονων ειναι παρα πολλη! Τουλαχιστον η Μιζουκι και η ΤΟΕΙ ηξεραν ποιος θα ηταν αυτος που θα της εδινε το μοναδικο φιλι. Παντως, η σκηνη του φιλιου ηταν υπεροχη. Οχι μονο το screenshot που ποσταρα, αλλα και το μετα. Το φιλι κραταει 30 δευτερα και η Καντυ βρισκεται στα ουρανια (εδω κολλαει το ροζ συννεφακι) :sweet_kiss:
 
Απ: Σκηνες που σας εχουν μεινει αξεχαστες

domniki είπε:
Για ποια γοητεια μιλας? Το κοριτσι ηταν ερωτευμενο με τον ηθοποιο...και δεν ειχε ματια για κανεναν αλλο...το ιδιο και ο Τερρυ...αχ...μα που ειναι τα emoticon με καρδουλες...θελω και ενα με ροζ συννεφακι!
ΑΥΤΌ ΜΕ ΤΑ EMOTICONS ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΤΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!

Δεν μπορούμε να εκφραστούμε σωστά!!! :-X
 
Απ: Σκηνες που σας εχουν μεινει αξεχαστες

Πες τα Domniki πες τα! Για λίγο έλειψα επειδή το πήρα απόφαση να γράψω επιτέλους ένα κεφάλαιο κι έχω χάσει επεισόδια! Δεν θέλω να σε στεναχωρέσουμε αγαπητή μας Juanita αλλά δεν φταίμε εμείς που η Μιζούκι αποφάσισε να είναι ο Τέρρυ αυτός που θα δώσει στην Κάντυ το πρώτο ερωτικό φιλί! ;)


Δεν ξέρω τι γίνεται με τον Αλμπερτ στο τέλος, μπορεί και να τον παντρεύεται αλλά κανείς δεν θα μας στερήσει τη χαρά του πρώτου φιλιού και όλου αυτού του υπέροχου σκηνικού στην Σκωτία. (Ναι εδώ χρειάζεται οπωσδήποτε emo συννεφάκι, λιποθυμίας κτλ!)



Στο μάνγκα η σκηνή αυτή διαφέρει λίγο. Στο φεστιβάλ το Μάη υπάρχει η σκηνή όπου ο Τέρρυ ανεβάζει την Κάντυ στο άλογο και προσπαθεί να την κάνει να ξεπεράσει τον Αντονυ και κάπου εκεί της δίνει και το πρώτο φιλί. Αργότερα στη Σκωτία το κλίμα είναι πλέον πολύ ζεστό ανάμεσα τους.



Αντίθετα στο anime όλα αυτά συμβαίνουν στη Σκωτία αλλά δεν μας πειράζει καθόλου. Το σήκωμα στις μύτες των ποδιών καθώς και τα χαστούκια παραμένουν σχεδόν τα ίδια και στις δύο περιπτώσεις. Αλλωστε η Κάντυ και ο Τέρρυ τρώγωνται μονίμως σαν το σκύλο με τη γάτα, σημάδι του πολύ μεγάλου έρωτα, την είχαν δαγκώσει χαλαρά και οι δύο τη λαμαρίνα αλλά δεν ήθελαν να το παραδεχτούν.



Για να μην πω για όλα, όσα θα είχαν γίνει αν δεν εμφανιζόταν η καταραμένη Ελίζα στο επεισόδιο 45, στο τζάκι που τους έκοψε...
:( :( :(

 


Αντε πήρα φόρα πάλι και θα πω κι άλλα...
 
Αχ, τι μου κανεις Hachiko...Σκωτια...και ναι, το πρωτο φιλι. Και οπως ολοι καλα γνωριζουμε, το πρωτο φιλι δεν ξεχνιεται ποτε...τι Αλμπερτ και κουραφεξαλα, Τερρυ και παλι Τερρυ: εξυπνος, γοητευτικος, δυναμικος, τρυφερος, (δεν ειναι τυχαιο οτι πινει μονο Dewar's, χιχιχιχι). Με αλλα λογια ο μεγαλος ερωτας (παλι συννεφακια βλεπω :sweet_kiss: ). Γενικα το manga το βρισκω καπως ξενερωτο, ισως γιατι δεν υπαρχει η υπεροχη φωνη του Παυλιδη, οπως και της Καρρα. Θα το εχετε καταλαβει μεχρι τωρα, οτι εχω "κατι" με τις φωνες ;)
 
domniki είπε:
Αχ, τι μου κανεις Hachiko...Σκωτια...και ναι, το πρωτο φιλι. Και οπως ολοι καλα γνωριζουμε, το πρωτο φιλι δεν ξεχνιεται ποτε...τι Αλμπερτ και κουραφεξαλα, Τερρυ και παλι Τερρυ: εξυπνος, γοητευτικος, δυναμικος, τρυφερος, (δεν ειναι τυχαιο οτι πινει μονο Dewar's, χιχιχιχι). Με αλλα λογια ο μεγαλος ερωτας (παλι συννεφακια βλεπω). Γενικα το manga το βρισκω καπως ξενερωτο, ισως γιατι δεν υπαρχει η υπεροχη φωνη του Παυλιδη, οπως και της Καρρα. Θα το εχετε καταλαβει μεχρι τωρα, οτι εχω "κατι" με τις φωνες ;)
Μπορεί να μην ξεχνάμε το πρώτο φιλί όπως δεν ξεχνάμε ούτε την πρώτη αγάπη!

Και αν επιστρέφουμε σ' αυτήν στο τέλος, απλά επιβεβαιώνουμε τη ρήση:

"Αν αγαπάς κάτι, άστο ελεύθερο..."

Το σίγουρο είναι πως σπάνια μένουμε με τον πρώτο που μας φίλησε...

Άλλωστε... η άγνοια, υπερτιμά κάποιες καταστάσεις! :D
 
juanita ακομα αναμενουμε την αγαπημενη σου σκηνη απο το anime...μονο το manga διαβαζες?

Οσο για το σχολιο σου σχετικα με το οτι δεν μενουμε με την πρωτη μας αγαπη, αναφερεσαι στον πραγματικο κοσμο ή στον Hollywoodιανο? Γιατι η διαφορα ειναι τεραστια. Η Καντυ (στη σειρα που θα ελεγα οτι εχει πολλα στοιχεια της σκληρης πραγματικοτητας) σαφως και δεν μενει με την πρωτη της αγαπη, γιατι ο Αντονυ σκοτωνεται. Ουτε καν με την δευτερη της αγαπη, τον Τερρυ, γιατι η Μιζουκι τον στελνει κ'αυτον στον Καιαδα...αλλα σιγουρα το επεισοδιο 46 χαρασεται στην μνημη της με χρυσα γραμματα :)
 
domniki είπε:
;D Το ποσο δυσαρεστηθηκε η Καντυ απο την κινηση του Τερρυ φαινεται ξεκαθαρα στην αμεσως επομενη σκηνη απ'αυτη που ποσταρα....σηκωνεται στις μυτες των ποδιων της για να τον φτασει :p Οσο για το χαστουκι, χμ....αν καποιος/α θελει να αποφυγει ενα φιλι, πιστεψτε με μπορει, δεν χρειαζεται να το ευχαριστηθει πρωτα και μετα να ριξει το χαστουκι... :D
Παντως καποιος ειχε γραψει στο Youtube οτι η σκηνη του φιλιου ειναι τα 30 καλυτερα δευτερολεπτα στην ιστορια της ΤΟΕΙ...δεν ξερω αν ειναι τα καλυτερα, αλλα σιγουρα ειναι τα πιο απολαυστικα :D
Μα...την τράβηξε επάνω γιαυτό ανασηκώθηκε!!!! :p Πάντως εγώ το δεύτερο χαστούκι θαύμασα και σχολίασα επειδή ήταν η θαρραλέα απάντηση στην βία που ασκήθηκε επάνω της μετά τη φάση του φιλιού.
 
Turrican είπε:
Μα...την τράβηξε επάνω γιαυτό ανασηκώθηκε!!!! :p Πάντως εγώ το δεύτερο χαστούκι θαύμασα και σχολίασα επειδή ήταν η θαρραλέα απάντηση στην βία που ασκήθηκε επάνω της μετά τη φάση του φιλιού.
Συμφωνω οτι δεν επρεπε να την χαστουκισει ο Τερρυ. Τις γυναικες δεν επιτρεπεται να τις χτυπουν ουτε με τριανταφυλλα :) Μαλλον ομως κ'αυτος δεν περιμενε αυτη την αντιδραση απο την Καντυ...αφου τον κυνηγουσε ολο το καλοκαιρι, ο ανθρωπος φανταστηκε οτι ηθελε να την φιλησει.
 
domniki είπε:
juanita ακομα αναμενουμε την αγαπημενη σου σκηνη απο το anime...μονο το manga διαβαζες?
Οσο για το σχολιο σου σχετικα με το οτι δεν μενουμε με την πρωτη μας αγαπη, αναφερεσαι στον πραγματικο κοσμο ή στον Hollywoodιανο? Γιατι η διαφορα ειναι τεραστια. Η Καντυ (στη σειρα που θα ελεγα οτι εχει πολλα στοιχεια της σκληρης πραγματικοτητας) σαφως και δεν μενει με την πρωτη της αγαπη, γιατι ο Αντονυ σκοτωνεται. Ουτε καν με την δευτερη της αγαπη, τον Τερρυ, γιατι η Μιζουκι τον στελνει κ'αυτον στον Καιαδα...αλλα σιγουρα το επεισοδιο 46 χαρασεται στην μνημη της με χρυσα γραμματα :)

Δε θέλω να σε κατεβάσω από το συννεφάκι Domniki (που είναι επιτέλους τα emoticons

που παραγγείλαμε;;;;;;;;;;;;;;;; :D )

αλλά στο επεισόδιο Νο τρέχα γύρευε (θα το ποστάρω όμως) που η Κάντυ μαγειρεύει και

ο Άλμπερτ φτιάχνει το τραπέζι του εξομολογείται πως ο Άντονυ δεν είναι η πρώτη της αγάπη

αλλά ο Πρίγκηπας του Λόφου ακόμα και αν ήταν πολύ μικρή τότε...
 
Juanita είπε:
Δε θέλω να σε κατεβάσω από το συννεφάκι Domniki (που είναι επιτέλους τα emoticonsπου παραγγείλαμε;;;;;;;;;;;;;;;; :D )

αλλά στο επεισόδιο Νο τρέχα γύρευε (θα το ποστάρω όμως) που η Κάντυ μαγειρεύει και

ο Άλμπερτ φτιάχνει το τραπέζι του εξομολογείται πως ο Άντονυ δεν είναι η πρώτη της αγάπη

αλλά ο Πρίγκηπας του Λόφου ακόμα και αν ήταν πολύ μικρή τότε...
Ναι! θελω κ'εγω συννεφακι, παρειγγειλα ενα ροζ, αλλα τιποτα ακομα :) (FYI εχω κατεβει απο το συννεφακι χρονια τωρα -δυστυχως :p )

Μηπως το επεισοδιο στο οποιο αναφερεσαι ειναι οταν ετοιμαζεται να παει στο Broadway και αναπολει την πρωτη συναντηση της με τον Τερρυ ;) Τοτε που εχει πρηξει τον Αλμπερτ να του διηγειται ξανα και ξανα την ιδια ιστορια? χιχιχιχι...(emoticon που ξερενεται στα γελια) :rofl: (ηρθε το emoticon!!!!)
 
domniki είπε:
Συμφωνω οτι δεν επρεπε να την χαστουκισει ο Τερρυ. Τις γυναικες δεν επιτρεπεται να τις χτυπουν ουτε με τριανταφυλλα :) Μαλλον ομως κ'αυτος δεν περιμενε αυτη την αντιδραση απο την Καντυ...αφου τον κυνηγουσε ολο το καλοκαιρι, ο ανθρωπος φανταστηκε οτι ηθελε να την φιλησει.
Βασικά εμένα αυτή η βροχή χαστουκιών με συναρπάζει! Εδώ που τα λέμε τόσα του έριξε, ε, της έριξε και αυτός ένα.

Για πόσο να καθόταν να τις τρώει; Πληγώθηκε ο εγωισμός του, του κακόμοιρου, δεν τη βίασε απλά τη φίλησε. Και είμαι σίγουρη ότι ήταν αυτή ακριβώς η αντίδραση της Κάντυ επειδή της άρεσε και δεν ήξερε τι να κάνει. Προσπαθούσε να πείσει τον εαυτό της πως τον μισούσε και άλλες τέτοιες χαζομάρες. Γιαυτό σκεφτόταν το φιλί μόνη της μετά!

Για να μη περιγράψω τη σκηνή που της αφήνει το γράμμα που λέει ότι φεύγει, δεν θέλω να αρχίσω να λέω ατάκες τώρα. Και μετά που τρέχει στο λιμάνι και φωνάζει και σ' αγαπώ! Άσχετα αν το έκοψαν οι Έλληνες στη μετάφραση, στα Γιαπωνέζικα και σε άλλες μεταγλωτίσεις απ' ότι ξέρω μία χαρά το λέει.

Επίσης είναι ο μόνος για τον οποίο το λέει το Σ'αγαπώ!!!
 
Η Καντυ βρισκεται σε φαση αρνησης. Δεν θελει να παραδεχτει οτι ειναι ερωτευμενη. Απο την πρωτη στιγμη που τον συνανταει, κολλαει μαζι του και τον ακολουθει παντου. Εδω που τα λεμε, καρδια αγκιναρα ειχε η γλυκια ξανθια πρασινοματα :p Eχω μια αλλη ατακα απο το 101...αλλα την εχω σπιτι...Hachiko ελπιζω να μην αυτοκτονησεις...
 
domniki είπε:
Ναι! θελω κ'εγω συννεφακι, παρειγγειλα ενα ροζ, αλλα τιποτα ακομα :) (FYI εχω κατεβει απο το συννεφακι χρονια τωρα -δυστυχως :p )
Μηπως το επεισοδιο στο οποιο αναφερεσαι ειναι οταν ετοιμαζεται να παει στο Broadway και αναπολει την πρωτη συναντηση της με τον Τερρυ ;) Τοτε που εχει πρηξει τον Αλμπερτ να του διηγειται ξανα και ξανα την ιδια ιστορια? χιχιχιχι...(emoticon που ξερενεται στα γελια)
A.. Γειά σου! Σε αυτό αναφέρομαι!

Είδες υπομονή ο αγαπημένος μου;;;;;
 
Πίσω
Μπλουζα