Σκυλάδικα!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ! :rolleyes:

Ένας άλλος τραγουδιστής που θυμήθηκα πρόσφατα είναι και ο Γιώργος Βωβός.

Δεύτερο όνομα, αλλά με διαχρονική παρουσία, καλή φωνή και το "δικό του κοινό".

Και φυσικά με το απαραίτητο "αφανέ-σγουρό" μαλλί.

Έμενε κοντά στο σπίτι της γιαγιάς μου, και μερικές φορές τον είχα πετύχει στο δρόμο.

Δε θυμάμαι αν είχε κάποιο γνωστό χιτ.

Ίσως μπορεί να βοηθήσει κάποιος από τους έτερους σκυλάδες του φόρουμ.

Προσφάτως τον ξαναείδα, όταν έπεσε στα χέρια μου η βιντεοταινία "Ο κοντοζηλιάρης" με τον Νίκο Ρίζο.

Αν θυμάστε, κάθε βιντεοταινία του 80' που σεβόταν τον εαυτό της, είχε υποχρεωτικά μια-δυό σκηνές σε σκυλάδικο, στις οποίες εμφανίζονταν διάφοροι λαικοί αρτίστες τραγουδώντας τα σουξέ τους.
 
Aπό γυναίκες η Καίτη Λιβανού(που είναι οι αναπάντητες) η Ανέτα Μαρμαρινού και η Βάσω Χατζή ξεχωρίζουν κι αυτές.

Καινούριο ταλέντο που ξεπροβάλει σιγά σιγά είναι η Κατερινά Γαλανοπούλου η οποία μάλιστα είχε βγει στον Φίλιππο Καμπούρη κι έλεγε ότι έχει κάνει 35.000 φορές σεξ.

Τώρα τραγουδάει στο τράπεζα σόδωμα στο Μπουρνάζι.

Από άνδρες μυθικό το κομμάτι του Βασίλη Χαραλαμπους "ρουλέτα είναι η ζωή και τσόχα η κοινωνία άλλος την πιάνει την καλή κι άλλος δεν έχει μία"

Επίσης του Καρουσάκη το τργούδι "που είν το ψαλλιδάκι να σου κόψω λίγο από τα μαλακια σου πρωταγωνιστούσε πριν 3-4 χρόνια.

Ένα τραγούδι που βάζει ο dirty συχνά "είχα ένα ριγέ σακάκι διπλοσταυροκουμπωτο" ξέρουμε ποιός το λέει? :help:
 
Kabouridis είπε:
Aπό γυναίκες η Καίτη Λιβανού(που είναι οι αναπάντητες) η Ανέτα Μαρμαρινού και η Βάσω Χατζή ξεχωρίζουν κι αυτές.Καινούριο ταλέντο που ξεπροβάλει σιγά σιγά είναι η Κατερινά Γαλανοπούλου η οποία μάλιστα είχε βγει στον Φίλιππο Καμπούρη κι έλεγε ότι έχει κάνει 35.000 φορές σεξ.

Τώρα τραγουδάει στο τράπεζα σόδωμα στο Μπουρνάζι.

Από άνδρες μυθικό το κομμάτι του Βασίλη Χαραλαμπους "ρουλέτα είναι η ζωή και τσόχα η κοινωνία άλλος την πιάνει την καλή κι άλλος δεν έχει μία"

Επίσης του Καρουσάκη το τργούδι "που είν το ψαλλιδάκι να σου κόψω λίγο από τα μαλακια σου πρωταγωνιστούσε πριν 3-4 χρόνια.

Ένα τραγούδι που βάζει ο dirty συχνά "είχα ένα ριγέ σακάκι διπλοσταυροκουμπωτο" ξέρουμε ποιός το λέει? :help:


είναι του Κ Ψυχογιού

1η εκτέλεση Σπύρος Ζαγοραίος!

;)
 
Άλλη γυναίκα που θυμήθηκα είναι η Ελευθερία Ζέρβα.

Με δύο επιτυχίες/βίντεοκλίπ.

"Άλλαξα σου λέω άλλαξα ( τέρμα πια το ψέμα, καταστάλαξα ! )" και

"Σκίστο το τηλέφωνο, σκίστο ! " με θέμα έναν "άτακτο" τύπο που παίρνει ξερά τηλέφωνα από άλλες γυναίκες, ενώ συνοδεύει την Ζέρβα.

Μια άλλη μορφή που θυμάμαι ήταν ο Σάκης Δάρας.

Με επιτυχίες/βιντεοκλίπ που παίζονταν ανελειπώς στο TV-Magic.

"Να η γυναίκα" και "Ώστε έτσι λοιπόν".
 
[

Ένα τραγούδι που βάζει ο dirty συχνά "είχα ένα ριγέ σακάκι διπλοσταυροκουμπωτο" ξέρουμε ποιός το λέει? :help:

φιλε, μου αγγιξες χορδη τωρα!!!!

το "διπλοσταυροκουμπωτο" ειναι γραμμενο απο τον μεγαλο συνθετη κωστα ψυχογιο, ο οποιος ηταν και ο πρωτος που εμπιστευτηκε τραγουδια του στον γιαννη φλωρινιωτη, και ουσιαστικα τον ανεδειξε. ο φλωρινιωτης το διαλαλει παντου αυτο και στην αυτοβιογραφια του λεει οτι το μεγαλυτερο λαθος της ζωης του ειναι που σταματησε την συνεργασια του μαζι του.

περισυ κυκλοφορησε το νεο αλμπουμ του φλωρινιωτη με τιτλο "αφιερωμα στον κωστα ψυχογιο" με μερικα πασιγνωστα κομματια (ριτα σακελλαριου. κτλ...) το οποιο περιλαμβανει το διπλοσταυροκουμπωτο.

η εκτελεση του ντερτι ΔΕΝ ειναι φλωρινιωτης, δεν ξερω ποιος ειναι

επισης θα μου επιτρεψετε να αναφερθω τον αγαπημενο μου Βασιλη Μητροπουλο!

"αγαπη μου κλαις?"

"μου εκανε καλο αυτος ο χωρισμος"

"διαμαντια στο γυμνο κορμι της"

"ετοιμαζω το κρεβατι το διπλο" (αποψε που γιορταζουμε, κερια εχω αναμμενα, και σεντονια κοκκινα, σατεν, εχω στρωμενα! - ετοιμαζω ετοιμαζω το κρεβατι το διπλο και οταν θα μαστε οι δυο μας , δεν θα σου αντισταθω!!

μιλαμε για θεικο ατομο, ο οποιος ειχε ερθει στο τραπεζι μας και μας ελεγε ανεκδοτα κυριως εισ βαρος μιας ωριμης νυφης η οποια εκανε το γλεντι του γαμου με το νυφικο μεσα στο σκυλαδικο την ιδια στιγμη!!!

απο τοτε οποτε πηγαινα (1 φορα τον χρονο και βγαλε) παντα ερχοταν και μου εδινε το cd του δωρο (σε αντεγραμμενο φυσικα)!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν αυτό έγινε 25 Νοεμβρίου 2000 ... ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΟ ΣΚΥΛΑΔΙΚΟ !

:eek:
 
Βασίλης Μητρόπουλος τον είχα δει πέρσυ παραμονή Χριστουγέννων στο Παπαράτσι και τότε είχε βγάλει το hello hello σου τηλεφωνώ...

Ωραίος πολύ ωραίος.Αν και για εκείνη την βραδιά είχα πάει περισσότερο για τον γίγαντα Βασίλη Στακτέα (ο οποίος φέτος είναι στο Μον ρεπό στο Γέρακα) εν τούτοις κι ο Μητρόπουλος ζωγράφισε. :)
 
στακτεας κορυφαιος!

"περαστικα περαστικα περαστικα σου, εγω θα πιω ενα ποτηρι στην υγεια σου!"
 
Έχω την τύχη το Mon Repo να είναι κοντά μου.

Δυστυχώς δεν είναι πιά στα χαϊλίκια του όπως παλιότερα, αν και είναι μακράν ένα από τα καλύτερα καψουροσκυλάδικα των Μεσογείων.

Max Respect.
 
ζαμανος είπε:
παντα ερχοταν και μου εδινε το cd του δωρο (σε αντεγραμμενο φυσικα)!
Το ίδιο είχε συμβεί κι μ'εμένα.Τον είχα πετύχει μια φορά στα Καβουράκια μια ταβέρνα με μουσική στην Λαμπρινή κι είχε έρθει εκεί διότι ήταν φίλος με τον ιδιοκτήτη. Σε κάποια φάση τραγούδησε και μετά κάθησε στην διπλανή παρέα.Γνωριστήκαμε λόγω κοινοών μουσικών προτιμήσεων :biglaugh:και στο τέλος μου έκανε δώρο το cd του με το hello hello.

Μετά τον είδα κανονικά που δούλευε στο Παπαράτσι.

Πολύ τζετ άτομο ο Μητρόπουλος
 
Στην περιοχή μας ένας είναι ο μύθος και ΤΟ όνομα.......

Μίμης Γκιουλέκας

mimisvh9.jpg


Ενδεικτικά αναφέρω την επιτυχία του 'Το πορτοφόλι'

'Στο κόσμο το σημερινό αυτό το ξέρουν όλοι

η δύναμη στον άνθρωπο είναι το πορτοφόλι'

Κολλητός του Στράτου,ο οποίος τον 'έβγαλε' και από τη φυλακή όπου είχε πάει νομίζω για .....φόνο(?).

Για ένα φεγγάρι είχε μια mercedes του '70 κατάμαυρη και ήταν και αυτός με τα μαύρα κουστούμια και ήταν σα νεκροφόρα!

Το αποκορύφωμα ήταν όταν τον πέτυχα 3 η ώρα το μεσημέρι,κατακαλόκαιρο με 45 βαθμούς να κάθετε σε τσιπουράδικο με κουστουμιά και ...........σαγιονάρα κίτρινη!Η αποθέωση!

Και νομίζω δεν αναφέρθηκε και ο Mr President Τάσος Μπουγάς.

t-1595-1453.jpeg


ΥΓ:Μήπως η εκτέλεση που ψάχνετε για το ριγέ σακάκι είναι του Γιώργου Μαρίνη ή του Χρήστου Γέροντα;
 
Και νομίζω δεν αναφέρθηκε και ο Mr President Τάσος Μπουγάς.
:lotsofolove::lotsofolove::lotsofolove:

A Σ Τ Ε Ρ Ι ! και βγάζει και γέλιο με τις ατάκες του. Όταν δε, δει κάποια αρκούντως αξιοπρόσεκτη κυρία να χορεύει αρχίζει τα... ''ααα παιδί μουυυυ.... παιδί μουυυυ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΕΤΣΙ???"

:D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μιμης γκιουλεκας

ρε φιλε με εστειλες με τον γκιουλεκα!

λογω δουλειας περναω 1-2 φορες τον χρονο απο καρδιτσα και εχω δει τις αφισες του για το κεντρο "10 εντολες" (νομιζω ?)

ολο λεω θα σταματησω να την κατεβασω, αλλα επειδη ειναι πανω στην εθνικη, παντα περναμε σφαιρατα και το βλεπω τελευταια στιγμη...

10 με τονο στο χτενισμα του μιμη, και οτι αλλη ινφο εχεις για τον μιμη, ευπροσδεκτη!!!

ευγε και παλι ευγε!!
 
Μην ξεχνάμε και τον μεγάλο Βασίλη Ξιφαρά.

Με τα χιτ "μη γκρινιάζεις, θα σου πάρω σοκολάτα" και

"πιλότε ακύρωσε την πτήση, μη φύγει και με αφήσει".

Υ.Γ. Παιδιά, ο Γιάννης Βλάσσης, ξέρουμε που τραγουδάει ;
 
Τον Βασίλη ξιφαρά τον είχα δει από κοντά πριν 2 χρόνια στο ΝΕΦΕΛΗ όταν είχα πάει να δω τον Καμπουρίδη.

Ηταν και η Λέιλα μαζί τους τότε.
 
Kabouridis είπε:
Τον Βασίλη ξιφαρά τον είχα δει από κοντά πριν 2 χρόνια στο ΝΕΦΕΛΗ όταν είχα πάει να δω τον Καμπουρίδη.Ηταν και η Λέιλα μαζί τους τότε.
αληθευει οτι ο ξιφαρας εχει καποια αναπηρια στο ενα ποδι ??

αν ναι, ηρωας της πιστας!
 
Ήρα είπε:
:lotsofolove::lotsofolove::lotsofolove:


Πω πω με έφτιαξες!!!!! :beerz: :thumbup:

Αυτή είσαι!!!!!!!!

Μ'αρέσεις παιδί μου, μ'αρέσεις!!!!!

Σταθερά σταθερά με το σκύλο αγγαλιά!!!!!! :D
 
Μια και αναφέρθηκε ο President της νύχτας, ο ανεπανάληπτος, ο τρισμέγιστος, ο τετραπίθανος, ο καρακαψούραρχος, Ο Τάσος Μπουγάς, να πω ότι τον είχα απολάυσει πριν λίγα χρόνια στο Λευκό Οίκο.

Το κέφι που βγάζει αυτός ο άνθρωπος είναι απίθανο!!! Πάντα με το πούρο και τα κλασσικά μαύρα γυαλιά ηλίου.

Εμ, έτσι είναι. Ο ήλιος της νύχτας είναι πολύ δυνατός, δυνατότερο δε είναι το φως των αστεριών της!!!!!!!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα