Σκυλάδικα!

Mου στείλανε από Αίγιο πριν 10 ημέρες ένα cd με τραγούδια του και δεν έχει βγει από το στερεοφωνικό.

Θεός :thanx2:
 
Ευχαριστουμε για την θερμη υποδοχη!!!
 
Προμηθεύτηκα σήμερα cd live της Καίτης Ντάλη.Θρυλική φωνή απίστευτη και λαική.Είχα κανα δυο χρόνια να την ακούσω. :bow:

Πολύ πόνος
 
Λοιπόνε, πέρασα σήμερα από το Χαϊδάρι (Παλατάκι) και είδα οτι στο κέντρο που βρίσκεται εκεί (μη βαράτε, δεν θυμάμαι όνομα) τραγουδάνε ο Καμπουρίδης, Κώστας Μοναχός και κάποιος Αλεξάνδρου. Τι θα λέγατε για ένα meeting εκεί;
 
Ερωτηση:Τι παιζει με τον Καρουσακη?

Δεν ειμαι φαν (εχει 5-6 δυνατα κομματια) απλα παλια εβγαινε συχνα στα καναλια.

Το περιεργο ειναι οτι καθε φορα φαινοταν και χειροτερα.Εχει κατι ο χριστιανος?
 
Mίλησα στο τηλέφωνο με τον Γιώργαρο τον Καμπουρίδη και μου είπε ξεκινάνε στο ΑΠΡΟΟΠΤΟ στο Χαιδάρι. Αν είναι κι ο Κώστας Μοναχός γιναμε βρήκαμε το στεκι του χειμώνα. :cheers:

Οποτε θέλετε το κανονιζουμε να γνωριστούμε κι από κοντά πέρνω ένα τηλ τον Καμπουρίδη και μας κλείνει τραπεζάκι σπέσιαλ.
 
Kabouridis είπε:
Mίλησα στο τηλέφωνο με τον Γιώργαρο τον Καμπουρίδη και μου είπε ξεκινάνε στο ΑΠΡΟΟΠΤΟ στο Χαιδάρι. Αν είναι κι ο Κώστας Μοναχός γιναμε βρήκαμε το στεκι του χειμώνα. :cheers: Οποτε θέλετε το κανονιζουμε να γνωριστούμε κι από κοντά πέρνω ένα τηλ τον Καμπουρίδη και μας κλείνει τραπεζάκι σπέσιαλ.
Τελικά μάθαμε αν θα είναι μαζί, Καμπουρίδης και Μοναχός ;

Υ.Γ. : Ξέρεις κάποιος αν τραγουδάει πουθενά η Μάγδα Μαλτεζάκη ;
 
Χθές που πέρασα από εκεί, είδα οτι ο άλλος τραγουδιστής είναι ο Κώστας Καρουσάκης και όχι ο Μοναχός. Σε κάθε περίπτωση εμείς θα πάμε για τον Kenny. Δεν αρχίζουμε να το κανονίζουμε σιγά, σιγά;

Επίσης αυτό που δεν θα χάσω με τίποτα είναι το σχήμα Θέμης Αδαμαντίδης, Αγγελική Ηλιάδη, Νάνσυ Αλεξιάδη και Γιώργος Χρήστου.
 
kalispera

καλησπέρα σε όλους σας! είμαι νέο μέλος στην παρέα και τον τελευταίο καιρό ψάχνω θαμένα αλλά χρυσά τραγούδια!

Η λίστα σας με τα top 10 k 20 μου φάνηκε πολύ χρήσιμη.

Υπάρχει ένα τραγούδι που το ψάχνω καιρό και λέει:

"Νύχτα που αγαπάς τους αλήτες,

νύχτα που αγαπάς τους ξενύχτες

κράτα τις ώρες σου κράτα τες

όσο κι αν είναι για μένα αβάσταχτες..."

Ή κάτι τέτοιο. Μπορεί κανείς να βοηθήσει?
 
exetlaios είπε:
Τελικά μάθαμε αν θα είναι μαζί, Καμπουρίδης και Μοναχός ;
Tελικά δεν είναι μαζί του ο Κώστας Μοναχός αλλά είναι ο Κώστας Καρουσάκης μαζί με τον Αλεξάνδρου.
 
Συναγωνιστές, η Φωτεινή Βαλέντη, που τραγουδάει ;
 
Στο ΄χω ξαναπεί μωρό μου

Χαιρετώ τήν Ζωντανή και Ενημερωμένη παρέα σας !

Παρακαλώ πολύ θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τον Δίσκο " Υπάρχει Λύση " του Κώστα Μοναχού και συγκεκριμένα για το κομμάτι " στο ΄χω ξαναπεί μωρό μου )

Μήπως λοιπόν , γνωρίζετε που μπορώ να το βρώ σε αρχείο WAV (οχι mp3 ) είτε σε βινύλιο , είτε σε CD (δέν ξέρω να έχει κυκλοφορήσει ποτέ )

Οπως καταλαβαίνετε το κομμάτι αυτό μου αρέσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και θα ήθελα να το έχω στην δισκοθήκη μου , η ποιότητα mp3 που έχω κατεβάσει δέν είναι και οτι καλύτερο ...

Σας ευχαριστώ εκ τών προτέρων
 
Μανώλης είπε:
Χαιρετώ τήν Ζωντανή και Ενημερωμένη παρέα σας !Παρακαλώ πολύ θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τον Δίσκο " Υπάρχει Λύση " του Κώστα Μοναχού και συγκεκριμένα για το κομμάτι " στο ΄χω ξαναπεί μωρό μου )

Μήπως λοιπόν , γνωρίζετε που μπορώ να το βρώ σε αρχείο WAV (οχι mp3 ) είτε σε βινύλιο , είτε σε CD (δέν ξέρω να έχει κυκλοφορήσει ποτέ )

Οπως καταλαβαίνετε το κομμάτι αυτό μου αρέσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και θα ήθελα να το έχω στην δισκοθήκη μου , η ποιότητα mp3 που έχω κατεβάσει δέν είναι και οτι καλύτερο ...

Σας ευχαριστώ εκ τών προτέρων
Καλωσήρθες Μανώλη.

Δεν ξέρω αν σε βοηθάω, αλλά σε ενημερώνω ότι το συγκεκριμένο τραγούδι που ψάχνεις (μαζί με 2-3 ακόμα από το ίδιο άλμπουμ) υπάρχουν και στη συλλογή ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ που είχε επιμεληθεί το (πάλαι-ποτέ) TV-MAGIC.

Μακράν η καλύτερη σκυλο-συλλογή όλων των εποχών.

Με Σούλα Νικολουδάκη, Ντάνια Πλέσσα, Μαρία Ρούσου, Χριστίνα Δελλή, Ρένα Βεράκου, Κώστα Μοναχό, Βασίλη Στακτέα, Γιώργο Πωλέση κ.α.

Έχω την τύχη να την έχω σε βινύλιο.

Οπότε, παράλληλα με το ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ, ψάχνε και ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.
 
exetlaios είπε:
Καλωσήρθες Μανώλη.
Δεν ξέρω αν σε βοηθάω, αλλά σε ενημερώνω ότι το συγκεκριμένο τραγούδι που ψάχνεις (μαζί με 2-3 ακόμα από το ίδιο άλμπουμ) υπάρχουν και στη συλλογή ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ που είχε επιμεληθεί το (πάλαι-ποτέ) TV-MAGIC.

Μακράν η καλύτερη σκυλο-συλλογή όλων των εποχών.

Με Σούλα Νικολουδάκη, Ντάνια Πλέσσα, Μαρία Ρούσου, Χριστίνα Δελλή, Ρένα Βεράκου, Κώστα Μοναχό, Βασίλη Στακτέα, Γιώργο Πωλέση κ.α.

Έχω την τύχη να την έχω σε βινύλιο.

Οπότε, παράλληλα με το ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ, ψάχνε και ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.
Καλώς σάς βρήκα

Ευχαριστώ πολύ για τήν άμεση απάντηση :thanx2:

Είναι πολύ χρήσιμη η πληροφορία σας :bow:

Θα το κοιτάξω πάραυτα !
 
fan tou kampouridi kai tou krystali

[edit=μετατροπή από greeklish]Καταρχάς θα ήθελα να χαιρετίσω όλο το κόσμο. Είμαι νέος στο site το οποιο τυχαία ανακάλυψα αλλα μου ξύπνησε και μένα μνήμες μεγάλες. Ψηφίζω με χίλια καμπουρίδη και θα ήθελα να σας θυμίσω και το τραγούδι του κρύσταλλοι που λέει 'έχασα τα πάντα τίποτα δε πήρα έτσι είναι τον φτωχών η μοίρα'. Το συγκεκριμένο παρότι αγόρασα τρία cd του από ένα δισκάδικο στην αθηνας δεν το είχε μέσα και μόλις το πιάσω στο radio το πετυχαίνω στο τέλος. Empas περίπτωση αυτά για αρχή και θα τα λέμε συχνά από εδώ και πέρα.

παρεπιπτόντως τι μπαρόβια την έχω γιατί είχα πάρει μια φορα από το δρόμο ένα CD με τα λαϊκά τις δεκαετίας του 80. (σταμπάρανε τι κάρτα μου θαρρώ με τα ταυτότητα που γραφή η μπαρόβια).[/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σε χαιρετούμε κι εμείς φίλε mhxanologos1976 και σε καλωσορίζουμε στην παρέα μας !

Διόρθωσε σε παρακαλώ το παραπάνω post σου όμως κι εναρμόνισέ το με τους κανονισμούς του forum,καθότι τα greeklish δεν επιτρέπονται εδώ...
 
Ένα πολύ ωραίο τραγούδι που για την εποχή του ήτανε και πρωτοποριακό

γιατί συνδύαζε ποπ και λαικό ήτανε του τσιμογιάννη το και κάνεις και ζημιές

Έντεκα χορεύεις μεσ' στις disco

Δύο στα μπουζούκια λες τη βρίσκω

Λίγο πριν μου δήλωνες ροκάκι

Τώρα μου δηλώνεις χανουμάκι

Και κάνεις και ζημιές (δις)

Και έχεις κι απαιήσεις τραπέζι πρώτο θες

Και κάνεις και ζημιές (δις)

Μ' έκεινες τις λοξές σου τις πύρινες ματιές

Και κάνεις και ζημιές

Έντεκα lambada τραδουδούσες

Δύο για κατάσταση μιλούσες

Λίγο πριν σνομπάριζες τα τέλια

Τώρα μου χορεύεις τσιφτετέλια

Και κάνεις και ζημιές (δις)

Και έχεις κι απαιήσεις τραπέζι πρώτο θες

Και κάνεις και ζημιές (δις)

Μ' εκείνες τις λοξές σου τις πύρινες ματιές

Και κάνεις και ζημιές

Και κάνεις και ζημιές (δις)

Και έχεις κι απαιήσεις τραπέζι πρώτο θες

Και κάνεις και ζημιές (δις)

Μ' εκείνες τις λοξές σου τις πύρινες ματιές

Και κάνεις και ζημιές
 
Ποια τραγουδιαρα λεει το "Αφεση αμαρτιων"? (hint: το ακουσα στο BlackMan :nervous:)
 
Οχι :D

Μαλλον εχουν κοινο τιτλο.Η φωνη αυτης που ακουσα ηταν βαρια μπουζουκε και με αξαν :)
 
Πίσω
Μπλουζα