Σκυλάδικα!

YouTube - Terzopoulos-Ksanthe mou aggele

[video=youtube;m-_bUs0qCVg]

"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γεια σας ,μερικα βιεντακια και απο εμενα αναμεσα και ο μεγαλος Σακης Τσελεπης στη δεκαετια το 80ς γινοταν χαμος με τα δυο καλυτερα τραγουδια του και τωρα ψηνει σουβλακια σε καντινα στην χαλκιδικη!!! :(

http://www.youtube.com/watch?v=qlYSfQsow0I

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για πολλους ισως περιθωρειακα μαγαζια.

LIVE IN THESSALONIKI VARDARIS

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μιας και αναφέρθηκε η Μαριάνθη Κεφάλα, να θυμιθούμε και το τραγούδι της "Κερασμένα τα ποτά".

Με το "προκλητικό" ρεφραίν :

<< Κερασμένα από μένα τα ποτά, κερασμένο από σένα το μετά ... >>

Αρκετά "σόκιν" για την εποχή του, ιδίως αν αναλογιστεί κανείς ότι το επίμεαχο ρεφραίν λεγόταν από γυναίκα, μια εποχή που η γυναικεία σεξουαλική χειραφέτηση ήταν σε εμβρυακό στάδιο.
 
Ρετρό κομμάτι, με ακόμα-περισσότερο-ρετρό εξώφυλο.

ΣΠΥΡΟΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ - Νοικάρης

Δικό σας, αλάνια...

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτό τώρα που το θυμήθηκες βρε θηρίο;

Πραγματικό διαμάντι.
 
Για πάρτη σου Γιώργο, αφιερωμένο !

Με βλέπω να πίνω καμιά σαμπούκα και να μην πάω δουλειά αύριο !

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όπως είπα και στο άλλο thread που μόλις άνοιξες, πολλά από αυτά τα κομμάτια με έχουν σημαδέψει πραγματικά.

Με γυρνάς πολλά χρόνια πίσω φίλε, χρόνια τα οποία καλύτερα μπορεί να μην ήταν, αλλά ήταν αγνότερα, κι ας ήμουν μέσα στη νύχτα και το κόσμο της......

[edit]This video is no longer available because the uploader has closed their YouTube account. Sorry about that.[/edit]




Ένα κομμάτι που έπαιζε κάθε δυό ώρες, μπορεί και 10 φορές σε ένα βράδυ. Ο κόσμος πάθαινε υστερία όταν το άκουγε, εγώ παθαίνω ακόμα και τώρα κι ας το έχω ακούσει πάνω από 2000 φορές (και λίγες λέω).......
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πάμε και λίγο να ακούσουμε το Σοφάκι ...

ΣΟΦΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗ - Το καλό το δέκα

Όσοι την είχαν προλάβει στα live της μαζί με τον Κώστα Καρουσάκη στη Συγγρού, έζησαν μεγάλες στιγμές !

http://www.youtube.com/watch?v=DqkDnPiTG0M&feature=related

Υ.Γ. Να ζήσει η Στουτγκάρδη ρεεε !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν και ο Καρουσάκης μου άρεσε πάντα, την συγκεκριμένη δεν την συμπάθησα ποτέ.....
 
Δείτε πως "φύσαγε" ο Βασίλης ο Καρράς, πριν το γυρίσει στο εμπορικό-soft-λαικό :

[edit]"ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΡΡΑΣ - ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙ..."


This video is no longer available because the YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement.



Sorry about that.[/edit]


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μένω στο τελευταίο κομμάτι του Καρρά που πόσταρες.

Μαζί με το κομμάτι "για τα μάτια του κόσμου" έχει κάνει πολλούς να κλάψουν.....
 
Μπράβο ρε παιδιά, με φτιάξατε για τα καλά απόψε! :)
 
Μάγκες, άκουγε κανείς Γιώργο Αιγύπτιο ;
 
picture.php
 
Οι μεταφράσεις των τίτλων στα αγγλικά, όλα τα λεφτά!!!!!

Που τον βρήκατε ρε παιδιά; Ομολογώ ότι μου διέφευγε η ύπαρξή του.....
 
Tάσος Κρυστάλλης

Για να συνεισφέρω κι εγώ στην σκυλάδικη ύλη που έχετε παραθέσει , βάζω και δυο λινκ με τον γίγαντα Τάσο Κρυστάλλη. :cool:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σχετικά με μαγαζιά.... Στο "ΦΑΛΗΡΟ" στη Λάρισα, ακόμα σπάνε πιάτα... Θυμάμαι τη Λίτσα Πουλέα με το "Δυό ματάκια μπλε" και τον Κωτσόπουλο με το "Ξεφυλλίζοντας απόψε τα όνειρά μου" και τα πιάτα να σπάνε σωρό. Μίμης Γκιουλέκας, Πόλυς Κερμανίδης - αν δεν κάνω λάθος - και κάποια στιγμή, πριν καμιά 10αριά χρόνια, Πέπη Τσεσμελή, ντυμένη ναυτάκι!

Δεν είδα αναφορά στο παρακάτω τραγούδι - ίσως δεν το πρόσεξα - και θα ήθελα πολύ να το εισφέρω, μαζί με 10 καλαθάκια λουλούδια, μια στοίβα πιάτα κι ένα μπουκάλι Johnie στην παρέα απέναντι! Παρακαλώ, επιθυμία....

[video=youtube;8-9d2ZyOCM4]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα