Σταρ Τρεκ: Ταξίδι στα αστέρια - Star Trek (1966-?)

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά έχει δει κανείς το Star Trek Continues; πρόκειται για πλήρη ανακατασκευασμένη σειρά από φανς γυρισμένη με σούπερ ρετρό ύφος με φιλοδοξία να συνεχίσουν το κλασσικό Star Trek.
 
Ιωάννης1ος είπε:
Παιδιά έχει δει κανείς το Star Trek Continues; πρόκειται για πλήρη ανακατασκευασμένη σειρά από φανς γυρισμένη με σούπερ ρετρό ύφος με φιλοδοξία να συνεχίσουν το κλασσικό Star Trek.
Ναι έχω δει όλα τα επεισόδια. Αρκετά αξιοπρεπής προσπάθεια.
 
Τα έχει πλέον όλα το Netflix (τις remastered όπου υπάρχουν!!!!). Για όποιον ενδιαφέρεται!!
 
Με αφορμή την καινούρια ταινία Star Trek Beyond, ξαναβλέπω όλες τις ταινίες. Έχω φτάσει στο First Contact, και πραγματικά αναρωτιέμαι πώς είναι δυνατόν να θεωρούν κάποιοι το Wrath of Khan σαν την καλύτερη ταινία. Για τις 3 καινούριες, δεν θα σχολιάσω καθόλου, είναι μια βαρετή αηδία. Επίσης το BlueRay απογειώνει τις παλιές ταινίες! Είδα την συλλογή dvd που ανέβασε κάποιος στο thread και εντυπωσιάστηκα!
 
Μια άλλη σειρά καρτών απο την αυθεντική σειρά, πλαισιωμένες από σχετικούς σελιδοδείκτες και μπρελόκ.
 
Εκκληση προς τους φανατικούς του TNG (όσους έχουν απομείνει στο retromaniax): όποιος έχει τα επεισόδια ας μου στείλει ένα pm, θέλω να ρωτήσω κάτι.
 
το πρωτοείδα απ' την ερτ2 το 1983 που το πρόβαλλε .Νομίζω έδειξε τότε μόνο 26 επεισόδια
 
Παιχτηκαν χτες τα πρωτα επεισοδια,νεο τηλεοπτικο Σταρ Τρεκ μετα απο χρονια.

Star Trek Discovery trailer





 
Αφου δεν ειδα (ή ακουσα) εκρηξεις, μηχανακια να πηδανε σε γκρεμους ενω παιζει beastie boys, ξεβρακωτες εξωγηινες και πλανητες να συντριβονται καλα ειμαστε. Οχι οτι εχω προβλημα με τιποτα απο τα παραπανω, απλα δεν εχουν θεση στο Star Trek...

...ολα μαζι, σε διαστημα πεντε λεπτων!
 
Μου ήρθε μήνυμα ότι ανέβηκε στο Netflix.
 
1@freaktmp[/USER] το διάβασα κ' εγώ σήμερα.

 
Καλος και ο Ζαν Λουκ αλλα Κιρκ δεν ειναι...

Ελπιζω να τον δουμε στις ταινιες αυτον.
 
Αρπακτη οεο
 
Οχι βρε, δεν παιζουν με τετοια franchise ,εχει ονοματα μεσα ,μπαντζετ ..το Discovery καλουτσικο.
 
Καλος και ο Ζαν Λουκ αλλα Κιρκ δεν ειναι...

Ελπιζω να τον δουμε στις ταινιες αυτον.
Μωρε αμα ηταν Kirk θα γινοταν της κακομοιρας! Θα το καιγαμε το μαγαζι!

το Discovery καλουτσικο.
Οι μονοι λευκοί straight άνδρες στο Discovery ηταν ή δειλοί ή ανίκανοι ή κακοποιοί. Σε θεσης εξουσιας αποκλειστικα μονο γυναικες εγχρωμες.

Οταν ο Roddenberry οραματιζοταν το Star Trek, δεν νομιζω οτι ειχε στο μυαλο του τετοια μηνυματα ντροπης απο τους νεομαρξιστες LGBTQWFWQGWEGVCSSJYTK+ SJW φανατικους.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Παντως ο Ροντμπερυ πρωτοπορησε με την διαφορετικοτητα του καστ του ,ενας απο ολες τις φυλες ηταν στο πληρωμα του Original (εκτος μιας), οπως επισης και το πρωτο φιλι στην αμερικανικη τιβι μεταξυ λευκου και εγχρωμης κατω απο την επιβλεψη του εγινε,δεν νομιζω να διαφωνουσε και πολυ με το καστ του Discovery.

Τωρα στις θεσεις εξουσιας που λες στο discovery αλλο θεμα,δεν ξερω.
 
Πίσω
Μπλουζα