Στρατιωτάκια πλαστικά

Το πλεον αγαπημενο μου παιχνιδι κ για αρκετα χρονια τα στρατιωτακια. Μιλαμε για τελη της δεκαετιας του 60 κ μετα που τα καλα τα πουλουσαν ενα ενα κ οχι σε κουτια. Η ποιοτητα τους ηταν πολυ καλη για την εποχη κ πολυ καλυτερη απο μετεπειτα σειρες ,5δρχ το ενα ειχε αν θυμαμαι καλα κ 10δρχ οι καβαλαρηδες.

Καθε βολτα στον Πειραια=κ ενα στρατιωτακι :) απο συγκεκριμενο μαγαζι.
 
Αριστερά ένας Γερμανός της Britains(1971) αι δεξιά ένας Αμερικάνος 1/32 Matchbox,βαμμένος προ25ετίας στα χρώματα των Πεζοναυτών(ή κάτι τέτοιο!)

attachment.php
 
mmaker είπε:
Αριστερά ένας Γερμανός της Britains(1971) αι δεξιά ένας Αμερικάνος 1/32 Matchbox,βαμμένος προ25ετίας στα χρώματα των Πεζοναυτών(ή κάτι τέτοιο!)
Ωραια τα britains, τα θυμαμαι απο ενα φιλο που τα ειχε. Δυστυχως σε μερικα σπαγανε οι βασεις. Μεταλλο με πλαστικο.....δεν αντεχανε πολλα ζορια.
 
Καλησπέρα σας!

[edit] εκτός κανονισμών [edit]

P1170081-1.jpg

Ευχαριστώ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ πραγμα!! Αυτα ειναι!!
 
Ωραία συλλογή... :)
 
Εμένα πάλι μου άρεσε πολύ το τραπέζι. Μου θυμίζει παλιά ρετρό τραπέζια. Μπράβο και για τα στρατιωτάκια βέβαια.
 
johnny19818 είπε:
Εμένα πάλι μου άρεσε πολύ το τραπέζι. Μου θυμίζει παλιά ρετρό τραπέζια.
Α να γεια σου....το ιδιο σκεφτηκα!!! :D

Προσπερασα τα στρατιωτακια και κολλησα στο τραπεζι!!! :eek:

Καραρετρο!!!!!

Ευγε,ευγε!!!!! :worship:

Και για τα στρατιωτακια και για το τραπεζι!!!! ;)
 
Ωραία πράγματα... το τραπέζι το έχουμε κάπου στο πατρικό μου στο ίδιο σχέδιο σε μπλε, αν θυμάμαι καλά ;)
 
Αψογα! Και το ρετροτραπεζο φυσικα. Μου αρεσε το τζιπακι με τη βαρκα :)
 
και που να δειτε τι υπαρχει πανω στο ρετρο τραπεζακι τωρα, κατι λαχταριστα ζουμερα μελομακαρονα! χαχαχαχαχαχαχαχα :p
 
Ειναι τρελοι αυτοι οι Αμερικανοι..... :sealed:

$_12.JPG

Πηγη
 
Καλησπερα και καλή χρονιά σε όλους ! Φέτος πέρασα την πρωτοχρονια μετακομίζοντας κουτες με παιχνίδια απο το πατρικό μου στο νεο μου σπίτι, οποτε ξέθαψα και μερικά στρατιωτακια και ιδου...

Army2.jpg

Army4.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα