Συλλογή ρετρό περιοδικών

Βασικά, αυτά που βλέπετε είναι τα πρώτα τεύχη.

Σταμάτησα να το αγοράζω από ένα σημείο και μετά, για κάποιο λόγο που δε θυμάμαι... :D
 
Γύρω στα 1996 (λίγο πριν ή λίγο μετά) δεν θυμάμαι ακριβώς είχε κυκλοφορήσει ένα περιοδικο με τίτλο Yesterdays τα καλύτερά μας χρόνια. Δεν ξέρω πόσα τεύχη είχε (μάλλον όχι πολλά) με θεματολογία διάφορα γεγονότα του παρελθόντος, από πολιτική μέχρι μουσική και τηλεόραση. Το θυμάται κανένας αυτό ή αν έχει κάποιος κανένα τεύχος από το εν λόγω περιοδικό?
 
Αυτή είναι και η δικιά μου συλλογή απο retro mags...3DO γιαπωνέζικα :D

attachment.php


[edit] dead photo [edit]

Έχω και εκατοντάδες metal hammer/invader/pixel/user, αλλά για φώτο χλωμό! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γιαπωνέζικα;;; :eek:

Τ'είπες τώρα!!!!

Nice!
 
Αν και δεν είναι εξ' ολοκλήρου retro,τα τεύχη PC MASTER που έχω:

[edit] dead photo [edit]

 




[edit] dead photo [edit]

picture.php


picture.php


picture.php


(Αν κλικάρετε για να μεγαλώσουν οι εικόνες,μπορείτε να διαβάσετε και τις ράχες των τευχών.... ;) )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μάνο, το #162, το έχεις βάλει πριν από το #161... :p
 
Πως φαινεται ο σωστος και ψαγμενος PCάς! :)

Cool συλλογη Μανο! Φανταζομαι και τα δισκακια τους θα ειναι το ιδιο επιμελως προσεγμενα και τακτοποιημενα.
 
Nice collection manos426f!!! :thumbup:

Εκείνα τα πρώτα, χωρίς ράχη είναι και τα πιο σπάνια ε;
 
Respect σε όλες τις συλλογές! Απο τις δικές μου,μόνο του pc master είναι ανταγωνιστική!
 
Olorin είπε:
Μάνο, το #162, το έχεις βάλει πριν από το #161... :p
Ρε συ,παρατηρητικό σε βρίσκω !

Μάλιστα,ελέω της παρατηρητικότητάς σου,είδα ότι....έλειπε ( !!! ) το #160,που όμως απλά ήταν ζουπηγμένο ανάμεσα στα τεύχη 161 και 162
icon10.gif


phil_vr είπε:
Cool συλλογη Μανο! Φανταζομαι και τα δισκακια τους θα ειναι το ιδιο επιμελως προσεγμενα και τακτοποιημενα.
Κι όμως φίλε,όχι,τα δισκάκια δεν τα έχω,έχουν χαθεί,πεταχθεί,χαριστεί...

DINO είπε:
Εκείνα τα πρώτα, χωρίς ράχη είναι και τα πιο σπάνια ε;
Ασφαλώς !

Αυτά θα τα φωτογραφήσω κάποια στιγμή ! ;)
 
Επειδή βλέπω πως υπάρχουν αρκετά μη-σαρωμένα τεύχη Pixel, υπάρχει περίπτωση οι κάτοχοί τους να βοηθήσουν στον εμπλουτισμό του αρχείου της περιόδου 92-96;
 
manos426f είπε:
Ρε συ,παρατηρητικό σε βρίσκω !Μάλιστα,ελέω της παρατηρητικότητάς σου,είδα ότι....έλειπε ( !!! ) το #160,που όμως απλά ήταν ζουπηγμένο ανάμεσα στα τεύχη 161 και 162
icon10.gif
Υπάρχει προσωπικός λόγος... ;) Στο #161 ήμουν ένας απλός και ταπεινός αναγνώστης, ενώ στο #162 πέρασα στην αντίπερα όχθη... :cool:

//Ναι και για το #160 το παρατήρησα, αλλά ήταν 4:30 το πρωί και έπρεπε να τελειώσω ένα review για σήμερα (άσχετο αν τελικά έγραφα μέχρι τις 7 το πρωί... :sleep: ), οπότε... το ξέχασα!

//Δυστυχώς η συντριπτική πλειονότητα των δικών μου περιοδικών άνω των 7-8 ετών έχουν "χαθεί,πεταχθεί,χαριστεί..."(copyright@manos426f) :( :cry:
 
dr_slump είπε:
Επειδή βλέπω πως υπάρχουν αρκετά μη-σαρωμένα τεύχη Pixel, υπάρχει περίπτωση οι κάτοχοί τους να βοηθήσουν στον εμπλουτισμό του αρχείου της περιόδου 92-96;
Το παλεύουμε αγαπητέ Δόκτωρα!

Όποτε μας το επιτρέπει ο χρόνος, κάνουμε κανένα σκαναρισματάκι!

Προσπαθούμε να μη σας αφήνουμε παραπονεμένους! ;)
 
τό νο1 τού κόμιξ τό βρήκα σέ ένα παλαιοβιβλιοπωλείο 150 ευρώ...
 
Πωπω φοβερες συλλογες. Με κανατε και ζήλεψα και τώρα θελω κι εγώ να δείξω την συλλογή μου :p

Λοιπον, ξεκιναω με τα Μικι Μαους, ολα αγορασμένα την δεκαετεια 80-90 καθως και την επανέκδοση του 1ου τευχους. Επισης μερικα Ντοναλντ

fetch


Σουπερ Μικι, Μεγαλα Ποπαυ

fetch


Κλασσικα, Αλμανακο, Διαφορες εκδοσεις

fetch


Τα θυμαστε τα Σαϊνια?

fetch


Η συλλογη απο Κομιξ, σχεδον ολα αγορασμενα την εποχη που πρωτοεκδοθηκαν

fetch


Διαφορα περιοδικα videogames ξενου τυπου κυριως

fetch


Το αγαπημένο μου unofficial Ν64 magazine

fetch


Gamepro, Pixel new generation

fetch


PC Master

fetch


Και φυσικα Pixel, δυστηχως οχι πολλα

fetch


PS: Ευχαριστω για το edit, τωρα δουλευουν κανονικα οι φωτογραφιες.

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραια συλλογη!

BTW μια χαρα φαινονται. Απλα ειναι ορατες μονο στους εγγεγραμμενους
 
Φοβερή συλλογή Imgema!!! :clap: :clap: :clap:

Zήλεψα πάλι... :( :(
 
Nice collection!!! :thumbup:

Σε ευχαριστούμε που τη μοιράστηκες μαζί μας!
 
Imgema, τα Pixel ειπες δεν τα θελεις ε? Τα θελεις? Δεν τα θελεις! Τι να τα κανεις κιολας τα παλιατζουρια!! :) :) :) :)

Φανταστικη η συλλογη σου φιλε!
 
Πίσω
Μπλουζα