Συνάντησεις RetroManiax 2006-2011 (Θεσσαλονίκη)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
ωραια μεγαλωνει η παρεα :D :D:D α ωραια sofologiotate αφου θα φερεις και αντικειμενα ρετρο(υποθετω amiga 1200 - game gear- virtual boy- :D :D:Dκλπ) θα ειναι και γιορτουλες τοτε, ε κανε ενα καλο:biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Jaguar-man, δυστυχώς θα φας μεγάλη απογοήτευση μαζί μου σε τέτοια θέματα! Όταν ήμουν παιδί δεν ήξερα πού παν τα τέσσερα από τεχνολογία! Τι Amiga και Game Gear...:102:

Για να καταλάβεις, την πρώτη φορά που είδα υπολογιστή (το '86, έναν Samsung στο συμβολαιογραφείο της μάνας μου) και ασχολήθηκα μερικές μέρες με το DOS, νευρίασα τόσο πολύ που είπα "δεν ξανασχολούμαι, πάει και τελείωσε!". :animeek: :banghead: Υπολογιστή ξαναείδα 9 χρόνια αργότερα, στα 19 μου, όταν πέρασα στο πανεπιστήμιο κι έπρεπε να μάθω να χειρίζομαι Mac. Εκεί άλλαξα εντελώς γνώμη! Το λάτρεψα αυτό το περιβάλλον! Σύντομα διαπίστωσα ότι η λογική των παραθύρων είχε υιοθετηθεί και από το "αντίπαλον δέος" των Mac, οπότε ένιωσα μεγάλη ανακούφιση και πλέον εξοικειώθηκα πλήρως...

Κάτι θα βρούμε πάντως να συζητήσουμε κι εμείς. Τουλάχιστον έπαιζα ηλεκτρονικά στα "ουφάδικα"! Από adventures πάντως, έχω παίξει μονάχα το Atlantis, το Orient Express και όλα τα λατρεμένα Monkey Island πλην του τρίτου. :)

Επομένως τα ρετροαντικείμενα που έλεγα είναι κόμικς, φιγούρες και τέλος πάντων πιο χειροπιαστά πράγματα... :cool:
 
δεν θα φαω καμια μεγαλη απογοητευση θα ειναι χαρα και τιμη μου να γνωρισω εσενα και ολα τα παιδια :) οτι και αν φερεις θα χαρουμε πολυ να το δουμε απο κοντα :thumbup:
 
Κι εσύ φαν των μαϊμουδόνησων, teflon? :) Απίστευτα παιχνίδια σε ευρηματικότητα και χιούμορ. Α, ξέχασα να αναφέρω και τα υπέροχα Indiana Jones των early '90s. Ασχέτως αν τα πρωτο-έπαιξα μόλις πέρυσι... :fafoutis:
 
και συνεχιζουμε να καταγραφουμε τις συμμετοχες παρακαλω :biglaugh: λοιπον περιμενω ολους να ποσταρετε:biglaugh: (αντε να βαλουμε τα γυαλια στα αδερφια απο κατω:biglaugh::biglaugh::biglaugh:)
 
Δεν θα μπορεσω να παραβρεθω στην τωρινη συναντηση, αλλα ελπιζω μεσα στις γιορτες να ξαναοργανωθει κατι, για να γνωρισω και τους υπολοιπους ρετρομανιακους. Μονο την Candy εχω γνωρισει ως τωρα. Μπορει να ειμαι Θεσσαλονικια ρετρομανιακη, αλλα δυστυχως ειμαι οικονομικος μεταναστης στην Αθηνα (λογω δουλειας) :(
 
Domniki εννοείται ότι θα κανονίσουμε και εορταστικό retromeeting όταν έρθεις με το καλό.Τώρα για τους υπόλοιπους εφόσον ο teflon δήλωσε προτίμηση για καθημερινή και συμφωνεί και ο akmakas,ας δηλώσουμε συγκεκριμένες μέρες που βολεύουν ώστε να βρεθεί η χρυσή τομή.
 
ωραια λοιπον ας δηλωσουμε τις μερες που μας βολευουν(δευτερα και τεταρτη εγω μονο μπορω και ΣΚ γιατι ειμαι υπευθηνος για 2 καταστηματα και μια εισαγωγικη = φυλακη )
 
παιδια εγω μπορω καθε μερα μετα τις 8μμ!!
 
Δεν τολμάω πια να πω ώρα και σημείο συνάντησης...αρκετά ζαρτ έχω φάει φτάνει!!! :D
 
χμ.. εάν είναι για καθημερινή κι εγώ προτιμώ αργά. έχω τα απογεύματά μου γεμάτα. Κατά τις εννέα μ.μ. ;

χώρος σε κανα καλό μπαράκι στο κέντρο φαντάζομαι. Να έχει καλή μπύρα!
 
Και καταλήγουμε στις εξής δυο επιλογές:Δευτέρα ή Τετάρτη γύρω στις 9μμ στο κέντρο για ποτό.Αν αποφασίσετε μέρα έχω να προτείνω Διατηρητέο στην Ικτίνου,που παίζει ροκ μουσικούλα και έχει ωραίο περιβάλλον (βέβαια έχω κάτι χρονάκια να πάω). :)
 
candy είπε:
Και καταλήγουμε στις εξής δυο επιλογές:Δευτέρα ή Τετάρτη γύρω στις 9μμ στο κέντρο για ποτό.Αν αποφασίσετε μέρα έχω να προτείνω Διατηρητέο στην Ικτίνου,που παίζει ροκ μουσικούλα και έχει ωραίο περιβάλλον (βέβαια έχω κάτι χρονάκια να πάω). :)
οκ λοιπον (διατηρητεο ε??? αααααααααχχχχχχχ αναμνησεις :D :rolleyes:)
 
Και εγώ παιδιά μέσα έιμαι. Άντε να σας δω και από κοντά.
 
Δηλαδή, για να αρχίσουμε να μιλάμε συγκεκριμένα, την ερχόμενη Δευτέρα, 26 Νοεμβρίου 2007, στις 9:00 μ.μ.;

Έι, σας βλέπω με παλαιές αναμνήσεις και χρονάκια να επισκευτείτε το Διατηρητέο. Σίγουρα ακόμη διατηρείται;
 
Starbuck είπε:
Δηλαδή, για να αρχίσουμε να μιλάμε συγκεκριμένα, την ερχόμενη Δευτέρα, 26 Νοεμβρίου 2007, στις 9:00 μ.μ.;
Έι, σας βλέπω με παλαιές αναμνήσεις και χρονάκια να επισκευτείτε το Διατηρητέο. Σίγουρα ακόμη διατηρείται;
:biglaugh::biglaugh::biglaugh:

θα κανω τα παντα για να ερθω :)
 
Παιδιά αν μπορείτε να το κάνετε Τρίτη γιατί 9 με 11 έχω μάθημα και δεν θα μπορέσω να έρθω. κλαψ κλαψ
 
Είπαμε Δευτέρα η Τετάρτη..χμμ maxcomgr την Τετάρτη μπορείς?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα