Συνάντησεις RetroManiax 2006-2011 (Θεσσαλονίκη)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Sofologiotatos είπε:
Μην το γελάς γιατί είμαι ικανός να έρθω, ειδικά αν γίνει καλοκαίρι! :biglaugh: Να αρχίσουμε με κανένα γλυκάκι στην Ελασσόνα και μετά πεταγόμαστε για καφέ στη λιμνούλα του Κεφαλόβρυσου! ;)
Γιατί οχι !!! Θα έρθει και το telonio, γιατί ψήνεται να κατέβει στο σπήλαιο. :D

Αλλά, γιατί να μη το κάνουμε χειμωνιάτικα κλείνοντας το καταφύγιο στη Δεσκάτη ένα 3ημερο για όλο το GRM??? Αυτό θα ήταν κααααααλή φάση.... ! :)

@telonio:Τώρα που το θυμήθηκα !!! Εχω το τηλ. του τύπου που λέγαμε, για το σπήλαιο... :)
 
teflon είπε:
Αλλά, γιατί να μη το κάνουμε χειμωνιάτικα κλείνοντας το καταφύγιο στη Δεσκάτη ένα 3ημερο για όλο το GRM??? Αυτό θα ήταν κααααααλή φάση.... ! :)
Πω πω φίλε, τι είπες τώρα............................. :smiliez.de_2080: ....................... Πώρωση..........................................

Κρίμα που αυτόν ειδικά το χειμώνα είναι για μένα κάτι παραπάνω από αδύνατο! Βάζω την πρόταση στο αρχείο και τη λαμβάνω σοβαρά υπόψη για άλλη χρονιά. Πάντως μ' έφτιαξες!!!!!
 
Θα ήθελα πολύ να είμαι τώρα στο μαγαζί αλλά ελπίζω την επόμενη φορά να βρίσκομαι και εγώ κοντά σας να τα λέγαμε....καλά να περάσετε!!!
 
plintiriopiaton είπε:
Θα ήθελα πολύ να είμαι τώρα στο μαγαζί αλλά ελπίζω την επόμενη φορά να βρίσκομαι και εγώ κοντά σας να τα λέγαμε....καλά να περάσετε!!!
Κια φυσικα φιλε Γιωργο θα εισαι κοντα μας την επομενη φορα :) παρακαλω περιμενω το επισημο thread της 3ης συναντησεως του GRM Θεσνικης ( παρακαλω στους παλιοτερους akmakas - candy να προβουν στην παραπανω κινηση :D ) παντως αυτο που εχω να δηλωσω οτι ολα τα παιδια ηταν υπεροχα ,καταπληκτικα και αξιοθαυμαστα περασα παρα πολυ πολυ ωραια
 
Μια πολύ όμορφη συνάντηση ρετρομανιακών έλαβε χώρα στην Θεσσαλονίκη απόψε.Από την παρέα απουσίασε ο Viking310 όμως έχω να δηλώσω πως όλα τα παιδιά ήταν εξαιρετικά και η ατμόσφαιρα ιδιαίτερα ζεστή μιας και ο μικρός αριθμός ατόμων διευκόλυνε την συζήτηση μεταξύ μας.Στο Διατηρητέο δεν μπορέσαμε να καθίσουμε και έτσι καταλήξαμε σε διπλανή καφετέρια που για μεγάλη μας έκπληξη έπαιζε πολύ καλή 80's μουσική.Χαίρομαι πολύ που το GRM έχει άξια εκπροσώπηση και στην Μακεδονία και ανυπομονώ να διοργανώσουμε και το επόμενο εορταστικό meeting όπου θα παραστούν και άλλα "ξενιτεμένα" μέλη. :)

Από τις πιο όμορφες στιγμές της βραδιάς ήταν όταν οι περήφανοι γονείς playmobil και Starbuck μας έδειξαν τους junior retromaniacs.Να τους χαίρεστε και εύχομαι να φανούν άξιοι συνεχιστές της βαριάς ρετροκληρονομιάς που τους αφήνετε!!! :D

*Tο τραγούδι που έψαχνες Starbuck. ;)
 
Ακριβως ετσι το διατηρητεο ηταν πολυ μικρο για να χωρεσει τον μεγαλο σε αριθμο μελων του GRM θεσσαλονικη :cool: :cool: :cool: :D και πηγαμε στο διπλανο που ηταν εξισου ωραιο μαγαζι :) , στις γιορτες θα κλεισουμε τραπεζι-α στην πυλη αξιου (θα ειναι το μονο μερος που θα μας χωραει:rolleyes: :cool: :biglaugh:)
 
Τελικά αυτό θα πει παρέα...άτομα με τα ίδια γούστα τα ίδια χόμπι.Πέρασα πολύ όμορφα και όλα τα παιδιά ήταν απίστευτα.Είπαμε πολλά πράγματα και μιλούσαμε μέχρι που πέρασε η ώρα και χαμπάρι δεν πήραμε.Στην ωραία ατμόσφαιρα έπαιξε ρόλο και η καταπληκτική DJ που έπαιξε από την ώρα που πήγαμε μέχρι και που φύγαμε τραγούδια της δεκαετίας του 80..Πέρασα τέλεια όλοι είστε απίθανοι.Εν αναμονή της επόμενης συνάντησης λοιπόν πάλι στο ίδιο μέρος και τετάρτη που θα έχουμε και την ίδια μουσική λοιπόν!!!!!
 
και για μενα ως νεοτερο μελος αυτης την απιστευτης κοινοτητας ,ηταν η πρωτη φορα που βρεθηκα με τα παιδια και περασα τελεια μιλησαμε παρα πολυ ακουσαμε τελεια μουσικη και ηταν μια τελεια τεταρτη,ολα τα παιδια πολυ καλα και εχουμε ολοι την ιδια τρελα χαιρομαι πολυ που σας γνωρισα παιδια και περιμενω ανυπομονα την επομενη συναντηση μας,ευχαριστω!!!
 
Πράγματι ήταν μια ωραία βραδιά κι όπως λέει κι ο Ακμάκας, βρεθήκαμε να έχουμε αρκετά κοινά. Μας έκατσε και το στέκι καθώς η κοπελίτσα που έπαιζε μουσική θαρρείς πως ήτανε μιλημένη:

Aha – Take on Me


Depeche Mode – Enjoy the Silence



OMD – Enola Gay



INXS – Need you Tonight


κ.τ.λ.

Ομολογώ πως τρόμαξα στην αρχή γιατί δεν ακούγονταν τα μπάσα κι αυτό είναι κάτι που πραγματικά μπορεί να με χαλάσει μα ευτυχώς σηκώσανε το γούφερ κι έστρωσε ο ήχος..

Όλα τα παιδιά πολύ ωραία, πολύ καλή παρέα γεμάτη ρετροαναμνήσεις και τον φετιχιστικό, κυβιστικό ρετροπόντικα που μας έφερε ο Μιχάλης.. να ʽναι καλά κι η Κάντυ που ομόρφυνε το τραπέζι μας ( ναι, είχε περασμένη στην πλάτη μια κατάνα.. χμ.. γι' αυτό λες να μας εξυπηρετούσαν έτσι γρήγορα; )..

Στον φίλο Ακμάκα δε, βρήκα έναν πιστό συμπροσκυνητή των Φλόυντ. (ναι, ήταν βαμμένος σαν τους Kiss)..

Λύθηκε και το μυστήριο γιατί τα φιστίκια αιγίνης που τρώω τελευταία είναι λιγάκι παραπάνω ψημένα απʼ ότι θα έπρεπε!

Τετάρτες λοιπόν στο... στο... ( πώς το λέγανε μωρέ; )
 
"το διπλα στο διατηρητεο" λεγεται!!

πλακα κανω starback, αληθεια πηγαμε καπου και δεν ξερουμε πως λεγεται !!!
 
XAXA!!! Μια χαρά περάσατε, βλέπω. Ούτε το μαγαζί δε ξέρατε, αλλά πετύχατε κελεπούρι με τη μουσική. Ετσι??? ;) :D :D

Οχι σαν τους άλλους από κάτω που κάθε φορα φτάνoυν στα όρια "κλωτσομπουνιδιών", για το αν θα πάνε CAPRICE ή Θυσείο. :tease: :D

Κρίμα που δεν ήρθω και εγώ. :icon_cry: Πραγματικά ήθελα πολύ να σας γνωρίσω, αλλά τι να κάνω με τη φυλ.. εεεε.....μαγαζί, ήθελα να πω. Θα έφερνα και μερικά singlάκια βινυλίου , για να χαρίσω σε fun του είδους, με top κομματάρες των '80s !!! Κρίμα.....next time !! Ασε που χρωστάω και τις κρέπες .....:rolleyes:
 
Όντος περάσαμε πολύ ωραία και πρέπει να το επαναλάβουμε.

Αλλά την επόμενη φορά να βγάλουμε και καμμία φωτό βρε παιδιά.

Πάντως παρηγορήθηκα ότι δεν είμαι ο μόνος "μητερόπληκτος".:biglaugh:
 
Ενημερώνω τα πλήθη ότι από χθες βρίσκομαι στο Salonica City. Όσοι εκλεκτοί ένιωσαν την αύρα μου (και είμαι σίγουρος ότι όλοι είναι μέλη αυτού του φόρουμ), θα έχουν την ευκαιρία να με γνωρίσουν σύντομα και από κοντά. Η ανεκτίμητη αυτή προσφορά της προσωπικότητός μου στο πλατύ κοινό ισχύει μέχρι τις 6 Ιανουαρίου. Αναμένομεν λοιπόν συντόμως καθορισμόν ημερομηνίας δια την εορταστικήν συνάντησιν των εν Θεσσαλονίκηι μελών!!! :)

"A retro-meeting without Sofolog? No member alive could bear it. It would be hell in Iktinou Street!" (Sanctus Retronius, The Book of Retro Prophecies, Chapter 12, line 2007)
 
οποτε θελεις εγω με χαρα θα ξαναβγω και με εσενα και με τα υπεροχα φιλαρακια μου!!
 
Και εγω μεσα για μια ωραια εορταστικη συναντηση :) , οποτε θελετε παιδια.
 
Θα ειμαι κ'εγω στην Θεσσαλονικη απο τις 21/12 μεχρι τις 8/1. Σας βολευει να συναντηθουμε στις 22/12? Εχασα την προηγουμενη θεσσαλονικιωτικη ρετρο-συναντηση και πολυ θα ηθελα να συναντησω και τους βορειους ρετρομανιακους.
 
Αν μπορούσατε 21/12 για μένα θα ήταν ότι καλύτερο...Οπωσδήποτε θα συναντηθούμε μέσα στις γιορτές και μάλιστα προτείνω και κοπή βασιλόπιτας για να μας μπει καλά ο χρόνος!Όποιος κερδίσει το φλουρί,κερδίζει και κάποιο ρετρό αντικείμενο.Τι λέτε; :)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα