Συνάντησεις RetroManiax 2006-2011 (Θεσσαλονίκη)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Παιδιά στις τρεις εγώ θα είμαι αλλού..θα μπορώ να φύγω περίπου στις 4.τεσπα αν έχει κλείσει η ώρα μπορείτε να πάτε κάπου εκεί και να περάσω να σας βρω.
 
Αν βολεύει περισσότερο 5,ακόμα καλύτερα για όλους μας...Να πούμε τότε;
 
Αν και το μήνυμά μου είναι περιττό, οφείλω να ενημερώσω ότι στις πέντε είναι μια χαρούλα. :vb_xmassanta:
 
Στις 5 νομίζω είναι καλά θα πω και τον Mikez για να έρθουμε μαζί...εκτός απροόπτου θα έρθω.
 
παιδια σας ζηλευω πολυ , με αυτο το ολοημερο προγραμμα ειμαι φυλακισμενος δεν μπορω να καινω βημα :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: , να περασατε καλα
 
5 είναι καλή ώρα, ίσως να τα καταφέρω!

απορία: ερμμ....πώς θα αναγνωριστούμε;
 
Εγώ πάντως θα κρατάω το εξής άλμπουμ του Edika, μιας και έχω ταυτιστεί μαζί του τον τελευταίο μήνα! :) (thanks Candy για τη διευκόλυνση!)

candy είπε:
edika-absurd-g.jpg
Jaguar-man μην ανησυχείς, σκεφτόμαστε να κάνουμε και άλλη μια συνάντηση μέσα στις πρώτες (πέντε) μέρες του 2008. Μακάρι να μπορέσεις να έρθεις τότε. Κι εσύ κι ο Playmobil που εξαφανίστηκε τις τελευταίες ημέρες (απουσία!).

Χαίρομαι πολύ πάντως που αύριο (=σήμερα) θα είμαστε έστω και πέντε ή έξι, και μάλιστα η συνάντηση θα αποκτήσει πιθανότατα και βαθυκόκκινη (Crimson) απόχρωση... :)

Omenforever σ' ευχαριστούμε! Θα διαβάσεις εντυπώσεις αύριο.
 
Λυπάμαι αλλά ακόμη είμαι λίγο αβέβαιος εάν θα τα καταφέρω.. όπως και να έχει θα προσπαθήσω και μάλλον θα σας δω.

Και θα 'ναι πέντε σε όλα τα ρολόγια..!

Πέντε ακριβώς, η ώρα που βραδιάζει..!
 
Αχ,βρε τυχεράκηδες πιείτε ένα καφέ και για μένα. Θα τα πούμε στην επόμενη συνάντηση.

Μποοοουυυυυαααααα.
 
δυστυχώς δεν θα μπορέσω να έρθω :(

΄καλά να περάσετε, βγάλτε και καμιά φωτό!
 
Και εγώ παιδιά σήμερα είχα πολύ γεμάτο πρόγραμμα...Ψώνια μέχρι το απόγευμα και στο καπάκι ήρθε ο ξάδερφος μου στο σπίτι.ξεμπέρδεψα πριν από λίγη ώρα..Ακόμη και να ξεκινούσα με το λεωφορείο η με το αυτοκίνητο θα έκανα τουλάχιστον μισή με μια ώρα δυστυχώς...Ελπίζω μετά τα Χριστούγεννα μα μπορέσω να σας ξαναδώ..
 
Αν και είμαι "χώμα", δεν μπορούσα να μη γράψω μία μίνι ανταπόκριση πριν παραδοθώ στον Μορφέα.

Στη συνάντηση ήμασταν λοιπόν τέσσερα μέλη: η Candy, η Domniki, ο Starbuck και η αφεντιά μου (αργότερα η παρέα συμπληρώθηκε από μία μία επισκέπτρια, φίλη της Candy, που μυήθηκε στη ρετρο-λατρεία). Ξεκινήσαμε από ένα cafe' στην πλατεία Αριστοτέλους (πώς το έλεγαν βρε παιδιά;;;!), και συνεχίσαμε σε ένα κινέζικο εστιατόριο στην Στρατηγού Καλλαρη (κοντά στον Λευκό Πύργο) με τσιπς γαρίδας, νουντλς, ρυζο-συνταγές και κινέζικη μπίρα. :beerz:

Εγώ πάντως πέρασα πολύ καλά! Τα άτομα ήταν εξαίρετα, με προσωπικότητα και χιούμορ, και οι συζητήσεις που είχαμε ήταν πάντα πολύ ενδιαφέρουσες και με δημιουργικές αντιθέσεις απόψεων. Δυστυχώς κανείς δεν σκέφτηκε να βγάλει φωτογραφίες, αγαπητή μου Crimson. Καλή η ιδέα σου, αλλά στις 16:11 που έστειλες το μήνυμά σου ξεκινούσαμε όλοι για τη συνάντηση... Ελπίζω την επόμενη φορά να το θυμηθούμε! Και επίσης να δούμε και όσους απουσίαζαν: Maxcomgr, Jaguar-man, Akmakas, Mikez, Teflon, Playmobil. Ξέχασα κανέναν; Άντε, θα έχουμε και ρετρονιόπιτα! Teflon φέρε και καμμιά σπέσιαλ κρέπα ελασσονίτικη! :hungry:

@Crimson: Καλή επιστροφή στην Ελβετία, και μακάρι να σε δούμε την άνοιξη. Παρεμπιπτόντως, συγχαρητήρια για το βιντεοκλίπ!

@Candy, Domniki, Starbuck: Κρίμα που δεν μπορούσατε να έρθετε στον "Μύλο" μετά το κινέζικο! Το συγκρότημα ήταν υπέροχο! Παθιασμένο και ενεργητικότατο. "Monkey Step" λέγονται και είναι ντόπιοι, να τους έχετε υπόψη. Εγώ είχα την εντύπωση ότι θα άκουγα ρέγκε αλλά τελικά μου βγήκε φανκ! Ακόμα καλύτερα!!! :)
 
καμια φωτο παιζει;; εμεις βγαλαμε 2-3 αλλα κρυβομαουν :Ρ
 
Sofologiotatos είπε:
Αν και είμαι "χώμα", δεν μπορούσα να μη γράψω μία μίνι ανταπόκριση πριν παραδοθώ στον Μορφέα.
Στη συνάντηση ήμασταν λοιπόν τέσσερα μέλη: η Candy, η Domniki, ο Starbuck και η αφεντιά μου (αργότερα η παρέα συμπληρώθηκε από μία μία επισκέπτρια, φίλη της Candy, που μυήθηκε στη ρετρο-λατρεία). Ξεκινήσαμε από ένα cafe' στην πλατεία Αριστοτέλους (πώς το έλεγαν βρε παιδιά;;;!), και συνεχίσαμε σε ένα κινέζικο εστιατόριο στην Στρατηγού Καλλαρη (κοντά στον Λευκό Πύργο) με τσιπς γαρίδας, νουντλς, ρυζο-συνταγές και κινέζικη μπίρα. :beerz:

Εγώ πάντως πέρασα πολύ καλά! Τα άτομα ήταν εξαίρετα, με προσωπικότητα και χιούμορ, και οι συζητήσεις που είχαμε ήταν πάντα πολύ ενδιαφέρουσες και με δημιουργικές αντιθέσεις απόψεων. Δυστυχώς κανείς δεν σκέφτηκε να βγάλει φωτογραφίες, αγαπητή μου Crimson. Καλή η ιδέα σου, αλλά στις 16:11 που έστειλες το μήνυμά σου ξεκινούσαμε όλοι για τη συνάντηση... Ελπίζω την επόμενη φορά να το θυμηθούμε! Και επίσης να δούμε και όσους απουσίαζαν: Maxcomgr, Jaguar-man, Akmakas, Mikez, Teflon, Playmobil. Ξέχασα κανέναν; Άντε, θα έχουμε και ρετρονιόπιτα! Teflon φέρε και καμμιά σπέσιαλ κρέπα ελασσονίτικη! :hungry:

@Crimson: Καλή επιστροφή στην Ελβετία, και μακάρι να σε δούμε την άνοιξη. Παρεμπιπτόντως, συγχαρητήρια για το βιντεοκλίπ!

@Candy, Domniki, Starbuck: Κρίμα που δεν μπορούσατε να έρθετε στον "Μύλο" μετά το κινέζικο! Το συγκρότημα ήταν υπέροχο! Παθιασμένο και ενεργητικότατο. "Monkey Step" λέγονται και είναι ντόπιοι, να τους έχετε υπόψη. Εγώ είχα την εντύπωση ότι θα άκουγα ρέγκε αλλά τελικά μου βγήκε φανκ! Ακόμα καλύτερα!!! :)
ευχαριστούμε για το report! πραγματικά στεναχωρέθηκα που δεν μπόρεσα να έρθω, κυρίως γιατί ήμουν έτοιμη να ξεκινήσω σιγά σιγά, όταν τελικά τηλεφώνησαν κάτι συγγενείς (που δεν ήταν τόσο σίγουρο ότι θα έρθουν) ότι έρχονται (κι εκεί η μαμά άσκησε βέτο!¨:Ρ)

ευχαριστώ για τις ευχές (και για τα συγχαρητήρια χιχι). φεύγω την παρασκευή :( ( εσύ (αν επιτρέπεται) πού μένεις;
 
πράγματι περάσαμε πολύ ωραία και το διαλύσαμε αργά.. τα κορίτσια μας είναι σούπερ ντούπερ και μυημένα στο σινικό γαστρονομικό ιδεώδες.. τα ξυλάκια πήρανε φωτιά αν και κάπως ανεξήγητα το κατάστημα δεν δέχτηκε να μας σερβίρει από τα φρέσκα λαχταριστά ψαράκια που σουλατσάρανε δίπλα μας.. αυτή την φορά ήταν ο big sofo που έφερε ρετροφετίχ τα οποία όλοι ευλαβικά προσκυνήσαμε.. λυπάμαι που δεν σε ακολούθησα στον Μύλο big sofo αλλά κάποια στιγμή έπρεπε να μαζευτώ κι εγώ στο σπίτι.. :jestor:

πρέπει να τα ξαναπούμε σύντομα!
 
Starbuck είπε:
μυημένα στο σινικό γαστρονομικό ιδεώδες..
Περπατημένα πράγματα...Αυτό που είπες έχει καμία σχέση με το φονταμενταλισμό και την σφαιρική άποψη και γνώση του γενικού γίγνεστε μέσα από την νεοκαπιταλιστική ιδέα της κομμουνιστικής εργασιακής και κοινωνικής ιδέας με σκοπό την απελευθέρωση του υπερρεαλισμού σε ένα τόπο διαμονής στην διαμάχη και απαξίωσης του εσωστρεφούς είναι? Κάτι τέτοιο μυρίζομαι! :D
 
Βουλωμένο γράμμα διαβάζεις akmaka!!! :D

Όπως είπαν και οι προλαλήσαντες ήταν άλλη μια εξαιρετική ρετροσυνάντηση,μετά συμποσίου και ρετροσυζητήσεων πάνω σε φλέγοντα ζητήματα της καθημερινότητας που βιώνουμε όλοι εμείς οι ρετρομανιακοί,εγκλωβισμένοι ανάμεσα σε ένα ονειρικό παρελθόν και σε ένα εφιαλτικό παρόν που προδιαγράφει ένα αβέβαιο μέλλον...(κάτι είχε το κινέζικο μέσα,σας πείραξε και εσάς; :p ) Χαίρομαι που η ρετροκοινότητα εμπλουτίζεται ολοένα και περισσότερο από τόσο αξιόλογα μέλη.Εις αναμονή της επόμενης συνάντησης λοιπόν,που θα έχουμε φωτογραφίες και από την κοπή της βασιλόπιτας!!! :)

@Sofologiotatos:Σ'ευχαριστούμε για το ρετρό υλικό που μας έφερες!!! :thumbup:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα