Συνάντησεις RetroManiax 2006-2011 (Θεσσαλονίκη)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Ζηλευωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω :help: :help: :help: :mad::mad::mad: γιατι παλι λογω δουλειας θα ειμαι μακρια απο την συναντηση, που θα παει θα βρω την ακρη :icon_cry: αντε καρντασια μου καλα να περασετε :)
 
Ρε καρντάσια παρά τρίχα να ήμουνα κι εγώ στην συνάντησή σας. Αλλά τελικά αντί Βόρεια πάω Νότια. (Αυτός ο άτιμος ο Δρόμος..... )

Τα φιλιά μου και τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς.

Σοφολογιότατε, είσαι από τα άτομα που θέλω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να γνωρίσω. Δεν θα μου γλυτώσεις, που θα πας!!!!!!!!
 
Από τον Απρίλιο για πάντα δικός σου, αγαπητέ μου οπαδέ Pooky! :cool: Δεν αποκλείεται επίσης να κάνω μία θριαμβευτική είσοδο εις τας Αθήνας μέσα στην άνοιξη. Μέχρι τότε όμως ποιος τη χάρη των Κερκυραίων που θα μ' έχουν να κυκλοφορώ ανάμεσά τους... :D
 
θα περιμένω την άφιξή σου και θα ετοιμάσω τα κόκκινα χαλιά!

Καλά να περάσετε στη συνάντηση!!!!
 
Domniki είπε:
Προτείνω Πεμπτη στις 18:00 στο καραβακι στην Αριστοτελους. Πρωτα μπορουμε να παμε για καφε στην Αριστοτελους -εκει που πηγαμε την προηγουμενη φορα ηταν πολυ ωραια γιατι δεν ειχε τερμα την μουσικη και ανετα κουβεντιαζαμε. Για μετα, μπορουμε να παμε για καμια μπυρα στα Λαδαδικα -που ειναι κοντα- ή οπουδηποτε αλλου αποφασισουμε επιτοπου. Για δωρο για την πιτα να προτεινω playmobil? Ειναι ρετρο και μπορουμε να τα βρουμε σχετικα ευκολα ακομα και σημερα. Τι λετε?
με τον Μπιγκ Σόφο σκεφτήκαμε πως στην Ναυαρίνου έχει κάτι μαγαζάκια με παλιά πράγματα όπως βινύλια και κόμιξ. Θα μπορούσαμε να δώσουμε ο καθένας μας δυο, τρία ευρώ και να πάρουμε κάτι από εκεί.. αλλιώς το playmobil μοιάζει η επόμενη καλύτερη ιδέα..

όσο για το μαγαζάκι που λες Δομνίκη, ίσως να δοκιμάζαμε κάπου αλλού.. παίζει μπίτια και πριν μερικές μέρες που έτυχε να ξαναβρεθώ εκεί η μουσική ήταν δυνατά, γιορτινή ατμόσφαιρα κι έτσι..
 
Sofologiotatos είπε:
Από τον Απρίλιο για πάντα δικός σου, αγαπητέ μου οπαδέ Pooky! :cool: Δεν αποκλείεται επίσης να κάνω μία θριαμβευτική είσοδο εις τας Αθήνας μέσα στην άνοιξη. Μέχρι τότε όμως ποιος τη χάρη των Κερκυραίων που θα μ' έχουν να κυκλοφορώ ανάμεσά τους... :D
Μπα...δεν θα κερδίσεις και τίποτα με το να γνωρίσεις τον Pooky!!Ένα προβληματικό παιδάκι είναι λίγο μπασμένο με έντονη την αίσθηση της αυτοκαταστροφής (Νομίζει ότι είναι ένας ξεπεσμένος AMD)!!! :D
 
Akmakas θα σε πάω αυτόφορο.

Οι πληροφορίες που έδωσες καλύπτονται από το λεγόμενο ιατρικό απόρρητο!!! :D :D
 
Δυστυχώς, για ακόμη μια φορά, δε θα μπορέσω να παραβρεθώ στη γιορτινή αυτή συνάντηση.. :icon_cry: Η δουλειά, βλέπετε.......:102:

Υπάρχει κάποιος καλός άνθρωπος να διαχειριστεί το "Βασιλοκόμματό μου" ???? :D :D

Λοιπόν, εγώ δεσμεύομαι να στείλω, ρετρό δώρο, στον εύρων το ευρών...εγκχμμμ.... φλουρί ήθελα να πω...... :D

Αυριο θα ανεβάσω και σχετική φωτό....... :) :) :)
 
Starbuck είπε:
με τον Μπιγκ Σόφο σκεφτήκαμε πως στην Ναυαρίνου έχει κάτι μαγαζάκια με παλιά πράγματα όπως βινύλια και κόμιξ. Θα μπορούσαμε να δώσουμε ο καθένας μας δυο, τρία ευρώ και να πάρουμε κάτι από εκεί.. αλλιώς το playmobil μοιάζει η επόμενη καλύτερη ιδέα..
όσο για το μαγαζάκι που λες Δομνίκη, ίσως να δοκιμάζαμε κάπου αλλού.. παίζει μπίτια και πριν μερικές μέρες που έτυχε να ξαναβρεθώ εκεί η μουσική ήταν δυνατά, γιορτινή ατμόσφαιρα κι έτσι..
Σκεφτείτε τα παραπάνω και πείτε τη δική σας γνώμη. Εγώ πάντως, επειδή η συνάντηση είναι πλέον πολύ κοντά και πρέπει να γίνουμε συγκεκριμένοι, συνοψίζω τις προτάσεις μου ως εξής:

Α) προτείνω, σε όσους μπορούν στις έξι, να συναντηθούμε εκείνη την ώρα στη γωνία Γούναρη ("Ναυαρίνου") με Τσιμισκή για να αγοράσουμε το δώρο από το κατάστημα μεταχειρισμένων ειδών "Πάρε-δώσε". Όσοι θα είναι στην Ε.Ε.Κ.Α.Δ.ΡΕ (Επιτροπή Επιλογής Και Αγοράς Δώρου Ρετρονιόπιτας) ας το δηλώσουν για να ξέρουμε ποιους ακριβώς να περιμένουμε στην πρώτη και κρίσιμη φάση της συνάντησης. Επίσης ας μην ξεχνάμε ότι πρέπει να αγοράσουμε και πίτα! Τερκενλής ίσως;;; (σλουρπ)

 


Β) για τη συνέχεια προτείνω τον πάνω όροφο του καφέ-μπαρ "Ήμαρ" στην (οδό) Αριστοτέλους, κάπου μεταξύ Τσιμισκή και Ερμού. Είναι μια πολύ καλή περίπτωση. Ενστάσεις και αντιπροτάσεις ευπρόσδεκτες (όχι για να ληφθούν υπόψη, αλλά έτσι για να υπάρχει διάλογος βρε αδερφέ... :biglaugh:).

 


Γ) για το τελικό στάδιο προτείνω την μπιραρία "Draft" στα Λαδάδικα: ωραίο περιβάλλον, ποιοτική μουσική σε καλή ένταση, και καλό φαΐ. Δεν αποκλείουμε βεβαίως-βεβαίως κινέζικα, ινδικά, αραβικά, τσεχικά, περουβιανά, καταλανικά και άλλα εστιατόρια!

Σημαντικόν: όσοι θα έρθουν μόνο στο Β ή στο Γ, ας μου στείλουν το κινητό τους με p.m. για να τους δώσω συντεταγμένες και να μας βρουν.

@Teflon, Jaguar-man: κρίμα βρε παιδιά, τί να κάνουμε όμως... πού θα πάει, θα βρεθούμε κι εμείς, πιθανότατα την άνοιξη. Μέχρι τότε θα τα λέμε μέσω του φόρουμ. Αναμένετε ανταπόκριση από τη συνάντηση τα ξημερώματα της Παρασκευής (έτσι όπως έχω βρικολακιάσει τις τελευταίες μέρες...). Σας αφήνω τώρα γιατί σε λίγο ξημερώνει και πρέπει να κουρνιάσω στο ταβάνι... :vampy:
 
Sofologiotatos είπε:
Σημαντικόν: όσοι θα έρθουν μόνο στο Β ή στο Γ, ας μου στείλουν το κινητό τους με p.m. για να τους δώσω συντεταγμένες και να μας βρουν.
Σοφολογιότατος και οργανωτικότατος.. μόνο να δούμε πρώτα πόσοι θα μαζευτούμε γιατί αν είμαστε τρεις-τέσσερις, αντί για ρετρονιόπιττα ας πάρουμε να μοιραστούμε τίποτε πίττα γύρο ( ποιος έτυχε το κρεμύδι; )..

μάλλον θα χάσω την ΕΕΚΑΔΡΕ αλλά στα Βού και Γού θα είμαι ( εκτός απροόπτου πάντα.. εκεί που περπατάς σε πατάει ένας ρινόκερος.. shit happens! )
 
ΟΚ, τα λεμε αυριο στις 18:00, στο προκαθορισμενο σημειο της Τσιμισκη
 
Το ραντεβού ισχύει στο προκαθορισμένο σημείο όπως αναφέρει και η Domniki.Για βασιλόπιτα μπορώ αν θέλετε να φέρω από το ζαχαροπλαστείο της γειτονιάς μου που φτιάχνει πολύ ωραία γλυκά.Σχετικά με το δώρο,έχω να προτείνω κάτι άλλο.Μπορεί ο καθένας από εμάς να φέρει κάτι ρετρό που είτε το έχει διπλό είτε θέλει να το δωρήσει,έτσι ώστε να συγκεντρωθούν περισσότερα δώρα και ο νικητής να έχει την δυνατότητα επιλογής.Έχω ήδη κάτι κατά νου,γι'αυτό και το προτείνω...Διαφορετικά δηλώνω συμμετοχή για την Ε.Ε.Κ.Α.Δ.ΡΕ. :)
 
Candy κι εγώ αυτό είχα στο μυαλό μου, αλλά βλέπω ότι δεν έχω τίποτε διπλό... Όποιος θέλει πάντως μπορεί να φέρει ό,τι έχει ευχαρίστηση. Θα κάνω κι εγώ απόψε μια τελευταία έρευνα για να δω αν έχω κάτι που μπορώ να αποχωριστώ. Πράγματι είναι καλό να υπάρχει επιλογή (π.χ. δεν θα μπορούσα να φανταστώ έναν φανατικό μεταλά να κερδίζει LP των Bee Gees ή των Army of Lovers). Εναλλακτικά, μπορούμε να πάρουμε δύο αντικείμενα από το κατάστημα. Όσο για την πίτα, χαίρομαι για την πρωτοβουλία σου. Εμπιστευόμαστε το αισθητήριο και το κριτήριό σου. In Candy We Trust (χωρίς όμως διαβήτες, μάτια μέσα σε πυραμίδες και άλλα σχετικά σύμβολα).

Ωραία! Οι δυο μας οι μονάκριβες καρντασο-Candy-sisters θα είναι παρούσες. Άλλος συμμετοχή; Akmakas? Θα σε δούμε; Playmobil? Κανας άλλος ρετρολάγνος με παχύ λλλλλλ ή/και με προτίμηση στην αιτιατική αντί της γενικής;
 
Sofologiotatos είπε:
Candy κι εγώ αυτό είχα στο μυαλό μου, αλλά βλέπω ότι δεν έχω τίποτε διπλό... Όποιος θέλει πάντως μπορεί να φέρει ό,τι έχει ευχαρίστηση. Θα κάνω κι εγώ απόψε μια τελευταία έρευνα για να δω αν έχω κάτι που μπορώ να αποχωριστώ. Πράγματι είναι καλό να υπάρχει επιλογή (π.χ. δεν θα μπορούσα να φανταστώ έναν φανατικό μεταλά να κερδίζει LP των Bee Gees ή των Army of Lovers). Εναλλακτικά, μπορούμε να πάρουμε δύο αντικείμενα από το κατάστημα. Όσο για την πίτα, χαίρομαι για την πρωτοβουλία σου. Εμπιστευόμαστε το αισθητήριο και το κριτήριό σου. In Candy We Trust (χωρίς όμως διαβήτες, μάτια μέσα σε πυραμίδες και άλλα σχετικά σύμβολα).
Ωραία! Οι δυο μας οι μονάκριβες καρντασο-Candy-sisters θα είναι παρούσες. Άλλος συμμετοχή; Akmakas? Θα σε δούμε; Playmobil? Κανας άλλος ρετρολάγνος με παχύ λλλλλλ ή/και με προτίμηση στην αιτιατική αντί της γενικής;
φιλλλλλλλλλλλλλλλλλλαρακι δυσκολλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλο με τα μαγαζια πολλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλυ ζορι σεεεεεεεεεεε λλλλλλλλλλλεωωωωωωωωωωωωω:biglaugh::biglaugh:
 
Φιλάρες καλά να περάσετε αύριο.

Σας αφιερώνω το κομματάκι που ακούω αυτή τη στιγμή στον

"ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ FM 107,7" (πάντα Σαλόνικα city) και πιείτε και ένα ποτήρι αύριο παραπάνω για μας.

Ελπίζω σε επόμενη συνάντησή σας να είμαι κι εγώ πάνω........
 
Πάλι εμείς κι εμείς θα είμαστε βλέπω... Δεν πειράζει καθόλου όμως. Έτσι κι αλλιώς είναι τόσο συναρπαστικό να συναντιέσαι με ανθρώπους τους οποίους ξέρεις από ελάχιστα έως καθόλου, ωστόσο γνωρίζεις ότι είναι ενδιαφέροντα άτομα και ότι θα υπάρχουν πάντα κοινά σημεία και σοβαρά ή φαιδρά θέματα για συζήτηση! Επομένως, όσοι και να 'μαστε, σίγουρα θα περάσουμε καλά! :)

Pooky οπωσδήποτε θα πιούμε μερικά ποτηράκια παραπάνω. Σκέφτομαι μάλιστα να κόψουμε και παραπάνω κομμάτια της πίτας για σας τους απόντες, αλλά θα περιμένω να ακούσω και τη γνώμη των υπολοίπων. Δεν νομίζω πάντως να φέρουν αντίρρηση...
 
Κι εμείς το ίδιο θα κάναμε! Καμία αντίρρηση φίλτατε!
 
Γίνεται μήπως να μεταφέρουμε στις 7 την συνάντηση;Κάτι μου έτυχε και μιας και δεν θα είμαστε πολλοί και οι περισσότεροι θα έρθουν αργότερα έλεγα μήπως μπορούμε να μεταφέρουμε την ώρα.Με την Domniki μιλήσαμε και είπε πως δεν θα την πείραζε.Τι λέτε;
 
Λοιπόν,παρά τις ηχηρές απουσίες των ρετρομανιακών Θεσσαλονίκης και λοιπών περιχώρων, η συνάντηση στέφθηκε με επιτυχία!!!Και την ρετροβασιλόπιτα κόψαμε και τα δωράκια αγοράσαμε όπως είχαμε υποσχεθεί.Ο Sofologiotatos θα εξηγήσει με κάθε λεπτομέρεια την όλη διαδικασία και εγώ θα αρκεστώ στον σχολιασμό των φωτογραφιών που νομίζω πρέπει να ενταχθούν στο θεματάκι με τις καλλιτεχνικές φωτογραφίες. :D

Εδώ η καταπληκτική βασιλόπιτα που έφερε η Domniki τελικά, μαζί με τα υπέροχα ρετροδωράκια...

image0157md8.jpg


Η κοπή της βασιλόπιτας εν δράσει!!!

image0160fx8.jpg


Και να το τυχερό κομμάτι που αναδεικνύει τους τυχερούς ρετρομανιακούς:Arduinna,Playmobil,Maxcomgr (ήταν ανάμεσα στα τρία κομμάτια).

image0161kn1.jpg


My precious....Το πολυπόθητο ρετροφλουρί!!!!:animeek:

image0162sc2.jpg


Για όσους δεν κέρδισαν τίποτα δεν πειράζει.Ίσως του χρόνου, ο Άγιος Ρετρόνιος (βοήθειά μας :angel2:) να μας επιφυλάσσει καλύτερη ρετροτύχη... ;)
 
Λοιπόν,παρά τις ηχηρές απουσίες των ρετρομανιακών Θεσσαλονίκης και λοιπών περιχώρων, η συνάντηση στέφθηκε με επιτυχία!!!Και την ρετροβασιλόπιτα κόψαμε και τα δωράκια αγοράσαμε όπως είχαμε υποσχεθεί.Ο Sofologiotatos θα εξηγήσει με κάθε λεπτομέρεια την όλη διαδικασία και εγώ θα αρκεστώ στον σχολιασμό των φωτογραφιών που νομίζω πρέπει να ενταχθούν στο θεματάκι με τις καλλιτεχνικές φωτογραφίες. :D

Εδώ η καταπληκτική βασιλόπιτα που έφερε η Domniki τελικά, μαζί με τα υπέροχα ρετροδωράκια...

image0157md8.jpg


Η κοπή της βασιλόπιτας εν δράσει!!!

image0160fx8.jpg


Και να το τυχερό κομμάτι που αναδεικνύει τους τυχερούς ρετρομανιακούς:Arduinna,Playmobil,Maxcomgr (ήταν ανάμεσα στα τρία κομμάτια).

image0161kn1.jpg


My precious....Το πολυπόθητο ρετροφλουρί!!!!:animeek:

image0162sc2.jpg


Για όσους δεν κέρδισαν τίποτα δεν πειράζει.Ίσως του χρόνου, ο Άγιος Ρετρόνιος (βοήθειά μας :angel2:) να μας επιφυλάσσει καλύτερη ρετροτύχη... ;)

image0162sc2.jpg

image0160fx8.jpg

image0161kn1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα