Συνάντησεις RetroManiax 2006-2011 (Θεσσαλονίκη)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Βλέπω και καινούργιες συμμετοχές (εκτός των γνωστών - αγνώστων) χαχα.

Ωραία ωραία, για να δούμε
 
Βάλτε και μένα μέσα.

Αλλά... μην κάνουμε πάλι 1 ώρα βόλτες για να βρούμε τραπέζι σε καφέ της παραλιακής για να καταλήξουμε μετά σε πεζόδρομο πέρα στους περακάμπους :tease: . Θα είναι δύσκολο να βρούμε τραπέζι Σάββατο πρωι και ακόμα πιο δύσκολο αν είμαστε πολλά άτομα. IMO
 
Kambia είπε:
Βάλτε και μένα μέσα.Αλλά... μην κάνουμε πάλι 1 ώρα βόλτες για να βρούμε τραπέζι σε καφέ της παραλιακής για να καταλήξουμε μετά σε πεζόδρομο πέρα στους περακάμπους
Τα παθήματα έγιναν μαθήματα.
 
Να περάσετε πολύ όμορφα και να βγάλετε φωτογραφίες ε;
 
krios είπε:
Να περάσετε πολύ όμορφα και να βγάλετε φωτογραφίες ε;
Ναι για έλα να μας μάθεις τώρα και την δουλειά μας..........

Βεβαίως και θα βγάλουμε!!!!!!!
 
Δεδομένης της ασφαλούς επιστροφής μου αεροπορικώς λίγες ημέρες νωρίτερα, βάλτε και εμένα στο παρουσιολόγιο. :)
 
Τέλεια! Νέα πρόσωπα στην συνάντηση :D

Tsalk επίτηδες εβαλες το σημείο συνάντησης έξω από το ζαχαροπλαστείο??? Αν δεν με δείτε στις 11:30 τότε ψάξτε με μέσα στο ζαχαροπλαστείο. Κάπου σε μιά γωνία θα τρώω τσουρέκια :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kambia είπε:
Tsalk επίτηδες εβαλες το σημείο συνάντησης έξω από το ζαχαροπλαστείο??? Αν δεν με δείτε στις 11:30 τότε ψάξτε με μέσα στο ζαχαροπλαστείο. Κάπου σε μιά γωνία θα τρώω τσουρέκια :p


Προβλέπω κάποιοι (ονόματα δεν λέω) πριν την καθοριμένη ώρα της συνάντησης να κάνουν έφοδο στο εν λόγω ζαχαροπλαστείο και να τσακίζουν ότι βρουν!!!
 
Έτσι έτσι να βλέπω να μεγαλώνει η παρέα.
 
Kambia, ευχαριστώ για την τούρτα! :) Θα έρθω κ εγώ άμα είναι!
 
YΠΕΝΘΥΜΙΣΗ

Πάει το κόλλησα για τα καλά και εγώ αυτό το χούι!!!
 
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΥΠΕΥΝΘΥΜΙΣΗ

Οποιο άλλο παιδάκι θέλει να έρθει ας μας το πει ΤΩΡΑ!!!
 
Λέω να περάσω και εγώ. Λίγο αργά σας το είπα αλλά δεν ήξερα αν θα κανόνιζα μπάνια η ρετρόμιτ μέχρι σήμερα. Ελπιζω να σας βρω εκεί.
 
Εκεί θα είμαστε, ή αν αργήσεις λίγο πιθανόν να μας βρεις στα καφέ της πλατείας Αριστοτέλους (κάτω από την Μητροπόλεως)
 
Η συναντηση εγινε..και ητανε υπεροχη... γνωρισα καταπληκτικους ανθρωπους

χαμογελαστους ευχαριστους οτι καλυτερο για να περασεις ενα ωραιο Σαββατο


Σας ευχαριστω για την υποδοχη που μου κανατε



FORD231


 
Μια πολύ ωραία συνάντηση, σε ένα εξίσου όμορφο μέρος. Περάσαμε υπέροχα, έστω κι αν έπεσε πολλή.... μασαμπούκα. Να είστε καλά , παιδιά.
 
Έγινε η σημερινή συνάντηση με μεγάλη επιτυχία, και χάρηκα ιδιαιτέρως που εμφανίστηκαν και καινούργια πρόσωπα εκεί.

Ξεκινώ απ την αρχή λοιπόν.

Ήταν η πρώτη φορά που αντί να περιμένω εγώ τους άλλους να έρθουν (ως συνήθως) περίμεναν αυτοί λίγα λεπτά πριν τις 11,30 στο γνωστό (καινούργιο) σημείο των συναντήσεων. Βρεθήκαμε στις 11,25 η Λορένα, ο FORD231, o stakovios, o Optimus και η αφεντιά μου.

Στην συνέχεια κατηφορήσαμε και καθήσαμε σε κάποιο από τα καφέ της πλατείας Αριστοτέλους (πλησίον παραλίας βεβαίως βεβαίως)

Λίγο μετά εμφανίστηκαν οι κυρίες κάμπια και d@redevil μαζί με τον centurion.

Eκεί τα είπαμε αρκετά θα έλεγα και φυσικά γίναν και οι απαραίτητες συστάσεις με τα 2 καινούργια μέλη (τον FORD231 και τον stakovio)

Στην συνέχεια ανηφορήσαμε λιγάκι για το δεύτερο σκέλος της συνάντησης (την γνωστή μασαμπούκα δηλαδή), αφού προηγουμένως περάσαμε από το γνωστό μπίτ παζάρ (το Σαλονικώτικο Μοναστηράκι δηλαδή - σε μικρογραφία βέβαια) ψάχνοντας διάφορα παλαιά περιοδικά και όχι μόνο. Λίγο παραδίπλα μπήκαμε σε ένα γνωστό παλαιοπωλείο - αποθήκη παλαιών παιχνιδιών και άλλων ρετρό αντικειμένων από το οποίο πήραμε το κατι τοις μας (κάτι περιοδικά πήρα εγώ σε εξευτελιστικές τιμές) και καταλήξαμε στην συνέχεια σε γνωστό τσιπουρομεζεδοπωλείο να φάμε κατάκοποι και εμείς κάτι.

Έτσι τελείωσε η μασαμπούκα (το δεύτερο μέρος της συνάντησης) οπού εκεί εμφανίστηκε από το πουθενά και ο bradupous και έτσι μεγάλωσε η παρeά μας.

Ακολούθηκε πάλι δεύτερος καφές για την χώνεψη αφού βεβαίως προηγουμένος μας χαιρέτισαν η κάμπια και η d@redevil.

Kαθήσαμε αρκετή ώρα εκεί στο καφέ (επί της Αγίου Δημητρίου) λίγο πιό πάνω από εκεί που φάγαμε, και στην συνέχεια αφού είχαμε αρκετές αποχωρήσεις (είχε παέι και απόγευμα) ακολούθησε το τέταρτο και τελευταίο μέρος της συνάντησης το γλυκό δηλαδή το οποίο έφαγα μόνο εγώ και η Λορένα.

ΤΕΛΈΙΩΣΑ!!!!!!

Για όποιους ζήλεψαν το πως περάσαμε δεν έχουν παρά να έρθουν στην επόμενη συνάντησή μας η οποία ελπίζω να γίνει σύντομα.

Χάρηκα πολύ που γνώρισα επιτέλους από κοντά τον FORD231 και τον Stakovio και φυσικά που είδα τις υπόλοιπες γνωστές φάτσες.

Φωτογραφίες θα δείτε προσεχώς!!!!!!
 
Από τις πιο αστείες στιγμές ήταν όταν ψάχνοντας να βρω κάποιον από την παρέα - 'ετυχε ήρθα περί τις 11 -, ρώτησα έναν άνθρωπο που έμοιαζε λίγο πολύ της ηλικίας μας και ότι περίμενε κάποιον, αν "περιμένει ομάδα ατόμων". "Όχι, τη γυναίκα μου!" μου λέει.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα