Συνάντησεις RetroManiax 2006-2011 (Θεσσαλονίκη)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Oρίστε έφτασαν και οι φωτογραφίες!!!!!

picture.php


Περιμένουμε και τους υπόλοιπους




Λορένα, Optimus, Stakovios, FORD231

picture.php


FORD231, Λορένα

picture.php


tsalk, ρετροδιαβάζει

picture.php


Stakovios και Optimus τα λένε

picture.php


Εκ δεξιών tsalk, d@redevil, κάμπια, Λορένα, FORD231

picture.php


Centirion, Optimus
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραίες οι φωτογραφίες. Σαν να έχω έμπλαστρο στο μπράτσο μου είναι :p

Λοιπόν πέρασα πολύ ωραία για ακόμα μια φορά. Χάρηκα ιδιαίτερα που γνώρισα απο κοντά Ford και Stakovio (η μπλούζα του ΟΛΑ τα λεφτά!!!)

Κλασικά ξεσηκώσαμε όλο τον κόσμο στην καφετέρια, στα παλιατζίδικα και στην ταβέρνα με τις ρετροσυζητήσεις μας (χμ... πρέπει να ανοίξω μερικά θρεντ με αυτά που θυμηθήκαμε).

Αναγκάσαμε τον ιδιοκτήτη του ρετρομάγαζου να παραμείνει ανοιχτός, ουσιαστικά να ξανα ανοίξει το μαγαζί καθώς είχε κλείσει όλα τα φώτα και τον πέτυχα λίγο πριν τα σκαλιά έτοιμο να φύγει :D , μέχρι να τελειώσουμε τις "ανασκαφές" μας στο υπόγειο του καταστήματός του!

Δυστυχώς έπρεπε να αποχωρήσω πιο νωρίς :baby2: αλλά σύντομα θα κανονίσουμε νέα συνάντηση ;)

Πάντως απέκτησα πολύ ωραίο χρωματάκι απο την ηλιοθεραπεία στην καφετέρια! Ολόκληρη η καφετέρια ήταν υπό σκιά και το σημείο που καθόταν η Καμπια στον ήλιο! :cool:
 
Παιδια πιστευω οτι η φωτο του Αλκη με το Ρομαντζο ειναι η επιτομη του ρετρο.

Φανταζομαι τυπους να περνανε απο τη πλατεια και να βλεπουν καποιον να διαβαζει περιοδικα 35 ετων! Οτι παθαινω εγω με τα Pixel τα καλοκαιρια! :)
 
Υποκλίνομαι στη φωτό, με Άλκη να διαβάζει περιοδικό με εξώφυλο Ρένα Παγκράτη !
 
Wally είπε:
Παιδια πιστευω οτι η φωτο του Αλκη με το Ρομαντζο ειναι η επιτομη του ρετρο.

Ούτε λόγος (αν και θα προτιμούσα για Ραδιοτηλεόραση εγώ)

Αnyway........ Φωτογραφίες συνάντησης μέρος δεύτερο

picture.php


Λορένα επιτέλους μια ωραία φωτό βγηκα (θα πει)

picture.php


FORD231

picture.php


Stakovios

picture.php


Stakovios Το κυνήγι του χαμένου περιοδικού!!!!

picture.php


D@redevil & Λορένα

Κορίτσια βρήκατε τίποτα καλό και σπάνιο?

picture.php


Δεν σχολιάζω....
 
Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες παιδιά. Αξίζουν συγχαρητήρια και στο δεξιοτέχνη φωτογράφο. Πάντως εμένα με ενθουσίασε περισσότερο η φωτογραφία με τον Άλκη που διαβάζει το ρομάντσο (το ίδιο θα έκανα και εγώ). Αν περνούσε κάποιος απο εκεί και έβλεπε τον Άλκη το πιθανότερο θα πίστευε οτι έγινε επανέκδοση του περιοδικού ( παρόλο που είχε την Παγκράτη εξώφυλλο). Ελπίζω κάποια στιγμή (σύντομα), να σας γνωρίσω όλους απο κοντά.
 
Πολυ ωραιες οι φωτογραφιες. Μπραβο παιδια.
 
Παιδιά, πολύ ωραίες οι φωτογραφίες σας! Θεσσαλονικιός και εγώ, αλλά διαμένων πια εις τας Αθήνας... Ελπίζω κάποτε να έχω την ευκαιρία να σας πετύχω :)
 
Ο Πασάς διαβάζει Ρομάντζο!!!!!

Καλά Άλκη είσαι Η μορφή.
 
παναγια μου... Τι χάλια είναι αυτα; έπρεπε να βάλεις και την κοντινή μωρέ! Που ήμουν αϋπνη! Κατά τα αλλά καλά τα περάσαμε και χάρηκα που γνώρισα τα παιδιά. Τσαλκ στην φύλαω για την επόμενη
 
Φοβερή παρέα! Φοβερές φωτογραφίες ρετροθεματικες! Μπράβο παιδιά :)

Tsalk καταπληκτικός!!!
 
pooky(1) είπε:
Ο Πασάς διαβάζει Ρομάντζο!!!!!
Όπως θα πρόσεξες έχω απωλέσει τουλάχιστον για αυτή την συνάντηση τον τίτλο του πασά.

Αντιθέτως στον καφέ που ακολούθησε μετά την μασαμπούκα (φωτό θα δείτε σύντομα) η Λορένα ήταν ανάμεσα σε 6 μαντραχαλάδες.

Λορένα είπε:
παναγια μου... Τι χάλια είναι αυτα; έπρεπε να βάλεις και την κοντινή μωρέ! Που ήμουν αϋπνη! Κατά τα αλλά καλά τα περάσαμε και χάρηκα που γνώρισα τα παιδιά. Τσαλκ στην φύλαω για την επόμενη
Αμάν Παναγία μου την έβαψα!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
[edit] καλύτερα με pm ρώτα ;) [Edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ (ΜΕΡΟΣ ΤΡΙΤΟ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ)

Masabouka Time

picture.php


picture.php


Πριν

picture.php


....και μετά

picture.php


Κομμένη και πεταμένη βιντεοταινία. Βρε μπας και έχει τίποτα σπάνιο?????

picture.php


Δεύτερος καφές μ.μ. (μετά μασαμπούκας)
 
και ελεγα... τι λειπει!!!! το τσουλουφι ελειπε. Να το!

Α ρε, Τσαλκ. Α ρε Τσαλκ
 
Πω πω παιδιά!!!! Μπράβο!

Δεν ξέρω τι λιγούρεψα περισσότερο: την ανασκαφή των περιοδικών ή το τραπέζι!!!! :dribble:
 
Αχ βρε παιδια....να στε καλα!!!!!! Τι χαρουμενες φωτογραφιες!!!! :flower: :flower: :flower:

Αυτες με το ελληνικο τραπεζι στο τελος... βεβαια αν γινεται να προετοιμαζετε τον κοσμο, μην τις βαζετε ετσι αποτομα, γιατι μεχρι να πιασουμε και εμεις οι ξενιτεμενοι πατριδα συγκλονιζομαστε και μας πεσανε τα σαλια!!! Πω πω εκεινο στο πηλινο τι ειναι? Τρελλαθηκα οταν το δα.

Η μπλουζα με την ιταλικη σημαια ηταν απλα απαιχτη!!! :D Σας ορκιζομαι εγω τετοιο σπαρταριστο πραγμα, τοσα χρονια εδω, δεν εχω δει!!!

Ζηλεψα τρελα την ανασκαφη των εντυπων και η φωτο του Τsalk ειναι ο τι πρεπει για διαφημιση επανεκδοσης του περιοδικου! :)

Καλο καλοκαιρι και καλη συνεχεια παιδια!!! :flower: Παντα με υγεια!
 
tsalk είπε:
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ (ΜΕΡΟΣ ΤΡΙΤΟ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ)
Masabouka Time

Δεύτερος καφές μ.μ. (μετά μασαμπούκας)
Το γλυκο? Που ειναι το γλυκο??
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα