Συνάντηση Παρασκευή 28/3 [Cancelled]

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
manos426f είπε:
καθότι λόγω μεγάλων εργασιών που θα ξεκινήσω στο σπίτι και σε συνδυασμό με τα δρομολόγια της δουλειάς,θα σκλαβωθώ για το ερχόμενο αρκετά μεγάλο διάστημα....
Δικαιολογίες. Πάντα μπορείς να βρεις 2-3 ώρες. Τι στο καλό, από το πρωί μέχρι το βράδι θα το φτιάχνεις το σπίτι;;; Θα σε τραβάω από τα μαλλιά (εχεις και πολλά και δε θα δυσκολευτώ :D )
 
Rygar είπε:
Τι στο καλό, από το πρωί μέχρι το βράδι θα το φτιάχνεις το σπίτι;;;
Ναι Νίκο,και είναι ΤΟΣΗ ΠΟΛΛΗ η δουλειά που θέλει (το έχεις δει άλλωστε),ώστε για να μη με βρει το καλοκαίρι,δε μπορώ να κάνω κι αλλιώς...
 
Επαναλαμβάνω, για 2-3 ώρες θα λες ενα ΣΤΟΠ μεσα σου και θα έρχεσαι. Με τη μηχανή μου θα πάμε, οπότε πάλι θα είσαι συνεπιβάτης :D
 
$%#@^%$#!

και επαναλαμβανω $%#^@%#^

Αναλογιστείτε οτι καποιοι ακυρώνουν εξόδους (δέν πήρα εισητήρια για τους Hocico για να ερθω στο meeting) , μεταθέτουν ρεπο και αλλα τετοια ομορφα πράγματα για να ερθουν στην συναντηση...

Συγγνωμη αλλα δεν θα μπορεσω να ερθω την Παρασκευη που ερχεται, και γενικά θα ειμαι πολύ φειδωλος με τις παρασκευες μου.

Τωρα αν οι συναντησεις μετατεθουν το Σαββατο (κατι που νομιζω οτι θα χαλάει πολλους αλλα ειναι καιρος να νιώσει και κανενας αλλοσ την γλύκα) τοτε μετα χαράς θα τα ξαναπούμε απο κοντά.
 
!!

Ρε παιδιά μια παράκληση...

δεν κάνονίζουμε το επόμενο Meeting στις 11 Απριλίου Παρασκεύη ή και το Σαββατο δεν έχω πρόβλημα, που θα είμαι και γω Αθήνα? Δεν μπορώ να έρχομαι τόσο σύχνα Αθήνα όσο θα ήθελα, λογω δουλειάς, και έχω χάσει αρκετά meetings ως τώρα..

δείτε το πάντως!!
 
Εγώ Σωκράτη ξέρεις ότι σε κάτι τέτοια συμφωνώ άμεσα,ο επισκέπτης έχει πάντα τον πρώτο λόγο....

Συνεπώς,it's OK by me !

(ελπίζοντας πάντα ότι θα μπορώ να είμαι....)
 
Saulot είπε:
και επαναλαμβανω $%#^@%#^
Αναλογιστείτε οτι καποιοι ακυρώνουν εξόδους (δέν πήρα εισητήρια για τους Hocico για να ερθω στο meeting) , μεταθέτουν ρεπο και αλλα τετοια ομορφα πράγματα για να ερθουν στην συναντηση...

Συγγνωμη αλλα δεν θα μπορεσω να ερθω την Παρασκευη που ερχεται, και γενικά θα ειμαι πολύ φειδωλος με τις παρασκευες μου.

Τωρα αν οι συναντησεις μετατεθουν το Σαββατο (κατι που νομιζω οτι θα χαλάει πολλους αλλα ειναι καιρος να νιώσει και κανενας αλλοσ την γλύκα) τοτε μετα χαράς θα τα ξαναπούμε απο κοντά.
Φίλε Γιώργο....

Καταρχήν θα σου πω ότι θα σου απαντήσω ακριβώς όπως θες να σου μιλάω,στα ίσα δηλαδή....

Θεωρώ το λιγότερο ατυχές και άστοχο το post σου,πόσο μάλλον τα %@%@#$%^$%^$ που έβαλες και συνειρμικά παραπέμπουν σε λέξη που,το λιγότερο,δεν ευνοεί το καλό κλίμα εδώ μέσα.

Απο κει και πέρα,είμαι βέβαιος ότι όλοι καταλαβαίνουν ότι κανείς δε θέλει να ακυρώνονται meetings,αλλά,καλώς ή κακώς,κάποιες φορές αυτό κρίνεται αναγκαίο κι απαραίτητο.Χτες ήταν η βροχή,τις προάλλες η εγχείρηση του Νίκου,αύριο μεθαύριο δε ξέρω τι....

ΟΜΩΣ

αν σκεφτείς ότι σαν forum έχουμε φτάσει να έχουμε σταθερά ένα meeting ανα 3-4 εβδομάδες στο πρόγραμμα,που,είμαι βέβαιος ότι,ξέρεις πως δε γίνεται παντού αυτό,θα καταλάβεις ότι μια ή δυο ακυρώσεις εν προκειμένω δε λένε τίποτα ...

Προς τι λοιπόν τα τόσα νεύρα δεν καταλαβαίνω!Το σημαντικότερο όμως ρε Γιώργο ξέρεις ποιο είναι;

Ότι με το post σου αυτό είναι σαν να μας λες ότι μας κάνεις χάρη που έρχεσαι.Όχι φίλε,επιλογή σου και το ξέρεις,κανέναν δε τραβήξαμε με το ζόρι σε συνάντηση και ποτέ κανένα meeting δε θα διστάσουμε να ακυρωθεί επειδή "έχει πει ότι θα έρθει και ο Saulot,o manos426f,o Rygar,ο pooky κτλ κτλ (τα ονόματα είναι εντελώς τυχαία)".

Aυτά είναι πράγματα αυτονόητα,που ούτε καν έπρεπε να τα συζητάμε...

Εκτιμώ και μου αρέσει το ότι έρχεσαι συχνά στα meetings,όπως μου αρέσει και η παρέα σου,αλλά αυτά δε μπορούν να με κάνουν να μη σου πω τι εντύπωση δίνεις αυτή τη στιγμή.Τη χειρότερη απλά...

Ακόμη περισσότερο δε,όταν βγάζεις κι αυτή την εκδικητικότητα λέγοντας "να γευτεί κι άλλος τη γλύκα".Μάλιστα,δε καταλαβαίνω γιατί θεωρείς ότι δεν τη έχει "γευτεί" ήδη κι άλλος και είσαι ο μοναδικός σε αυτό....

Κατανοώ ότι 2 ακυρώσεις σερί είναι ατυχής στιγμή για τα meetings μας,αλλά αν αυτό σε κάνει να μουλαρώσεις απέναντι σε αυτά,εσύ έχεις χάσει Γιώργο,κι όχι όλοι εμείς.Δε χρειάζεται να σου πω τίποτα περισσότερο,καθότι,ακριβώς επειδή σε ξέρω και προσωπικά,είμαι βέβαιος ότι αυτά αρκούν για να καταλάβεις τι εντύπωση έδωσες,σε μένα προσωπικά τουλάχιστον...

Και δεν υπάρχουν καθόλου hard feelings από μεριάς μου,όπως θα κατάλαβες....
 
Εγώ λέω να εξυπηρετήσουμε τον Σωκράτη. Και ελπίζω να έχει έρθει και ο Phil_vr μέχρι τότε, για να είναι σουπερ η μαζωξη...
 
manos426f είπε:
Καταρχήν θα σου πω ότι θα σου απαντήσω ακριβώς όπως θες να σου μιλάω,στα ίσα δηλαδή....
Και για αυτο ακριβώς σε εκτιμάω Μάνο.

manos426f είπε:
Θεωρώ το λιγότερο ατυχές και άστοχο το post σου,πόσο μάλλον τα %@%@#$%^$%^$ που έβαλες και συνειρμικά παραπέμπουν σε λέξη που,το λιγότερο,δεν ευνοεί το καλό κλίμα εδώ μέσα.Απο κει και πέρα,είμαι βέβαιος ότι όλοι καταλαβαίνουν ότι κανείς δε θέλει να ακυρώνονται meetings,αλλά,καλώς ή κακώς,κάποιες φορές αυτό κρίνεται αναγκαίο κι απαραίτητο.Χτες ήταν η βροχή,τις προάλλες η εγχείρηση του Νίκου,αύριο μεθαύριο δε ξέρω τι....
Καλα ως εδω.

manos426f είπε:
ΟΜΩΣαν σκεφτείς ότι σαν forum έχουμε φτάσει να έχουμε σταθερά ένα meeting ανα 3-4 εβδομάδες στο πρόγραμμα,που,είμαι βέβαιος ότι,ξέρεις πως δε γίνεται παντού αυτό,θα καταλάβεις ότι μια ή δυο ακυρώσεις εν προκειμένω δε λένε τίποτα ...
Εδώ διαφωνουμε, ξερεις καλα οτι απο το πρώτο meeting που ήρθα δεν έχω χασει κανένα, και σε διαβεβαιωνω οτι δεν ειναι η πρώτη φορά που ακυρώνεται συνάντηση. Είναι η πρώτη φορα που ακυρώνεται συνεχόμενα 2 φορές, και προσωπικά, δεν καταλαβαίνω καμία απο τις 2 ακυρώσεις.

Στην πρώτη, εκανε εγχείρηση ο Rygar (και έχει την αμέριστη συμπαθεία μου σε αυτο) αλλα δεν κατάλαβα καμία απο τις εξηγήσεις απουσίας των υπολοίπων.

Τωρα για την δευτερη ακύρωση... τι να πω. εχουμε ξανακάνει meeting με βροχή, στην Καλλιθέα και μετά πήγαμε και για μάσα και δέν θυμάμαι να χάλασε κανεναν.

manos426f είπε:
Προς τι λοιπόν τα τόσα νεύρα δεν καταλαβαίνω!Το σημαντικότερο όμως ρε Γιώργο ξέρεις ποιο είναι;Ότι με το post σου αυτό είναι σαν να μας λες ότι μας κάνεις χάρη που έρχεσαι.Όχι φίλε,επιλογή σου και το ξέρεις,κανέναν δε τραβήξαμε με το ζόρι σε συνάντηση και ποτέ κανένα meeting δε θα διστάσουμε να ακυρωθεί επειδή "έχει πει ότι θα έρθει και ο Saulot,o manos426f,o Rygar,ο pooky κτλ κτλ (τα ονόματα είναι εντελώς τυχαία)".

Aυτά είναι πράγματα αυτονόητα,που ούτε καν έπρεπε να τα συζητάμε...
Τα νεύρα ειναι γιατι ακύρωσα ή δεν συμμετείχα σε γεγονότα που ήθελα γιατί τήρησα την προταιραιότητα του meeting, γιατι ήταν πιο σημαντικό για μενα να σας δω και να περασω ενα ευχαριστο απογευμα μαζι σας. Ισως να ήθελα λιγο παραπάνω να δω τους Hocico αλλα είχα ήδη κανονίσει με εσάς...

Δέν τίθεται θέμα αν "θα σας κάνω την χάρη" αλλα αν την κάνω στον εαυτό μου και βάλω το meeting σε προτεραιότητα. Εσύ, θα το έκανες, με τόσες ακυρώσεις συναντήσεων αλλα και παρουσιών; στην τελική αν δέν ειναι προτεραιότητα των υπολύπων συμμετεχόντων και προτιμάνε να κάνουν αλλα πράγματα (εξαιρούνται φυσικα αυτοι που εχουν προβλήματα υγείας η οικογενειακα, αλοίμονο) πώς θα παραμείνει δική μου;

manos426f είπε:
Εκτιμώ και μου αρέσει το ότι έρχεσαι συχνά στα meetings,όπως μου αρέσει και η παρέα σου,αλλά αυτά δε μπορούν να με κάνουν να μη σου πω τι εντύπωση δίνεις αυτή τη στιγμή.Τη χειρότερη απλά...Ακόμη περισσότερο δε,όταν βγάζεις κι αυτή την εκδικητικότητα λέγοντας "να γευτεί κι άλλος τη γλύκα".Μάλιστα,δε καταλαβαίνω γιατί θεωρείς ότι δεν τη έχει "γευτεί" ήδη κι άλλος και είσαι ο μοναδικός σε αυτό....

Κατανοώ ότι 2 ακυρώσεις σερί είναι ατυχής στιγμή για τα meetings μας,αλλά αν αυτό σε κάνει να μουλαρώσεις απέναντι σε αυτά,εσύ έχεις χάσει Γιώργο,κι όχι όλοι εμείς.Δε χρειάζεται να σου πω τίποτα περισσότερο,καθότι,ακριβώς επειδή σε ξέρω και προσωπικά,είμαι βέβαιος ότι αυτά αρκούν για να καταλάβεις τι εντύπωση έδωσες,σε μένα προσωπικά τουλάχιστον...

Και δεν υπάρχουν καθόλου hard feelings από μεριάς μου,όπως θα κατάλαβες....
Σε όλα ανεξεραίτως τα meetings υπήρξαν ακυρώσεις που, το λιγότερο, με ξενέρωσαν. Νομίζω οτι τα μέλη δέν εχουν καταλάβει τι εστί meeting.
 
Εγώ πάντοτε επιμένω, ότι συνάντηση γίνεται και με 3 άτομα. Εγώ είμαι περιττός. Μπορεί οποιοσδήποτε να κανονίσει συνάντηση. Τυπικά, η προηγούμενη συνάντηση, τότε που έκανα εγχείριση, έπρεπε κατά τη γνώμη μου να γίνει. Τώρα η χθεσινή, λόγω καιρού ίσως να μη βόλευε πολύ κόσμο. Ισως κάποιοι να ήθελαν να έρθουν. Πάντως έξω από το σπίτι μου στις 19.00 έριχνε καρέκλες... Επίσης, δε θυμάμαι ποτέ να έχουμε κάνει συνάντηση υπο βροχή. Μόνο στην προτελευταία συνάντηση είχε θυμάμαι το κρύο της αρκούδας. Τεσπα, σε καταλαβαίνω που ακύρωσες κάποιο happening για να μας δεις. Την επόμενη συνάντηση πιστεύω ότι πρέπει να την κάνουμε Σάββατο, και μάλιστα την ημερομηνία που θα είναι και ο Σωκράτης....

Προτείνω να μην το συνεχίσουμε, δε βγαίνει νόημα. Και δεν υπάρχει και λόγος να γίνει και παραξήγηση ναούμ'. Ε;
 
Δεν έγινε καμία παρεξήγηση, ο Μανος ζήτησε εξηγήσεις, και τις έδωσα.

Και συμφωνώ μαζί σου 100% Rygar.
 
OK τότε. Παρακαλείται ενας καλος admin να το κλειδώσει....
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα