Συνάντηση Σάββατο 17 Μαϊου 2014 (Θεσσαλονίκη)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Θα έλθω εγώ ... :D
 
Βασίλη ελιμαι στο σημείο του ραντεβού. Σου στέλνω με πμ το τηλ.μου.
 
Μαριάννα θα αργήσω λίγο για αυτό καλύτερα να σας βρω εκεί/
 
Οκ! Έχεις το νούμερο - πάρε τηλ. ό,τι χρειαστείς!
 
Μαλλον θα πρεπει να πηγε παρα πολυ καλα η ρετροσυναντηση και να επεσαν

ολοι ξεροι απο τις ρετροδραστηριοτητες!!!!! :D

Δεν εξηγειται αλλιως η ελλειψη σχολιων και φωτο.... :D

Το εθεσα κομψα.....Οχι,για να μην λετε οτι γκρινιαζω παλι.....:biglaugh::tongue:
 
Συμφωνώ και επαυξάνω!!! Άντε να δούμε κι εμείς τι χάσαμε :(
 
Mάλλον αυτό οφείλεται στο ότι η Dare θα είναι πολύ απασχολημένη με την εφορευτική επιτροπή. Μετά τον εκλογικό πυρετό λογικά θα επανέλθει.
 
Οκ γκρινιάρηδες :p . Ήρθα (μετά από 6 σελίδες μοντάρισμα :eek: ) να σας πω τις πρώτες εντυπώσεις τις χθεσινής συνάντησης.

Μια από τις λίγες φορές που με την D@re φτάσαμε πρώτες (να γραφτεί στα πρακτικά παρακαλώ)! Και αυτό γιατί ο καιρός βοήθησε. Αρπάξαμε τα ποδηλατάκια μας και βγήκαμε παραλιακά μέχρι Αριστοτέλους. Κάτι σλάλομ στα πεζοδρόμια (κάτι περαστικοί να μαζεύονται -δε φταίμε εμείς, δεν έχει παντού ποδηλατόδρομους), κάτι μικροπετάγματα :D , παραλίγο να πατήσω 5-6 περιστέρια, στις 11 και 25 ήμασταν στο ραντεβού. Καταλαβαίνεται οτι μετά από γυμναστική ανοίγει η όρεξη. Οπότε κάναμε ντου στον παππούλη με τα σαλονικιώτικα κουλούρια. Τη γλύτωσαν τα τσουρέκια αυτή τη φορά!

Η mariadegrecia ήρθε τζαστ και σε 2-3 λεπτά ακολούθησε και ο Τάσος Κριτσιώλης.

Εννοείται οτι εξαντλήσαμε και με το παραπάνω το ακαδημαϊκό τέταρτο αναμονής μήπως και έρθει κανείς άλλος αλλά δεν...

Πήγαμε στα λουλουδάδικα δίπλα στο χαμάμ για καφεδάκι. Εκεί μας βρήκε και ο Ριο.

Στη συζήτηση επικράτησε πιο πολύ ο ρετρό ελληνικός κινηματογράφος και γενικά μπορώ να πω την τιμητική της είχε η τηλεόραση αυτή τη φορά.

Μετά τον καφέ και την καθιερωμένη ομαδική φωτογράφιση - τις φωτό θα τις δείτε όταν η D@re τελειώσει από τις υποχρεώσεις της ως εφορευτική επιτροπή (τί τυχερή που είναι! Μάλιστα θα πάει και την άλλη Κυριακή :p :p :p ) πήγαμε για φαγάκι στα "γρήγορα".

Ανανεώσαμε το ραντεβού για μες το καλοκαίρι, σε κάποιο beach bar ίσως.
 
Ευχάριστη συνάντηση, με πολύ ωραίο καιρό. Αν και άργησα λίγο ( τι να κάνω το πρωί είναι γλυκός ο ύπνος), τελικά κατάφερα να φτάσω εγκαίρως και να συναντήσω τα παιδιά στο καφέ. Χαλαρή κουβεντούλα, ευχάριστο κλίμα και ραντεβού για την επόμενη φορά... :)
 
εγώ πάλι αρρώστησα! σήμερα το μεσημέρι συνήλθα λίγο, να φανταστείτε και με τα άλλα κορίτσια μετά θα πηγαίναμε για γύρους και σερνόμουν και μπουκιά δεν έβαλα!

Ωραία ήταν και όντως με πολλές σειρές! btw είδα και μαζεμένα 2-3 επεισόδια παρταλίου σήμερα μιας και το είχαμε θυμηθεί και είχε μείνει πίσω χιχι
 
Άντε να κανονιστεί και κάτι στην Αθήνα βρε παιδιά. Για να ξυπνάμε λίγο και εμείς. χε χε
 
Μαριάναααα...κάτι φωτογραφίες χρωστάς στο θέμα... μην νομίζεις ότι ξεχάστηκε.... :D
 
RIO είπε:
Μαριάναααα...κάτι φωτογραφίες χρωστάς στο θέμα... μην νομίζεις ότι ξεχάστηκε.... :D
Και το ξέρω, και δεν σας ξέχασα! :)

Η εξεταστική με πήγε πίσω και προσπαθώ να ανακάμψω σε πολλούς τομείς του φόρουμ! :)

Coming up! (κάνατε που κάνατε τόση υπομονή, θα με δώσετε μια - δυο μερούλες ακόμα?! :flower: )
 
Χρωστάω! Και δεν ξεχνάω! Να πω-να πω-να πω κι εγώ!!!!

Λοιπόόόοοοον! Αν και πέρασε 1,5 μήνας (2 κοντά!), μπορώ να πω ότι πέρασα πάρα πολύ καλά! (πρωτότυπο! :p )

Με άρεσε πολύ που κατέβηκα με το ποδηλατάκι μου (έστω και με ψιλο-κουλό ντεραγιέ), αν και φτύσαμε τον καφέ και το παντζετάκι, όταν γυρνούσαμε, γιατί η Kambia με πήγε από την Άνω Παναγιά, την Κάτω Παναγιά, την Πέρα Παναγιά & τη Δώθε Παναγιά!! :biglaugh:

Στα δικά μας τώρα! Ήμασταν λίγοι μεν, αλλά πλέον έχουμε δέσει σαν παρέα και οι κουβέντες έβγαιναν αβίαστα! Δυστυχώς, τάραξα τους πάντες με τη σειρά που έβλεπα εκείνο το διάστημα (αλήθεια, ποια ήταν βρε παιδιά?!...), οπότε κάθε κουβέντα συγκρινόταν πάραυτα με το αντίστοιχο επεισόδιο! :D

Το μέρος που κάτσαμε ήταν λίγο διαφορετικό αυτή τη φορά, πήγαμε προς τα "μέσα" - δεν ήμασταν στη θαλασσίτσα να βρέχει ο Θερμαϊκός τα πατούσια μας (λέμε τώρα!)... Ο Βασίλης μας έκανε "surprise" κι έσκασε μύτη λίγο αργότερα, αλλά τελικά τα καταφέραμε και βρεθήκαμε ολ τουγκέδορ.

Οι φωτός είναι λίγες, αλλά όπως μπορείτε να δείτε από τις φάτσες μας και τα χαμόγελά μας, ουκ εν τω πολλώ, το ευ! ;)

attachment.php


Μαρία (Mariadegrecia) -Τάσος (ΚΡΙΤΣΙΩΛΗΣ, ο ΜΕΓΑΣ!) - Βασίλης (RIO) - Ναταλί (Kambia). Από τις ελάχιστες φορές που κατόρθωσε να μιλήσει κάποιος, χωρίς να τον διακόψω!

attachment.php


Από αριστερά προς τα δεξιά: Ναταλί (Kambia) - Μαρία (Mariadegrecia) -Τάσος (ΚΡΙΤΣΙΩΛΗΣ, αυτός που δε φαίνεται!) - Βασίλης (RIO). Άλλο ένα τεκμήριο ότι μιλάει κάποιος άλλος κι όχι εγώ! Βλέπετε, τραβάω τη φωτό! :p

attachment.php


Τάσος & Μαρία επί τω έργω! Είμαι πολύ περίεργη τι να λένε! (πού να θυμάμαι κιόλας!)

attachment.php


Μαρία (Mariadegrecia) -Τάσος (ΚΡΙΤΣΙΩΛΗΣ) - Βασίλης (RIO) - Ναταλί (Kambia). Η τελευταία, με το κράνος στα χέρια!

attachment.php


Μαρία (Mariadegrecia) -Τάσος (ΚΡΙΤΣΙΩΛΗΣ) - Βασίλης (RIO) - Ναταλί (Kambia). Η τελευταία, έχοντας βάλει το κράνος! (Ξέρει τι κάνει!...)

attachment.php


Μαρία (Mariadegrecia) -Τάσος (ΚΡΙΤΣΙΩΛΗΣ) - Βασίλης (RIO) - Εγώ! Τι να κάνω που με ζητάνε από πρακτορεία περιοδικών και δε μπορώ να λείπω από τις φωτογραφήσεις! :p

Ο Τασούλης, φοβάμαι ότι ενσωματώθηκε στην κολώνα, ενώ ο καημένος ο Rio πιάστηκε από την ορθοστασία. Η Μαρία, στωϊκά, ξαναποζάρει. Πού θα πάει, θα τελειώσει το μαρτύριο! :biglaugh:

attachment.php


Χα! Σας αιφνιδιάσαμε! Τάσος (ΚΡΙΤΣΙΩΛΗΣ) - Βασίλης (RIO) - Εγώ - Μαρία (Mariadegrecia)!

Ως γνωστή αγκαλίτσα - μελισσούλα, πάντα θέλω μια γκρουπ φώτο! Τα παιδιά, όπως πάντα, δε μου χάλασαν καρδιά! :flower:

Ευελπιστώ σε άλλη μια συνάντηση σε κανένα μπιτσό-μπαρο, να λιαστούμε παίζοντας τρίβιαλ! Τι λέτε? ;)
 
Ήταν ωραία συνάντηση . Ελπίζω να γίνει σύντομα και η επόμενη... :)
 
Ομορφιες!!!! :flower:

Διορθωστε αν κανω λαθος.... :wait2: ...αλλα εχω την αισθηση

οτι πρεπει να ηταν απο τις μικροτερες Σαλονικιωτικες ρετροσυναντησεις!!!! :eek:

Παρολα αυτα οι φωτογραφιες δειχνουν οτι περασατε ομορφα και το χαρηκατε!!! :)

Αν και δεν βλεπω τιποτα τσακισμενα τσουρεκακια στο τραπεζακι....:biglaugh:...Μαριαννα ακους?..... :tease:

Μπραβο ρε καρντασακια...Αντε και στην επομενη. :thumbup:

Μακαρι να αξιωθω καποια στιγμη και να βρεθω σε Σαλονικιωτικη συναντηση! :flower:
 
Είχα ξεχάσει πως βγήκαμε φωτογραφίες :p

Ψιτ... το κάτω Παρτάλι έβλεπες.

Και μια και λέμε για συνάντηση τί λέτε για παραλία - μπανάκι μεριά?

Υγ. Όχι δεν είναι η μικρότερη συνάντηση. Έχει ξαναγίνει με 5 άτομα στο παρελθόν και μη σου πω και με 4 :D
 
O "Τασούλης" (τώρα πώς γίνεται "ΜΕΓΑΣ" και "Τασούλης", ανεξήγητον...) αντιπαρέρχεται όλα τα σχόλια και δηλώνει ότι στην επόμενη συνάντηση θ' ανοίγει το στόμα του μόνο για ν' αναπνέει -γιατί εμμέσως πλην σαφώς εκατηγορήθη δι' ακατάσχετον φλυαρίαν. Συνεπώς, από τούδε και στο εξής θα μιλάει μόνον η σιωπή του -που ως γνωστόν είναι χρυσός και -επίσης ως γνωστόν- ο χρυσός μας φέρνει πιο κοντά...
 
Αυτό δεν γίνεται με τίποτα

Τάσος χωρίς να μιλάει.....φαγητό χωρίς αλάτι!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα