Συνάντηση Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου (Θεσσαλονίκη)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Παιδάκια μου καλά δυστυχώς και εγώ πρέπει να το ακυρώσω :( . Έχω τριήμερο επιμόρφωσης Π/Σ/Κ (την τύχη μου μέσα... :banghead: :rant: ) και ούτε και ξέρω τι ώρα θα τελειώσουμε το Σάββατο. Αν προλάβω θα σας ενημερώσω αλλά δεν τους κόβω να το τελειώνουμε σε νορμάλ ώρα... Από την πολύ την επιμόρφωση κοντεύω να πάθω παραμόρφωση :frypan: :help: :cry: . Ελπίζω να περάσετε υπέροχα και μακάρι να τα καταφέρω!!!

D@redevil ok το παραδέχομαι ότι ο κύριος λόγος της μυστηριώδους εξαφάνισής μου όλον αυτόν τον καιρό ήταν τελικά τα οπτικά... :p :cool: :cool: δεν έχω άλλες ιστορίες μάνα μου, δε βγαίνω σου λέω!!

Ελπίζω να κάνουμε καμιά συνάντηση και εκτός διότι σκούρα τα πράγματα....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χμ... Yπάρχει τρόπος! Να έρθουμε και μεις εκεί να τους κάνουμε επιμόρφωση Retro. Μονο μη τους δείξεις τα κουλουράκια που θα φτιάξεις γιατί δε θα σε αφήσουν να φύγεις :D :D :D :D
 
Kambia είπε:
Χμ... Yπάρχει τρόπος! Να έρθουμε και μεις εκεί να τους κάνουμε επιμόρφωση Retro. Μονο μη τους δείξεις τα κουλουράκια που θα φτιάξεις γιατί δε θα σε αφήσουν να φύγεις :D :D :D :D
Η αλήθεια είναι ότι μου έδωσες ιδέα!! Μήπως να τους φτιάξω 2-3 εδέσματα και καθώς θα έχουν πέσει με τα μούτρα να την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια χοπ χοπ??? Δε 'ν' κακό.... ::)
 
Άλλη μια συνάντηση έλαβε τέλος!


Περάσαμε... Τέλεια!!!
:)
 
Μπράβο παιδιά!!!!!!!!!!

Είμαι σίγουρος ότι τα περάσατε τελεια αλλά.......

Θέλουμε στοιχειά (τι κάνατε, που πήγατε, τι είπατε, τι ήπιατε, τι φάγατε, θέλουμε να τα μάθουμε ολαααααααα κλπ) :D

Θέλουμε φωτογραφίες και βίντεο μαζι (Σήμερα κιόλας να μπούνε :D Δεν ζητάω και πολλά...)

Θέλουμε να δούμε μασαμπουκα... ( Στοιχειά εδω και τώρα :D )

Να μην πάρουμε και εμείς λιγη γεύση...

Περιμένουμε να μάθουμε περισσότερα!

Άντε και στην επομένη συνάντηση με το καλό αλλα και γρήγορα!

:flower:
 
Άλλη μια συνάντηση έλαβε τέλος. Πέρασα εξαιρετικά, χάρηκα ιδιαιτέρως που είδα πάλι όλα τα παιδιά μετα από αρκετό καιρό για μένα (Λόγω υποχρεώσεων).

Και επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχια και επειδή ξέρω ότι περιμένετε για λεπτομέριες, ξεκινώ αμέσως

Το παρόν σήμερα έδωσαν οι κάτωθι

1. D@redevil

2. Κampia

3. Λορένα

4. Ford231

5. Οptimus

6. Centurium

7. Kouikaras

8. tsalk

9. Ευπαλίνος

10. Bradypous

(ούτε 11άδα δηλαδή)

Το ραντεβού μας ήταν ώς γνωστόν για τις 11.30 όπου σχεδόν οι μισοί ήταν στην ώρα τους, και οι υπόλοιποι (μεταξύ των οποίων και εγώ) έφτασαν από μισή ώρα αργότερα έως και 1 ώρα+. Ηπιαμε το καφεδάκι μας σε κάποιο από τα καφέ της πλατείας Αριστοτέλους (σήμερα η μέρα ήταν εξαιρετική) όπου μιλήσαμε ως γνωστόν περί ανέμων και υδάτων.

Στην συνέχεια ανηφορήσαμε για το γνωστό στέκι που μασαμπουκιάζουμε συνήθως. Βέβαια στην διαδρομή χαζεύαμε από δω και από κει, προμηθευτήκαμε και διάφορα προιόντα που μοίραζαν σε κάποια σημεία (όπως απορρυπαντικά και γιαούρτια). Ειδικά στα γιαούρτια έγινε χαμός , έπεσαν όλοι με τα μούτρα εκεί. Τα γιαούρτια ήταν για να ανοίξει η όρεξη (όχι ότι είχαμε πρόβλημα, αλλά τέλος πάντων).

Ακολούθησε ''το ταπεινό'' γεύμα και στην συνέχεια πήγαμε σε ένα πως να το πω, παζάρι δίσκων hetal μουσικής. Μιλάμε για την απόλυτη παρακμή το μέρος (προσωπική μου άποψη βέβαια). Εκεί καθίσαμε κανα τέταρτο (κάπου τόσο), όπου στην συνέχεια κάποιοι αποχωρήσαμε γιατί είχε περάσει κάπως η ώρα και οι υπόλοιποι (kouikaras, Lorena, ford231 και centurium) πήγαν για ένα δεύτερο καφέ (απογευματινό)

Άφτα. Νομίζω έκανα αρκετά λεπτομερή περιγραφή του πως περάσαμε, τώρα αν ξέχασα κάτι ας με συμπληρώσουν οι άλλοι.

Βίντεο δεν θα δείτε γιατί δεν υπάρχει, φωτό όμως θα δείτε κάποια στιγμή (αυτή η στιγμή μπορεί να είναι και σε 5 λεπτά!).

Ανανεώσαμε το ραντεβού για την επόμενη φορά η οποία (πρώτα ο Θεός) θα είναι ΕΚΤΟΣ Θεσσαλονίκης.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εξαιρετική η παρέα όλων των παιδιών. Ειπώθηκαν πολλά και ενδιαφέροντα, τόσο για τις ρετρό ανησυχίες μας όσο και για τα ποικίλα ενδιαφέροντά μας, μάθαμε νέα του παρασκηνίου, κουτσομπολιά και λύσαμε απορίες.

Με χαρά ξαναείδαμε και τον tsalk μετά απο πολλούς μήνες.
 
Rygar είπε:
Χεβιχεταλά μου εσύ!!!!!!! :p :p:p:p:p
Έχουμε (εγώ και D@redevil) πεθάνει στο γέλιο.... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.....

Στα της συνάντηση τώρα.

Ξεκινήσαμε με ένα light menu. 3 γιαουρτάκια και μια φετούλα τσουρέκι με λευκή σοκολάτα και γέμιση πραλίνα. Ακολούθησε καφές, συζήτηση που άπτεται των ρετρό θεμάτων του φόρουμ, του ιδίου του φόρουμ και των μελλοντικών σχεδίων περί του φαγητού :p

Για το φαγητό σας τα είπε ο Τσαλκ. Θα δείτε και φωτογραφίες οσονούπω.

Το ΧεβιΧεταλάδικο παζάρι όμως δεν ήταν παρακμιακό. Απόδειξη ότι η D@redevil & o Kouikaras έφυγαν με ένα Cd έκαστος! :D

Επόμενη συνάντηση εκτός Θεσσαλονίκης προς τα μέρη του χεβιχεταλά :p :p :p

Yγ. Σουφλεεεεεεεε καμιά ώρα πιο νωρίς να τελείωνες και θα προλάβαινες το παζάρι!
 
Ναι, με κάλυψε ως επί των πλείστων η Kambia (καλημέρα σας, παρεπιπτόντως & όπως πάντα, απαντάω με διαφορά φάσης!).

Δε θα γίνω πάλι κοινότυπη να πω τι ωραία που πέρασα, αλλά η αλήθεια είναι αυτή! Και αναμένουμε την επόμενη συνάντηση που θα είναι στα μέρη του Χεβιχεταλά μας! :) :) :)

P.S. Σουφλέ, έχασες ρε συ! Ας ερχόσουν κι ας μην είχες ιστορίες! :)

P.S.2: Αγαπητέ Ρηγανάκο, στεναχωρήθηκα που δεν ήρθες... Να σε περιμένουμε στην επόμενη ή μπα?

P.S.3: Saulot, το ίδιο και για σένα: Να σε περιμένουμε στην επόμενη? :)
 
Αλκή μου φαίνεται οτι σε πήραν παραμαζομα όλοι τους εδώ...

Τους αξίζει να αρχίσεις να αφήνεις μαλλί μέχρι την επομένη συνάντηση και να εμφανιστείς

με κολλητό μαύρο τζιν και μπλούζα με λογότυπο "Beware paranoic Χεβιχεταλας" και να παίζεις στην ηλεκτρική κιθάρα

κουνώντας βεβαία τα μαλλιά πέρα δώθε κανένα Hallowed Be Thy Name να φρικαρουν!!! :D


Για να δούνε ποιος είναι ο Χεβιμεταλλας και ποιος ο αληθινός Χεβιχεταλας!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
circleag είπε:
Αλκή μου φαίνεται οτι σε πήραν παραμαζομα όλοι τους εδώ...
Δεν έχεις άδικο Βαγγέλη σ αυτό που λές, αλλά την άποψη μου περί άκρως παρακμιακής κατάστασης (συνολικά) δεν την έχω μόνο εγώ αλλά και άλλοι συμφορουμίτες που έδωσαν το παρόν ''σε εκείνο το μέρος''

Πέρα απ αυτό όμως νομίζω ότι ήρθε η ώρα να δείτε και καμιά φωτό

Ορίστε λοιπόν

attachment.php


attachment.php


Το ταπεινό

attachment.php


attachment.php


attachment.php


Το ποιός είναι ποιός νομίζω είναι γνωστό δεν χρειάζονται σχολιασμοί
 
Ναι, πλέον έχουμε γίνει γνωστές "φάτσες" στο φόρουμ! Καλά που γίνεται κανένα re-union και κάνω κανά Post! :p

Άντε πάω να δουλέψω - έχω πεθάνει στη βόλτα σήμερα!

(Nice pics Άλκη! :D )
 
Η συνάντηση ήταν και πάλι στα γνωστά υφηλά standards. Ένα σχόλιο μόνο θα κάνω : Kambia, φύγαμε από το παζάρι και δεν σε είδα να κρατας το cd Rough Silk στα χέρια... Απαράδεκτον!!! :p
 
kouikaras είπε:
Ένα σχόλιο μόνο θα κάνω : Kambia, φύγαμε από το παζάρι και δεν σε είδα να κρατας το cd Rough Silk στα χέρια... Απαράδεκτον!!! :p
Εμ... ναι.... με έπιασε η τσιγκουνιά μου :p Θα το βρω και πάλι όμως και θα το τσιμπήσω ;)

Στην επόμενη φωτογραφία ο Τσαλκ αγκαλιά με ένα σπάνιο retro Beta video recorder του Ford :D

attachment.php
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα