Συνάντηση Σάββατο 24/1/2009 (Πλατεία Κοραή)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
E, o Παπασωτηρίου δίπλα κάηκε! Και το retrogamer στο έφαγα εγώ.

Έλεος όχι και εδώ η ίδια κουβέντα περί καπνίσματος...... Είδατε τα αποτελέσματα "δίπλα".........
 
Πώς πάμε πλατεία Κοραή με όχημα; Μηχανή π.χ.; Η δε συμφέρει λόγω των πρόσφατων γεγονότων;
 
Rygar για να καταλάβεις, όπως κατεβαίνεις την Πανεπιστημίου είναι περίπου στο μέσο της στο αριστερό σου χέρι.
 
Μπορείς να αφήσεις τη μηχανή σου σε οποιοδήποτε σταθμό μετρό και να έρθεις με το μετρό. Εγώ πάντως θα έρθω με τη μηχανή γιατί θα πάω μετά απευθείας στη δουλειά, που είναι δίπλα.
 
Δηλαδή αμα κατέβω Πατησίων προς Ομόνοια, πού στρίβω για Πανεπιστημίου; Χρηστο κι εγω με τη μηχανη θα ερθω. Τα βαριέμαι τα τρένα.
 
Χμμ... ή στρίβεις Ακαδημίας και μετά δεξιά στην Ομήρου, ή πας Ομόνοια και ανεβαίνεις τη Σταδίου, οπότε σταματάς περίπου στο ύψος της Πλατείας Κλαυθμώνος.
 
Πάρτε ένα destinator ρε παιδιά!!!!!!
 
H Πλατεία Κλαυθμώνος συνορεύει μηπως με την π. Κοραή;
 
Google Earth is your friend!!!
 
Η Κλαθμώνος και η Κοραή είναι παράλληλα. Δηλαδή όπως ανεβαίνεις τη Σταδίου βλέπεις αριστερά την Κοραή και δεξιά την Κλαθμώνος
 
Ετοιμάζομαι να κατέβω κέντρο για κάποιες δουλειές...οπότε θα περάσω σίγουρα για ένα καλημέρα...
 
H "μυστικη συναντηση" ειχε λιγοτερους συνδετημονες απο οτι ο Μυστικος Δειπνος :)

Παντως περασαμε μια χαρα
 
Χάρηκα που σας ξαναείδα. :)
 
alkis21 είπε:
Χάρηκα που σας ξαναείδα. :)
Εμένα με είδες για πρώτη φορά. :)

Χάρηκα πάντως ιδιαίτερα που γνώρισα ένα πολύ σημαντικό μέλος της community!

Για την ιστορία, το παρόν έδωσαν οι: Vag, Alkis21, Wally, Telamonas, Giama, Plink, Maxouli, Rygar και ο υποφαινόμενος.

Ευκαιρίας δοθείσης, ας γκρινιάξω και λίγο για την διοργάνωση.

Πέρα από το θέμα του καπνίσματος, στο οποίο δεν θα επεκταθώ γιατί από τα συμφραζόμενα κατάλαβα ότι είναι "καυτή πατάτα" τις τελευταίες ημέρες, υπήρχαν και τα εξής "προβληματάκια":

1ον) το μαγαζί δεν είχε φραπέ! Προσωπικά θεωρώ ότι μόνο με φραπέ μπορείς να παλέψεις 3ωρη ρετροκουβέντα, τα υπόλοιπα είδη καφέ μετά την πρώτη μισή ώρα απλώς δεν πίνονται.

2ον) ήταν self service, ευτυχώς δεν μας έβαλαν να ψήσουμε και τον καφέ μόνοι μας. Εγώ και ο alkis την πατήσαμε ιδιαιτέρως γιατί πήγαμε πρώτοι και περιμέναμε άσκοπα κανά 20λεπτο να έρθει κανείς να δώσουμε παραγγελία, μέχρι να φιλοτιμηθεί ο Vag να μας πει ότι πρέπει να πάμε μόνοι μας να παραγγείλουμε. Οι υπόλοιποι την γλυτώσανε γιατί τους ενημερώσαμε εμείς. :p

3ον) δεν δίνανε νερό standard με τον καφέ! Ρε, Λονδίνο το κάναμεεεεε!!!

4ον) θείτσα από το διπλανό τραπέζι μας έκανε "σουτ" επειδή κατά την γνώμη της "θορυβούσαμε". Επειδή έχω βρεθεί και σε ορισμένες άλλες συναντήσεις, μπορώ να σας διαβεβαιώσω ότι αυτή ήταν από τις ήσυχες. Πάντως είχαν να μου πούνε "σουτ" καμμιά 20ετία, δηλαδή από τότε που κάναμε κοπάνες από το σχολείο για μπάνιο και μας κράζανε επειδή κάναμε πολύ φασαρία στην διαδρομή με το λεωφορείο. Που είναι ο exetlaios να ανοίξει ένα thread "ρετρο συστάσεις μεγαλυτέρων"; :D

Η παρέα πάντως αποδείχτηκε "δυνατή" και οι ώρες κυλήσανε πολύ ευχάριστα. Το καλό με τις συναντήσεις μικρότερης "εμβέλειας" είναι ότι σου δίνεται η ευκαιρία να συζητήσεις με όλους. Μην μου πείτε ότι στα grande meetings 20+ ατόμων μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο...

Until the next time...
 
alkis21 είπε:
Ζευγάρι θείτσας και θείτσου μου φάνηκε εμένα. Τώρα ποιος από τους δύο μάς είπε σουτ δεν πρόσεξα.

Πάντως μου φάνηκε ότι δεν στέριωνε και κανείς στα γειτονικά τραπέζια, μετά από λίγη ώρα καταλάβαιναν και απομακρύνονταν.
 
Ζευγαρι ηταν, αλλα η θειτσα μας εκανε "σουτ"...χαχαχα ενιωσα λιγο σαν 15χρονος - να ναι καλα η γυναικα.
 
Maddog είπε:
Εμένα με είδες για πρώτη φορά. :) Χάρηκα πάντως ιδιαίτερα που γνώρισα ένα πολύ σημαντικό μέλος της community!
Μα αφου εχουμε ξανασυναντηθεί ρε Βασίλη! :D

Maddog είπε:
1ον) το μαγαζί δεν είχε φραπέ!
Ούτε ελληνικό :(

Maddog είπε:
Η παρέα πάντως αποδείχτηκε "δυνατή" και οι ώρες κυλήσανε πολύ ευχάριστα. Το καλό με τις συναντήσεις μικρότερης "εμβέλειας" είναι ότι σου δίνεται η ευκαιρία να συζητήσεις με όλους.
Αυτό είναι κανόνας, ειδικά εάν κάποια άτομα δεν τα βλέπεις και συχνά. Επίσης, επειδή έχεις τη δυνατότητα να συζητήσεις με όλους, βγάζεις και λαυράκια, ε; (jammoλαυράκια ;) )
 
Καλά η θείτσα ήταν όλα τα λεφτά...

το σκεφτόμουν μετά όλη μέρα και είχα λυθεί στα γέλια...

χρόνια είχαν να μου κάνουν "σουυτ"
 
Εγώ το σουτ δεν το άκουσα πάντως.

Ηλία έχεις να μου δανείσεις καμια 10αριά χιλιάδες ευρώ; :D
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα