Συνάντηση Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου (Θεσσαλονίκη)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Προς ΙΑΚΩΒΟ & Playmofreak: Έχουμε κάτσει στο Nouveau στην πλατεία Αριστοτέλους (κοντά στη Λεωφ. Νίκης - αριστερά όπως κατεβαίνεις από Τσιμισκή προς θάλασσα.
 
Τελειώσατε το πανηγύρι?

Πως περάσατε?
 
Γιατι να μην εχω γεννηθει θεσαλλονικη;;;; πειτε πως περασατε
 
αριαδνη είπε:
Γιατι να μην εχω γεννηθει θεσαλλονικη;;;; πειτε πως περασατε
Πάντα μπορείς να κανείςμεταδημότευση.

Και καμία φώτο να δούμε.
 
Πού εχετε χαθεί; Δεν θα μας πείτε πώς περάσατε;
 
Περιμένουμε φωτο!!!
 
Περίεργη σιωπή... Πήγε τίποτα στραβά σε κανά escape room?

escape-room.JPG
 
Γιατί αργούν οι φωτό;;;

Μας επιφυλάσσετε κάποια εκπληξη;
 
Ά ρε Νιόβη, έγραψες με το spoiler :D Αλλά όπως αποφασίστηκε δεν πήγαμε σε escape room (next time ;) )

Για άλλη μια φορά περάσαμε πολύ ωραία. Καιρό είχα να δω τα παιδιά...

Το παρόν έδωσαν:

Αnd1, Spybil (ήρθε όπως δήλωσε με τα αυτοκόλλητα του φόρουμ), Κριτσιώλης, Aretara, D@redevil (έπαιξε τον ρόλο της "Κρίστα" μέχρι να μαζευτούμε καθώς φορούσε τη μπλούζα του φόρουμ :D ), Kambia ( :p ) και 2 νέα μέλη: Τον τρούμπο και τον grego.

Καθήσαμε για καφεδάκι στην Αριστοτέλους, κεραστήκαμε από τον μπουφέ :D , συζητήσαμε περί ρετρό και μη πραγμάτων και ξαφνικά βρεθήκαμε... στους καταράχτες του Νιαγάρα :p

Οι ουρανοί άνοιξαν και παρόλο που ήμασταν κάτω από μεγάλες ομπρέλες η ποσότητα του νερού ήταν τόση μεγάλη που το νερό άρχισε να τρέχει από παντού!

Αφού κόπασε λίγο η βροχή πήγαμε για ενα "βρόμικο" (σιγά μη μέναμε με άδεια στομάχια).

Αυτά σε γενικές γραμμές :D

Επόμενο ραντεβού σε ένα - ενάμιση μήνα

ΥΓ. Φωτό από την D@redevil οσονούπω
 
Από μεριάς μου, ήταν άλλη μια πολύ πετυχημένη συνάντηση, παρόλο που εγώ ήμουν στο mute λόγω φαρυγγίτιδας και ο Αντρίκος έκανε αναμετάδοση! :D

Φωτόζ & commentary αύριο, γιατί μόνο εγώ και η Kambia μιλάμε μου φαίνεται! :p
 
Oι άλλοι ντρέπονται!! :p χεχε!!
 
Σόρρυ, αλλά αυτές τις μέρες είχα αρκετές υποχρεώσεις και δεν μπόρεσα να μπώ να καταταθέσω νωρίτερα τις εντυπώσεις μου από την συνάντηση μας.

Το λοιπόν......

Είμαι πάρα πολύ χαρούμενος που μπόρεσα και γνώρισα τα παιδιά (όσοι ήρθαν εν τέλη) και που μου δώθηκε η ευκαιρία να κάνω μια ευχάριστη Retro στα παιδικά- εφηβικά μου χρόνια. Η χαρά μου είναι ακόμη μεγαλύτερη καθώς οι εποχές που διανύουμε είναι ομιχλώδης και γεμάτες μαυρίλα και απαισιοδοξία. Αυτή η συνάντηση ήταν ότι χρειαζόμασταν για να επιστρέψει το γέλιο στα χείλη μας και να συλλέξουμε πολύτιμες πληροφορίες για τα άμεσα και έμμεσα ενδιαφέροντα μας, ανταλλάσοντας απόψεις, γνώμες, εμπειρίες και πληροφορίες.

Άν και νέος στην παρέα, δεν ένοιωσα ούτε λεπτό ξένος στην παρέα.

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για όλες αυτές τις ευχάριστες στιγμές που μοιραστήκαμε!
 
Οι κυρίες Admins γιατί παραπονιούνται ότι μόνο εκείνες μιλάνε;; Οι κανόνες ευγένειας ορίζουν ότι δίνουμε τον λόγο πρώτα στις Κυρίες!! :D :D

Κατά τ'άλλα, ωραία βρεθήκαμε, ωραία ειδωθήκαμε παρόλες τις απουσίες, ωστόσο είχαμε και 2 new entries, καλωσήρθατε gregos & τρούμπος, ωραία πιτσιλιστήκαμε (για να μην πω βραχήκαμε!!). Επίσης έχω να παρατηρήσω ότι ήταν από τις φορές που χρειάστηκε να διανύσουμε την ελάχιστη δυνατή απόσταση για να καθίσουμε σε καφέ και μετά για φαγητό, δηλ. τα σάντουιτς που φάγαμε, τους γύρους και τα σουβλάκια σε πίτα...(αφιερωμένο...!!). Άντε και στο Escape room (επιτέλους!!)
 
Spybil είπε:
Οι κυρίες Admins γιατί παραπονιούνται ότι μόνο εκείνες μιλάνε;; Οι κανόνες ευγένειας ορίζουν ότι δίνουμε τον λόγο πρώτα στις Κυρίες!! :D :D Κατά τ'άλλα, ωραία βρεθήκαμε, ωραία ειδωθήκαμε παρόλες τις απουσίες, ωστόσο είχαμε και 2 new entries, καλωσήρθατε gregos & τρούμπος, ωραία πιτσιλιστήκαμε (για να μην πω βραχήκαμε!!). Επίσης έχω να παρατηρήσω ότι ήταν από τις φορές που χρειάστηκε να διανύσουμε την ελάχιστη δυνατή απόσταση για να καθίσουμε σε καφέ και μετά για φαγητό, δηλ. τα σάντουιτς που φάγαμε, τους γύρους και τα σουβλάκια σε πίτα...(αφιερωμένο...!!). Άντε και στο Escape room (επιτέλους!!)

εσύ πολύ φθηνά την γλύτωσες! Όλο το νερό θα έπεφτε μέσα στη λάμπα και θα γινόσουν ψητός!

Spybill φλαμπέ! :D :D:D
 
Spybil είπε:
Οι κυρίες Admins γιατί παραπονιούνται ότι μόνο εκείνες μιλάνε;; Οι κανόνες ευγένειας ορίζουν ότι δίνουμε τον λόγο πρώτα στις Κυρίες!! :D :D
Εγώ το καημένο ζεν είπα τίποτα :cry: :p

Όσο για το escape room σας βρήκα το δωμάτιο που θα πάμε

 
Άντε τι ωραία που περάσατε καλά!! Περιμένω νέα για το escape room!! η αληθειά είναι ότι τώρα που χειμωνιάζει είναι ιδανικό !

Έχω μια απορία όμως... τι εννοείται με τον μπουφέ??? :p :p
 
BETTY BOOP είπε:
Περιμένουμε φωτο!!!

BETTY BOOP είπε:
Γιατί αργούν οι φωτό;;;

Kambia είπε:
ΥΓ. Φωτό από την D@redevil οσονούπω

D@redevil είπε:
Φωτόζ & commentary αύριο......

Αφου ξερετε οτι αν δεν το πω...... :D :p

attachment.php
 
mariadegrecia είπε:
Έχω μια απορία όμως... τι εννοείται με τον μπουφέ??? :p :p
Το μαγαζί δεν έφερνε κουλουράκια με τον καφέ, αλλά είχε ανοιχτό μπουφέ να πάρουμε ότι θέλαμε από κρουασαν και κεκάκια :headbangdude:
 
Ο ιδιοκτητης θα ηταν κρυφο μελος του φοουμ μαλλον
 
Παιδιά, συγγνώμη, αλλά δουλεύω κάτι 14ωρα αυτές τις μέρες, οπότε λίγη υπομονή ακόμα! :) Δε σας ξέχασα! :)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα