Συνάντηση Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου 2013 (Θεσσαλονίκη)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
D@redevil είπε:
Καλώς τον! :)
Να ξέρεις, περιμένουμε πάντα το ακαδημαϊκό 15'!

Εγώ και η Κάμπια φοράμε μπλουζάκια με τα nicknames στις πλάτες μας και μπροστά γράφουν retromaniax.gr!

P.S. Αν έχεις ξανάρθει κι απλά δε σε θυμάμαι, σχώρα με! Μια η ώρα, μια η ηλικία.... Άστα! :biglaugh:
To ακαδημαϊκό τέταρτο περνάει μέσα ή έξω από το γνωστό ζαχαροπλαστείο Dare;
 
D@redevil είπε:
Καλώς τον! :)
Να ξέρεις, περιμένουμε πάντα το ακαδημαϊκό 15'!

Εγώ και η Κάμπια φοράμε μπλουζάκια με τα nicknames στις πλάτες μας και μπροστά γράφουν retromaniax.gr!

P.S. Αν έχεις ξανάρθει κι απλά δε σε θυμάμαι, σχώρα με! Μια η ώρα, μια η ηλικία.... Άστα! :biglaugh:
Όχι, δεν έχω ξανάρθει!
 
Πρόσεξε...Έχει Ζονγκ, ο οποίος μόλις βγήκε από το περί ου ο λόγος ζαχαροπλαστείο (είναι και μακαρίτης...). Το σύνθημα είναι ένα: "Αφήστε τις κουρτίνες, βουρ στις σοκολατίνες"...!!!
 
Και γω είπα οτι θα έχετε γεμίσει 2-3 σελίδες ποστ μετά τη συνάντηση :p :D

Λοιπόν σύνολο ήμασταν 9 άτομα. H βασική 7άδα (όπως την αποκαλώ πλέον) και οι πρωτοεμφανιζόμενοι Mits και Bean :D

Πήγαμε για καφέ στο παλιό Χαμάμ, πάλι, γιατί μας άρεσε :) Εκεί αφού μιλήσαμε για αρκετά ρετρό θέματα από Δυναστεία μέχρι Next top model ( :tease: ) ο Τάσος Κριτσιώλης εμφάνισε το ρετρό υλικό του, το οποίο κουβάλησε μέσα σε 2 ρετρό σχολικές του τσάντες, με θέμα αυτή τη φορά τον ελληνικό κινηματογράφο.

Το φαγητό ήταν και αυτό ρετροκατάσταση καθώς πήγαμε σε γνωστή αλυσίδα ταχυφαγίου όπως κάναμε πιτσιρικάδες.

Ραντεβού σε ενάμιση μήνα σχεδόν με τουρνουά επιτραπεζιου ;)

Υγ1. Μπορώ να πω οτι ήταν η πιο "οικονομική" συνάντηση :D

Υγ2. Η D2redevil ΔΕΝ μπήκε στο ζαχαροπλαστείο! Είχε φάει καλό πρωϊνό στο σπίτι :p
 
Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι ή δεν περνάτε καλά, ή δε θέλετε να γράψετε προτού δείτε αν περάσαμε κι εμείς καλά! :p

Ή προτού δείτε τις φωτόζ! :D

Κοσμοϊστορικό γεγονός Νο.1: Ήρθα πρώτη σε συνάντηση!!!! Να σημειωθεί και να καταγραφεί, διότι 99,9% δεν πρόκειται να επαναληφθεί!

Κοσμοϊστορικό γεγονός Νο.2: Δεν έκανα επίθεση στα τσουρεκάκια γνωστού μαγαζιού και τόπου συναντήσεως!... Αντιστάθηκα, ακόμα κι όταν ο Aretara επέμενε να κολλήσω στο τζάμι!

Κατά τ' άλλα, ήμασταν οι πλέον παλιοί γνώριμοι (Aretara, And1, Spybill, Mariadegrecia, Τάσος Κριτσιώλης, Kambia), καθώς 2 νέα μέλη - ο Mits & o Bean! :)

Καφεδάκι στο χαμάμ! Απολαύσαμε έναν καταπληκτικό καφέ (παρά το σοκ-πλάκα ότι τελείωσε η κανέλλα αγγγκρρρρρρ!!!!) κι αμπελοφιλοσοφήσαμε! Λίγο πως περάσαμε το καλοκαίρι, λίγο τι θα κάνουμε το χειμώνα που μας έρχεται, λίγο κανένα event που καλώς εχόντων των πραγμάτων θα διοργανωθεί, λίγο τα καταπληκτικά λευκώματα του Τάσου (ειδικά δε αυτό του Αλεξανδράκη), η ώρα πέρασε και δεν το καταλάβαμε! :)

attachment.php


attachment.php


Η μεγαλειότητά μου ....στα κεραμίδια! :) Ευγενική χορηγία της Mariadegrecia οι φωτόζ! :)

attachment.php


attachment.php


Τάσος, Kambia και ....Prisunic Μαρινόπουλος a.k.a "PM"! (όχι τα μηνύματα! :D )

attachment.php


Και σόλο η σακουλίτσα BOXER της Φειδάς Α.Ε.! (αλήθεια, υπάρχει ακόμα?! :xm: )

attachment.php


Η χθεσινή μασκώτ της συνάντησης:

attachment.php


Και μ' αυτά, και με κείνα, βρεθήκαμε σε γνωστό φαγάδικο για μαμ! :) Η κουβέντα συνεχίστηκε με αμείωτους ρυθμούς παρά τις μικρές απώλειες που είχαμε λόγω λοιπών υποχρεώσεων!

P.S. Μπράβο στον ήρωα που καθόταν δίπλα μας και προσπαθούσε να δουλέψει με το laptop του.... :biglaugh:

P.S.2. Μπράβο στην υπάλληλο που ήθελε σώνει και καλά να με ταΐσει κάτι άλλο από αυτό που παρήγγειλα! :D

Φωτόζ!

attachment.php


(είμαι περίεργη τι λέγαμε και κοιτάνε και οι 2 με αμείωτο ενδιαφέρον! :D )

attachment.php


(ε, στο τέλος γύρισα κι εγώ να δω τι συζητάνε! :p )

attachment.php


Κι ενώ προσπαθώ να τους συντονίσω για να τραβήξω μια φωτό, μια από τις ατάκες του Τάσου μου χάλασε το πλάνο! :D

attachment.php


Εν τέλει:

attachment.php


Το Σαλονικιώτικο Ντιβίζιον! :)

attachment.php


attachment.php


attachment.php


**Στις απώλειες που απλά τις καταλαβαίνεις: η απουσία του Βασίλη (Ford) και φυσικά της Βασούλας (Λορένα)! :)

Στην επόμενη συνάντηση, pls be there! :flower:

Θα επανέλθουμε σε 1.5 περίπου μήνα με τουρνουά επιτραπέζιων! ;)

Don't miss it! ;)
 
Α εγώ περιμένω πρώτα να γράψετε εσείς χε χε

Ωραία ήταν και αυτή τη φορά και κρίμα που έπρεπε να φύγω αλλά με περίμεναν.

Και χάρηκα που σας άρεσε το παλιό χαμάμ και ξαναπήγαμεεεε!!

Ώστε του Αλέκου το λεύκωμα περισσότερο άρεσε από του Μήτσου ε?? χιχι

Η Daredevil ΔΕΝ μπήκε στον Τερκ και το λέμε και όλοι όσοι ήμασταν! It's true!!!!!!!!!!!

Περιμένουμε τα επιτραπέζιαααα :cool:

Και φυσικά μόλις το είδα μαντέψτε τι θυμήθηκα! Μια φίλη το ανέβασε στο fb

1240249_10151872728182436_1136134799_n.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και οπως λεει και το γνωστο ρητο..."Την Ιστορια την γραφουν οι παρεες". :)

Μπραβο για ακομα μια φορα ρε καρντασακια...του δωσατε και καταλαβε!!! :thumbup:

Αντε και στην επομενη!!! ;)

PS 1

Αντε και μια συναντηση για την Αθηνα συντομα. :)

PS 2

Aκομα δεν εχω καταλαβει τι εκανε η Μαριαννα στα κεραμιδια..... :eek: ....:biglaugh::tongue::biglaugh::tongue:
 
Ps2: Δεν ήταν κεραμίδια!!! Το Μπέη Χαμάμ από πάνω ήταν και μάλιστα από τη μεριά του αντρικού λουτρού
 
Φοβερή η βόρεια ρετρο-"συμμορία"!

Μπράβο σας παιδιά! Ευχαριστούμε για τις φωτογραφίες! :)
 
Πριν γράψω οτιδήποτε, ενδύομαι τα ενδύματα (κατά το "αυτώνω τα αυτά" του Κωνσταντάρα) του "Μελένιου" από τα Στρουμφάκια και παρατηρώ ότι στις προηγηθείσες φωτό έχω βγει πιο όμορφος από ποτέ σε αναλόγου είδους εκδηλώσεις...

Πού να το αποδώσω άραγε αυτό; Στην έμφυτη εκθαμβωτική ομορφιά μου που τόσο καιρό ήταν επιμελώς κρυμμένη; Στη χαρά μου για τη συνάντησή μας (Dare, μη ξαναπείς ότι δεν περνάμε καλά, πιπέρι...!!!); Ή μήπως στη μηχανή της Dare που φρόντισε -εν αγνοία της- να εντοπίσει τα πιο φωτεινά και όμορφα σημεία του ετούτου μου;

Α, και μια δέσμευση ενώπιον όλων. Αφού οι ατάκες μου χαλάνε τις φωτογραφίες της Dare -όπως δημοσίως ανέφερε-, στις επόμενες συναντήσεις δε θα βγάλω κιχ...!!!Δε θα χαλάσω εγώ τη λαμπρή καριέρα που ανοίγεται μπροστά της ως φωτογράφος...

Πάμε και στα σοβαρά θέματα της ημέρας. Χάρηκα πραγματικά πάρα πολύ αυτή τη σύναξη. Φαίνεται ότι η καλή διάθεση που δημιουργήθηκε σε όλους από το καλοκαίρι και η σχεδόν τετράμηνη περίοδος που είχαμε να βρεθούμε, μας έκανε άπαντες να έχουμε κέφι και να περάσουμε τέλεια. Στο κάτω-κάτω, τι θέλει ο άνθρωπος για να περνά όμορφα; Καλή παρέα και χαμόγελο. Ε, αυτά υπήρχανε και μάλιστα στο μέγιστο βαθμό...

Ραντεβού το Νοέμβριο με την ίδια καλή διάθεση...
 
Είστε...πολύ ωραίοι τύποι κυριοί μου (και κυρίες) !

Αντε και στα δικά μας οι εν Αθήναι ορμώμενοι...
 
Να πω κ γω με την σειρά μου ότι χάρηκα που σας ξαναείδα μετά από πολυυυυυυ καιρό. Πλάκα πλάκα απο το κοπή το πίτα :xm: Πέρασα πολύ ωραία κ αν ο καιρός δεν ήταν τόσο ασταθής θα ήταν ακόμη καλύτερα.

Που πα ρε Καραμήτρο με την μαύρη μπλούζα καλοκαιριάτικα


D@redevil είπε:
Κοσμοϊστορικό γεγονός Νο.2: Δεν έκανα επίθεση στα τσουρεκάκια γνωστού μαγαζιού και τόπου συναντήσεως!
Αυτό πάλι που δεν έφαγα πρωινό για να φάω τσουρέκι με την d@redevil κ τελικά δεν έφαγα ούτε τσουρέκι δε μπορώ να το καταλάβω :xm: Next time :armed:

Το μαγαζί κ μένα μ αρεσε αν κ δεν αναφέρθηκε ότι κάποιες παίξαν ολίγον τι tetris με τους καναπέδες κ τα τραπέζια :diablotin: Το σίγουρο είναι οτι θα μας θυμούνται.

Αξέχαστη θα μου μείνει πάντως η ατάκα της d@redevil στην υπάλληλο στο φαγάδικο :D All The money!!!!

D@redevil είπε:
(είμαι περίεργη τι λέγαμε και κοιτάνε και οι 2 με αμείωτο ενδιαφέρον! :D )
Έλα μου ντε? :xm:

Αυτά και εις άλλα με υγεια!!! Ραντεβού στην επόμενη συνάντιση!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ήταν μια πολύ ωραία εμπειρία και χάρηκα κι εγώ πάρα πολύ για τη γνωριμία με όλους!
 
Μπράβο βρε παιδιά... πάντα τέτοια!!! :cool:
 
Κι εγώ χάρηκα πολύ που σας γνώρισα όλους! Ηταν πραγματικά μια ωραία εμπειρία!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα