Συνάντηση Σάββατο 8 Δεκεμβρίου (Θεσσαλονίκη)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Άλλη μια retroσυνάντιση έφτασε στο τέλος. Για να είμαι ειλικρινής αλλιώς την περίμενα κ αλλιώς μου έκατσε. :( Μακάρι να ήμουν κ στον καφέ αλλά δεν γίνοταν με τίποτα.Δυστυχώς κάποια πράματα δεν τα προγραμματίζεις .Την επόμενη φορά λοιπόν. Btw Kambia το τζατζίκι ήταν στη πιατέλα με τα κολοκυθάκια. Να σημειωθεί παρακαλώ στα μειον το επιδόρπιο κ ειδικά αυτό με το γιαούρτι :angry: κ ότι τσάκισες μόνη σου τα τσουρέκια D@redevil. Αααα ξέχασες ν αναφέρεις την κουβέντα περι prince of percia κ την χαρά να παίξω psp.Next Time κ με 3DS οκ? :p
 
μωρε οι φωτογραφιες , αν και θολες καλες βγηκαν , δεν εχω παραπονο εγω :cool:
 
Μπράβο παιδιά... και του χρόνου (σε κανά μήνα δλδ) :flower:


Αν και λιτή η περιγραφή των εδεσμάτων, μας ανοίξατε την όρεξη...
#)

 


Η θέα από εκεί πρέπει να ήταν όλα τα λεφτά...
:cool:

 

 

 

Caprice... ε Caprice... :shake: εμείς, πότε θα κάνουμε συνάντηση ???
 
Ήρθε και η δική μου ώρα να πω τις εντυπώσεις της συνάντησης, καθώς να δείτε και τις λοιπές φωτογραφίες της συνάντησης.

Κατ αρχήν να πω ότι χάρηκα που είδα όλα τα παλιά μέλη, και αναφέρομαι ιεραρχικώς στην kampia και την βοηθό αυτής D@re, όπως επίσης τον Μορφέα και τον Optimus.

Χάρηκα πολύ που γνώρισα από κοντά τον ΑRETARA, τον ΤΑΣΟ ΚΡΙΤΣΙΩΛΗ, τον Panosss, την Μariadegrecia, τοn Endless Dreams, τον Spybill και τον and1. Βέβαια με τον περισσότερους εξ αυτών τα λέγαμε ήδη διαδικτιακώς.

Aς ξεκινήσουμε με τις φωτό.

Ολόκληρο (η σχεδόν ολόκληρο) το team στην παλιά παραλία.

attachment.php


Και ξεκινώντας από την αρχή στις 11.30 ακριβώς ήμουν στο σημείο που είχαμε ορίσει ως σημείο συνάντησης.

Το τι αντίκρυσα το βλέπεται στην παρακάτω φωτογραφία.

attachment.php


Φαντάζομαι τι θα συνέβη από τις 11.15 που έφτασαν ως την ώρα που τις συνάντησα εγώ.

Στην συνέχεια άρχισαν να έρχονται και τα άλλα παιδιά, για να πιούμε τον καθιερωμένο καφέ.

Αυτή την φορά το στέκι άλλαξε μετά την εξαιρετική ιδέα - πρόταση του ARETARA, την οποία και ακολουθήσαμε.

attachment.php


kampia και TΑΣΟΣ ΚΡΙΤΣΙΩΛΗΣ

attachment.php


Optimus, Mariadegrecia και Endless Dreams

attachment.php


ARETARA, tsalk, Μοrpheus, D@redevil, Endless Dreams, Mariadegrecia, optimus, ΤΑΣΟΣ ΚΡΙΤΣΙΩΛΗΣ, kampia

Bέβαια όπως έχει αναφερθεί άρχισαν να βγαίνουν διάφορα retroαντικείμενα, όπως δισκέτες Amstrad, αλμπουμ PANINI, περιοδικά κτλ.

Από τα πιο εντυπωσιακά αντικείμενα ήταν το παρακάτω

attachment.php


Ο ΤΑΣΟΣ ΚΡΙΤΣΙΩΛΗΣ με τον.......ΚΙΤ!!!!!!!!!!!!!!

Στην συνέχεια ακολούθησε το κλασσικό ''πλούσιο'' γεύμα (πάει το ταπεινό, μας τελείωσε), όπου βγήκαν και τα υπόλοιπα retroαντικείμενα, μεταξύ των οποίων ήταν δίσκοι 45 στροφών, μυθιστορήματα και πολλά άλλα.

attachment.php


Η ομάδα επι το έργον....

attachment.php


έτσι για να ανοίξει η όρεξη

attachment.php


Ουδέν σχόλιο εδώ

attachment.php


Η Mariadegrecia με το άλμπουμ των στρουμφ

attachment.php


Ο ΤΑΣΟΣ ΚΡΙΤΣΙΩΛΗΣ με ένα από τα παλιότερα άλμπουμ της εξαιρετικής συλλογής του. Μexico 1970!!!

attachment.php


Πρέπει να το διαβάσω όλο για να ξέρω να απαντήσω στις ερωτήσεις του σχετικού κουίζ........όταν γίνει σκέφτηκε η D@redevil

attachment.php


Oταν βγήκαν τα 45άρια έπαθα την πλάκα μου. Εδώ με το apre toi (eurovision winner 1972)

attachment.php


Panosss και and1

attachment.php


Και στο τέλος βγήκε και το γλυκό, το οποίο ήταν έτσι κι έτσι.

attachment.php


Καλά φάγαμε, καλά περάσαμε και ανανεώσαμε το ραντεβού μας για τις αρχές του χρόνου με το ''Κοπή τι πίτα 2013''
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπράβο σας βρε παιδιά και εις άλλα με υγεία! (Πεινάωωω :( )
 
Την ώρα που βγαίνατε ομαδική φωτο στην παραλία εγώ ήμουν ακριβώς απέναντι κ σας έψαχνα :banghead:
 
Τέλειες οι φωτογραφίες δε το συζητώ! Έτσι να αυξάνετε το υλικό από τις συναντήσεις! Αν και νομίζω έπρεπε να μας βγάλει και κανένας περαστίκος όλους όλους μαζί!

Να πω και εγώ με τη σειρά μου οτι περάσαμε όμορφα και η επιλογή του Garcon ήταν πολύ καλή λόγω της θέας ( γιατί είπαμε αγαπάμε την πόλη μας :) )

Μάρεσε πολύ που τα αντικείμενα έβγαιναν σιγά σιγά στη φόρα, και μάλιστα έχω την εντύπωση οτι τα περισσότερα βγήκαν στο φαγητό ( που ήταν να μην έρθω αλλά η παρέα μου με έστησε μιάμιση ώρα τελικώς! ) Μάλιστα κάθε λίγο και ξεπρόβαλλε και κάτι για την ακρίβεια!

Την επόμενη φορά θα ψάξω να φέρω και εγώ τίποτα! Όλο με άδεια χέρια έρχομαι! Στο άλμπουμ με τα Στρουμφ μάλιστα δίνω ένα 10 με τόνο γιατί δεν έλειπε και κανένα αυτοκόλλητο!!!

Με το καλό και στις επόμενες συναντήσεις!!! Και περισσότεροι κάθες φορά!

Υσ: Μαριάννα θα το σκεφτώ αν σου ξαναμιλήσω χαχα :p καλέ σιγά, μια χαρά τα έλεγα με τον Μιχάλη και τον Γιάννη στον καφέ και με τον Σπύρο και τον Αντρέα μετά! Απλά ήταν μια γεμααατη μέρα και έπρεπε να φύγω ( 2 το βράδυ γύρισα σπίτι να φανταστείς!)
 
Τι ωραια περασατε βρε παιδια... και την ιδια ωρα εγω εκανα μαθημα :(

Πολυ ζηλευω. Ασε που ηταν ο Αλκης και εκει.

Θα τα πουμε ομως συντομα στην πιτα ;)
 
Εγώ θα πω ότι ήταν η δεύτερη συνάντηση στην οποία έδωσα το παρών (δεν πρόκειται να λείψω από καμιά εφεξής) και πέρασα καλύτερα από την πρώτη, όπως φαντάζομαι ότι θα γίνει και στην επόμενη. Χάρηκα πολύ που ξαναείδα κάποια παιδιά από την προηγούμενη φορά, αλλά και που γνώρισα ορισμένα άλλα και ιδιαίτερα τον Άλκη που τόσα είχα ακούσει (και κυρίως δει...) γι' αυτόν, αλλά δεν είχε τύχει ως το περασμένο Σάββατο να γνωρίσω εκ του σύνεγγυς. Άλκη, σε "απειλώ" ότι στην επόμενη συνάντηση θα φέρω περισσότερα 45άρια -και όχι μόνο...

Να 'μαστε όλοι καλά και να τα ξαναπούμε στην πίτα, αλλά και -γιατί όχι- στις 23 του μηνός που θα γίνει το bazaar των παλαιοπωλών στο Πεδίο του Άρεως...
 
23 του μήνα θα έχει το παζάρ? Μπορούμε να το κανονίσουμε να κάνουμε ένα ρετροντου όλοι μαζί :D
 
Φοβερές οι φωτογραφίες !!! Και τα retro-αντικείμενα που φέρατε .... τρομεράαααααααααααααα :flower: :flower: :flower: ... Δισκάκια 45 στροφών ["σαρανταπενταράκια"] ruleeeessssss λέμεεεε ..... :flower: :flower: :flower:
 
Πράγματι είστε άρχοντες με όλη τη σημασία της λέξεως.

Σε δύσκολους και χαλεπούς καιρούς που περνάμε είναι πολύ συμαντικο να ειπάρχει αυτή ή διάθεση και η παρέα (με κοινό ενδιαφέρον το Ρετρό).

Πρέπει κάποια στιγμή να το αποφασίσω να ανέβω και γώ σε καμία συναντηση απάνω.
 
E, όχι ρε! Το παζάρι θα γίνει στις 23; δεν θα είμαι εδώ :( . Καλά καραχριστουγεννιάτικα βρήκαν να το κάνουν;

Στο θέμα μας: την προηγούμενη φορά είχα μείνει μόνο στον καφέ, αυτή τη φορά δεν ήμουν στον καφέ, αλλά ήμουν στο λιτό αλλά περιεκτικό γεύμα. Που θα πάει, θα μου κάτσει και το 2 στα 2!!

Χάρηκα που σας ξαναείδα τους ήδη γνωστούς και ακόμη περισσότερο που γνώρισα και άλλους. Βέβαια τον Μοrpheuς με τον που τον χαιρέτησα τον αποχαιρέτησα κιόλας, οπότε ανανεώνουμε για την επόμενη. Επίσης να υποσχεθώ ότι θα φέρω και άλλα πράγματα γυρνώντας από το πατρικό τα Χριστούγεννα. Άντε και εις άλλα με υγεία!!
 
Για άλλη φορά η συνάντηση ήταν χάλια ε; (sarcasm detected)...

Θα τα πούμε στο κοπή.

@Τάσο, τι πράματα και θάματα έφερες πάλι; RETRORGASM!
 
Juanita είπε:
Caprice... ε Caprice... :shake: εμείς, πότε θα κάνουμε συνάντηση ???
Λέμε να συναντηθούμε μετά το τέλος του κόσμου δηλαδή στην κοπή της πίτας που - grosso modo - την υπολογίζουμε στις αρχές Ιανουαρίου.

Μέχρι να συνεννοηθούμε, να μαζευτούμε, να κανονίσουμε οικογενειακές και λοιπές υποχρεώσεις θα φάμε 2 εβδομάδες τουλάχιστον, πιάσαμε Χριστούγεννα δηλαδή. Είπαμε λοιπόν - μια και καλή - να βρεθούμε στην κοπή της πίτας. Κάντε λίγη υπομονή και θα τα πούμε από κοντά. Σας πεθυμήσαμε :)

Mη με κουνάς, ζαλίζομαι !!!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα