Συναντήσεις για Βιντεοπροβολές

Πράγματι εχει να πέσει πολυ ρετρο κουβέντα αυριο γυρω απο τα άπαντα των 80's ελληνικων βιντεοταινιων και οχι μονο, επισης θα τεθει επι τάπητος κι ενα project που ειχα αναφέρει και παλιοτερα σε συναντηση του φόρουμ, προκειται για την ιδέα δημιουργίας μιας low budget κάλτ ταινιας (Κατι σαν tribute στην εποχή της ελληνικης βιντεοκασσέτας) που θα πρωταγωνιστουν οσα μέλη του retromaniax επιθυμούν.. Πιστευω οτι θα ειναι κατι εντελως πρωτοποριακό και κανούριο για τη κοινότητα..
 
Εχει απομεινει ενα 24 ωρο μονο για την επικη συναντηση και την προβολη της βιντεοταινιας ο γιος του παρτα ολα.Πραγματικα σας λεω οτι εχω μεγαλη αγωνια και μετραω και τα δευτερολεπτα μεχρι να ερθει αυτη η στιγμη.Παμε λοιπον να κανουμε εναν τεραστιο σεισμο αυριο με επικεντρο το θησειο,ζητω η δεκαετια του 80
 
Jackie dragon είπε:
...το πρόγραμμα θα ανοίξουν οι Modern Talking με τις παλιες γνωστές επιτυχίες (Cheri cheri lady, Brother Louie, Romantic warriors) Θα ειναι εκει κι ο κύριος Αρχιμήδης Μαντούβαλος!..

Αυτός θα μας βάλει το διαγώνισμα;; :p

Πρέπει να παίξουν κομμάτια απο το O.S.T.

του Πάρταόλα... Fotonovela,cocoloco,fill me up...

partolas12.jpg

partaolas33.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εαν την επομενη φορα γινει προβολη Σουπιαδη θα προτεινα εκτος απο τον φερετρακια που πρεπει οπωσδηποτε να γινει προβολη και το αφηστε τα αστεια κανουμε ληστεια
 
Jackie dragon είπε:
θα τεθει επι τάπητος κι ενα project που ειχα αναφέρει και παλιοτερα σε συναντηση του φόρουμ, προκειται για την ιδέα δημιουργίας μιας low budget κάλτ ταινιας (Κατι σαν tribute στην εποχή της ελληνικης βιντεοκασσέτας) που θα πρωταγωνιστουν οσα μέλη του retromaniax επιθυμούν.. Πιστευω οτι θα ειναι κατι εντελως πρωτοποριακό και κανούριο για τη κοινότητα..
Καρα-μέσα !
 
Εγω πέρασα χθες απο το μαγαζί που εχω οργανώσει τη προβολή κι εκανα ενα briefing μαζι με τους υπευθηνους σχετικά για το Σάββατο, ξερω οτι θα ενθουσιαστείτε οσοι ερθετε και θα ειναι κατι πολυ καλύτερο απ'το αναμενόμενο.. Λίγες ωρες εμειναν μονο μεχρι τη συνάντηση κορυφής..

Χωρίς τίτλο6.jpg

Πάρτα ολα - δως τα ολα
 
Jackie dragon είπε:
Πράγματι εχει να πέσει πολυ ρετρο κουβέντα αυριο γυρω απο τα άπαντα των 80's ελληνικων βιντεοταινιων και οχι μονο, επισης θα τεθει επι τάπητος κι ενα project που ειχα αναφέρει και παλιοτερα σε συναντηση του φόρουμ, προκειται για την ιδέα δημιουργίας μιας low budget κάλτ ταινιας (Κατι σαν tribute στην εποχή της ελληνικης βιντεοκασσέτας) που θα πρωταγωνιστουν οσα μέλη του retromaniax επιθυμούν.. Πιστευω οτι θα ειναι κατι εντελως πρωτοποριακό και κανούριο για τη κοινότητα..
με ενδιαφερει παρα πολυ θυμαμαι που το ειχες αναφερει και παλιοτερα....
 
Jackie dragon είπε:
επισης θα τεθει επι τάπητος κι ενα project που ειχα αναφέρει και παλιοτερα σε συναντηση του φόρουμ, προκειται για την ιδέα δημιουργίας μιας low budget κάλτ ταινιας (Κατι σαν tribute στην εποχή της ελληνικης βιντεοκασσέτας) που θα πρωταγωνιστουν οσα μέλη του retromaniax επιθυμούν.. Πιστευω οτι θα ειναι κατι εντελως πρωτοποριακό και κανούριο για τη κοινότητα..
Αυτό είναι υπέροχο!!! Μπράβο ρε Γιάννη. Είμαι μέσα (άν και μετακόμησα τώρα απο Αθήνα).

Το δικό μου όνειρο είναι να γυρίσουμε ένα σίκουελ του "Χτυποκάρδια & πενιές".

Ανάλογα τη διάθεση των συνφορουμιτών.
 
Τελικά η ώρα συνάντησης είναι 3 τελικά στο σταθμό του Θησείου???
 
Dennisd1982 είπε:
Τελικά η ώρα συνάντησης είναι 3 τελικά στο σταθμό του Θησείου???
Ναι ! Θα είμαστε όλοι εκεί ...

Jackie dragon είπε:
ενα project που ειχα αναφέρει και παλιοτερα σε συναντηση του φόρουμ, προκειται για την ιδέα δημιουργίας μιας low budget κάλτ ταινιας (Κατι σαν tribute στην εποχή της ελληνικης βιντεοκασσέτας) που θα πρωταγωνιστουν οσα μέλη του retromaniax επιθυμούν.. Πιστευω οτι θα ειναι κατι εντελως πρωτοποριακό και κανούριο για τη κοινότητα..
Με αφορμή τις συνεντεύξεις που πήραμε στο παρελθόν, από διάφορα 80'ς "είδωλα" είμαι σχεδόν σίγουρος, ότι κάποια από αυτά τα είδωλα, θα χαρούν να συμμετέχουν στην προσπάθειά μας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κυριοι χαιρομαι που θα σας ξαναδω, ποσο μαλιστα σε ωραια φαση.

Ελπιζω να καταφερουμε σε μελλοντικα "ταινιοραματα" να εχουμε στο κοινο και καποιους συντελεστες.

Φανταστειτε αυριο να ειχαμε Ντερτιμα σαν τιμωμενο επισκεπτη.

Ή εστω την Καρολινα... χαχαχαχαχαχαχα

Ξημερωνει P-Day*

https://www.youtube.com/watch?v=5u1KiHwwn-8#t=2m47s

Εισαι μαχαραγιααααααας, τριγυρω σου οι γυναικες χορευουν


η μια στο στομα σε φιλα



η αλλη σε βλεπει κουμπαρα



η αλλη σαμπανια σε κερνα


 


Εισαι ο Παρταολας, σου αξιζουν ολα



σου αξιζουν ολα, εισαι ο Παρταολας


 


Εισαι ο Παρταολας



χαλαλι σου



σου αξιζουν ολαααααααααααααααααα


*PartaOlas Day
 
Προπονηθήκατε καλά,για αύριο; :

gZOJkH.gif


Προσοχή εκεί έξω ,γύρω απ'τον σταθμό ,γιατί μπορεί να το χει μάθει ο Μάικ..

mike5.jpg
 
Εντωμεταξύ εγω ακόμα δεν εχω συνειδητοποιήσει οτι προκειται να γίνει τοσο επική συνάντηση για τη πρεμιέρα του "Παρτα ολα".. Εκρηκτικός χαμός αυριο στο κέντρο, 3 το μεσημέρι με συνοδεία μπράβων η ομάδα των παρταολάκηδων κατεβαίνει στα πέριξ του Θησείου να κάνει ρετρο σεισμό..

axr.jpg


Nα φαίνεται το ρολόι..
:clap:
 
Προτεινω αναμεσα στις δυο προβολες να υπαρξει μικρο διαλλειμα για τουαλετα. :)
 
Τελικα θα γινει και δευτερη προβολη?Ενημερωστε να ξερουμε και ποια θα παιξει μετα τον παρτα ολα.Εχω κατι καπνογονα που μου εχουν ξεμεινει απο γηπεδο φαση αν ειναι να φουντωσουμε κανενα μεσα στην καφετερια φωναζοντας για τον παρτα ολα συνθηματα
 
Βγαλτε καμια φωτογραφια να απολαυσουμε και μεις οι οπαδοι του παρτα ολα που ημαστε μακρια αυτο το event.
 
Θα εχω εγω μαζι μου τη ψηφιακή για πολλες ενδιαφέρουσες φωτογραφίες που θα συζητηθούν.. (..Ώπα?)

Ελα και παμε το countdown, ελάχιστες ωρες εμειναν μονο.. H μεγάλη μάχη ξεκινά 3 το μεσημέρι στο Θησείο.. (Οπως λεμε: "η επανάσταση θα ξεκινήσει απο τη Μολδοβλαχία"..) Οπως ειπα και σε προηγουμενο μηνυμα, οποιος εχει ας φερει καλου κακου κι ενα scart καλώδιο του παρακατω τύπου, δε προλαβα να κατεβω κεντρο να παρω και πρεπει οπωσδηποτε να εχουμε ενα τετοιο:

scart_to_rca_cable.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα