Συναντήσεις για Βιντεοπροβολές

Από τις ωραιότερες φάσεις για έναν retromaniac...

Μπράβο ρε μάγκες!

Ζηλεύω που δεν είμαι κοντά...
 
Wally είπε:
Χαρηκα πολυ που μαζευτηκαμε. Ηταν σουπερ. Καψαμε το κεφαλι μας, καψαμε τους υπαλληλους, καψαμε τους πελατες. Καλα τα καταφεραμε.


Ακριβώς,αυτό!... :)

Ήταν πολύ ωραία που σας ξαναείδα!

Ένα μεγάλο μπράβο και ευχαριστώ,στον Jackie Dragon για την διοργάνωση. :thumbup:
 
Να'σαι καλα Στράτο, κι εγω ευχαριστω απο τη πλευρα μου κι εσενα αλλα και ολους που τιμησατε με τη παρουσια σας το βιντεο-meeting, εντωμεταξυ χθες λιγο πριν τη συναντηση πέρασα απο κατάστημα μουσικών οργάνων προς Εξάρχεια μεριά και στάμπαρα ενα κόκκινο keytar, ενα εργαλείο πραγματικό σημείο αναφοράς στα synth pop-italo συγκροτήματα των 80's.. (Δυστυχως πανάκριβο και ηταν το μοναδικό κομματι..) Αν το'χαν σε πιο νορμάλ τιμή θα ηταν πολυ πιθανό να με βλέπατε χθες καβάτζα στη πλάτη μαζι του!

12.JPG
 
Περασαμε τελεια εχτες ηταν ενα μαγικο μεσημερι και νομιζω καναμε εκπληκτικη επιλογη για πρωτη βιντεοταινια με τον γιο του παρτα ολα.Συνεχιζουμε δυνατα να τιμησουμε ολους τους ηθοποιους που επαιξαν σε εκεινη την δεκαετια και οπως ειπαμε παιδια να κανονισουμε να καλεσουμε καποιους σε επομενες προβολες.Αυριο θα περασω απο τον Λεωντσινη να κανουμε ετσι λιγη κουβεντουλα αλλα θα αγορασω κιολας και τον γιο του παρτα ολα σε ντιβιντι γιατι εχω τρελαθει.Την εχω αλλα θα την παρω ξανα ετσι με κομπλε εξωφυλλακι.
 
Η προβολή πήγε περίφημα και περάσαμε όλοι εξαιρετικά. Κρίμα που κάποιοι λόγω υποχρεώσεων (λέγε με παντόφλα) δεν καταφέραμε να ακολουθήσουμε για καφέ μετά.

Ένα ευχαριστώ στον Jackie που οργάνωσε το event (ο οποίος έφερε το dvd της ταινίας σε χρυση θήκη παρακαλώ... )

Jackie, επειδή αν δεν κάνω λάθος φεύγεις αύριο για Διόνυσο, πάρε μια κόπια της ταινίας μαζί σου. Επιβάλλεται οι μικροί κατασκηνωτές να εισπράξουν το δίδαγμα της ταινίας. Το πρότυπο του άρχοντα, τίμιου και γενναιόδωρου Παρταόλα που πρόκοψε στην ζωή του πρέπει να περάσει βαθιά μέσα στις παιδικές ψυχές τους ωστέ να αποφύγουν τις κακοτοπιές και να μην καταντήσουν σαν τον Μάικ και τον Κρις.

Το μόνο σφάλμα χθες ήταν οτι δεν αφήσαμε ένα αντίγραφο της ταινίας στο dvd player του καταστήματος ώστε να το ανακαλύψει σαν θησαυρό κάποιος μελλοντικός πελάτης...

Εις το επανιδείν!
 
@Strat ηταν το λιγοτερο που μπορουσαμε να κανουμε για τη διαθεση που επεδειξες ωστε να γινει η τελικα προβολη...hope u like it
 
Wally είπε:
@Strat ηταν το λιγοτερο που μπορουσαμε να κανουμε για τη διαθεση που επεδειξες ωστε να γινει η τελικα προβολη...hope u like it
Εκτιμούμε όλοι αυτήν την υπέρβαση - θυσία (εν μέσω καύσωνα ) του stratulator ,για αυτό τολμώ να προτείνω για την επομενη βιντεοπροβολή να επιλέξει μια ταινία ο Στράτος.
 
Wally είπε:
@Strat ηταν το λιγοτερο που μπορουσαμε να κανουμε για τη διαθεση που επεδειξες ωστε να γινει η τελικα προβολη...hope u like it

Ρε παιδια,δεν εκανα τιποτα!... :)

Ευχαριστώ πάρα πολύ!... :headbang:

Αλλά ,δεν ξέρω αν είμαι άξιος γι'αυτόν τον βαρύ τίτλο... :sweat:
 
Stratulator είπε:
Ρε παιδια,δεν εκανα τιποτα!... :) Ευχαριστώ πάρα πολύ!... :headbang:

Αλλά ,δεν ξέρω αν είμαι άξιος γι'αυτόν τον βαρύ τίτλο... :sweat:
Aξιοςςςςςςςςςςςς,Αξιοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς :thumbup: :award:
 
Καλοριζικος ο Τιτλος!! :thumbup:
 
Stratulator είπε:
Ρε παιδια,δεν εκανα τιποτα!... :) Ευχαριστώ πάρα πολύ!... :headbang:

Αλλά ,δεν ξέρω αν είμαι άξιος γι'αυτόν τον βαρύ τίτλο... :sweat:

Είσαι ο Παρταόλας και σου αξίζουν όλα... :D
 
κρίμα,αυτό είναι μία εξαιρετικά δυσάρεστη είδηση.Μου δημιουργεί εξαιρετικά κακή εντύπωση βεβαια το γεγονός ότι κανένας από τους κατά καιρους συναδελφους του ηθοποιούς δεν ανέφερε τίποτα!
 
video80 είπε:
Εκτιμούμε όλοι αυτήν την υπέρβαση - θυσία (εν μέσω καύσωνα ) του stratulator ,για αυτό τολμώ να προτείνω για την επομενη βιντεοπροβολή να επιλέξει μια ταινία ο Στράτος.

metalcandyman είπε:
Aξιοςςςςςςςςςςςς,Αξιοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς :thumbup: :award:

Ajax87 είπε:
Καλοριζικος ο Τιτλος!! :thumbup:

RIO είπε:
Είσαι ο Παρταόλας και σου αξίζουν όλα... :D


Σας ευχαριστώ ,παιδιά!... Χεχε!...
 
Πέθανε στα αζήτητα κι αυτός ο φουκαράς όπως ένα σωρό άλλοι συνάδελφοί του! Αξιόλογος κωμικός για μένα!

EDIT: Για να οργανώνουμε την επόμενη προβολή σιγά σιγά!!
 
Stormwatch είπε:
Ένα ευχαριστώ στον Jackie που οργάνωσε το event (ο οποίος έφερε το dvd της ταινίας σε χρυση θήκη παρακαλώ... )

Jackie, επειδή αν δεν κάνω λάθος φεύγεις αύριο για Διόνυσο, πάρε μια κόπια της ταινίας μαζί σου. Επιβάλλεται οι μικροί κατασκηνωτές να εισπράξουν το δίδαγμα της ταινίας. Το πρότυπο του άρχοντα, τίμιου και γενναιόδωρου Παρταόλα που πρόκοψε στην ζωή του πρέπει να περάσει βαθιά μέσα στις παιδικές ψυχές τους ωστέ να αποφύγουν τις κακοτοπιές και να μην καταντήσουν σαν τον Μάικ και τον Κρις.

Το μόνο σφάλμα χθες ήταν οτι δεν αφήσαμε ένα αντίγραφο της ταινίας στο dvd player του καταστήματος ώστε να το ανακαλύψει σαν θησαυρό κάποιος μελλοντικός πελάτης...

Εις το επανιδείν!
Μια χρυσή ταινια οπως ο παρταόλας επιβαλλόταν να εχει ως "κατοικία" μια χρυσή θήκη! Οσο για το Διόνυσο δυστυχως λογο καποιων προσωπικών υποχρεώσεων δε θα ειμαι φέτος.. Θα σας αναφερω παντως το legacy που ειχα δημιουργήσει στη περσινη κατασκηνωτική περιοδο με τη συγκεκριμενη ταινια.. Στη σκηνη μου ειχα ενα παιδάκι στην ηλικία περιπου των 8 ετών το οποιο ηταν η αδυναμία σε πολλες απο τις γειτονικές μου ομαδάρχισσες.. Οταν μας επισκεπτόταν καποια ομαδάρχισσα στη τραπεζαρία της σκηνής συνηθως επαιρνε αγκαλιά αυτο το παιδάκι και παίζανε, η πλακα ηταν οτι εκείνος εβρισκε ευκαιρία και άπλωνε "χέρι" (κατι το οποιο φυσικά αυτες επαιρναν εντελώς αθώα) κι εγω μετα απ'αυτο το γεγονός τον αποκαλούσα χιουμοριστικά "χούφτερμαν"! Ενα αλλο αστείο περιστατικό ηταν σε καποια φάση που ελεγα στα παιδιά οταν θελουν να πουν μια πρόταση να βάζουν τουλάχιστον σε μια λέξη το "α" στερητικό (οπως π.χ. οταν ο Χατζηχρήστος λεει "Α-σουπή" αντι για "σιωπή") και το αποτέλεσμα ηταν να ειχαμε προτάσεις απο τα παιδιά οπως "Θέλω να παω στην α-πισίνα" ή "Πάω να πάρω το α-πακέτο με το δεκατιανό".. Μιλάμε για καταστάσεις με τρελό γέλιο!

..Και ο θρύλος της κληρονομιάς του παρταόλα συνεχίζεται..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Προιδεάζω το thread για την επόμενη βιντεοπροβολή εάν τελικά είναι Σουπιάδης , για μένα οι top στιγμές του είναι :

1) Tσιμπίστε μας και αφήστε μας

2) Η γυναικάρα με τα πράσσινα.

Ελπίζω να έδωσα καλές ιδέες (Πάνο συμφωνείς?)
 
Ωραίες οι ιδεες του video80 και ειναι καλη ευκαιρια για μενα να δω ταινια με το Σουπιάδη μιας και δεν εχει τύχει ποτε να παρακολουθήσω καποια.. Προτείνω στο καπάκι να δουμε και μια απο τις ανάρπαστες κρητικές βιντεοπαραγωγές της "Καμπουρομανώλαινας" για υπέρτατο κάψιμο σε φάση που θα βγούμε νόκ άουτ, οποιος αντέψει να βγει αλώβητος θα είναι ήρωας και θα τιμηθεί με χρυση πλακέτα απο τους "ιερείς" του retromaniax!

 
Συνέχεια προβολών με Σουπιάδη;... Πολύ καλή επιλογή!

Φυσικά ,μαζί με την 'hardcore' πρόταση του Jackie. :)
 
Πίσω
Μπλουζα