Συναντήσεις RetroManiax 2006-2011 (Αθήνα)

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας manos426f
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Αχ τι κρίμα που δεν μπόρεσα να έρθω!!!

Θέλω πολύ να σας γνωρίσω και μου αρέσει και το Ολύμπικο πολύ!!!

Θα ανεβάσετε φωτό ε???

Δεν μπορώ, αφού το σκέφτομαι θα το πετάξω...

Τώρα που έρχεται καλοκαιράκι, δεν κανονίζετε και καμμιά συνάντηση στη Χίο???
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σε 2 εβδομάδες τώρα..... Θεωρητικά, για Εξάρχεια λέμε, στο roof garden του Ρεσιταλ (οσοι ειχαν ερθει στην κοπη ξερουν και που ειναι)
 
Λοιπόν,έχουμε και λέμε,απόψε ήμασταν:

-theoritikos (+ ένας φίλος του )

-kapamaru

-dim

-kyriazisv

-maxouli

-Saulot

-telonio

-exetlaios

-Plink

-Gryzor

-Rygar

-zoro

-manos426f

-Η μεγάλη έκπληξη ambu_dare ! (μαζί με την Ναταλίτσα,την κορούλα του,να σου ζήσει Νεκτάριε !! )

-Juanita (+ η φίλη της,που ήρθε για δεύτερη φορά,κολλάει τάχιστα φαίνεται τον ιό της GRMίτιδας ! :D :D )

Δηλαδή με αυστηρά GRM κριτήρια 15 άτομα,καθόλου άσχημα θα έλεγα....

Ξεκινήσαμε με καφέ στο Olympico που....άρεσε,ειδικά στα αγοράκια της παρέας ( :D :D ) και κάποιοι από μας συνεχίσουμε με μπύρες και ποικιλίες στο Μοσχάτο σε μια μπυραρία....

Αν και υπήρχε μια εμφανέστατη κούραση σε κάποια μέλη της παρέας (o maxouli για παράδειγμα ίσα που στεκόταν.... :D ,ενώ και ο τελετάρχης ήταν κάπως πεσμένος έχω την αισθηση),περάσαμε για άλλη μια φορά πολύ καλά !

Ωραιότατο το Olympico,βολικό,"μπαλκονάτο" ( :rofl: :rofl: ),ναι,κάποιοι από εμάς θα πούμε να ξαναπάμε πιστεύω.... :P

Μια χαρά και η μπυραρία στο after,κάτσαμε μέχρι τη 01:20 περίπου !

Highlight της βραδιάς:Φεύγοντας από Olympico,βάζω τη μηχανή μπρος και ξαφνικά πετάγεται ένας τύπος και με παρακαλάει -ευγενικότατα ομολογουμένως- να απομακρυνθώ,διότι στο πάνω μέρος του parking της καφετέριας είχαν....γύρισμα και τους το χαλούσα με τη φασαρία !!! :D

Ραντεβού στο Resital σε 2-3 εβδομάδες λοιπόν.....
 
Τρελό κέφι !

Κρίμα που έφυγα σχετικά νωρίς.

Αποκάλυψη ο Plink, με τα "ασχημα" κινηματογραφικά γούστα (λάτρης horror & trash),

τον οποίο και "ανακρίναμε" δεόντως.

Επίσης ευχαριστούμε τον Gryzor για την ευγενική "χορηγία" του, την οποία και απήγαγα.

Η τύχη της θα κριθεί εντός της εβδομάδος, με μίνι-κλήρωση

μεταξύ εμού (ως πρώτου αποστέλλοντα post) και του Μάνου (ως πρώτου αποστέλλοντα ΡΜ).

Γενικά περάσαμε φίνα !

Ξέχασα να ρωτήσω το σημαντικότερο :

Σας άρεσε ο χώρος γενικά, και ο "δικός μας" χώρος ειδικά ;

Αν ΝΑΙ, μπορούμε να το κάνουμε (χειμωνιάτικο) στέκι.

Για καλοκαίρι φυσικά, θα προτιμήσουμε κάτι "ανοιχτό".
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
O χώρος, εκτός από την, αχέμ, 'διακόσμηση' (ξέρετε οι πρώτοι...) ήταν πολύ βολικός γιατί ήταν μαζεμένος, ήσυχος σχετικά και πολιτισμένος. Δεν χωράει όμως περισσότερους και δεν έχει κανένα φοβερό χαρακτήρα.

Επειδή όμως το να είναι βολικός είναι το πρώτο κριτήριο, ας το σκεφτούμε έτσι, αρκεί να λυθεί η χωρητικότητα (και ίσως η απόσταση...)
 
Λοιπόν, εγώ επειδή (ως συνήθως) άργησα (μη με πείτε ψωνάρα... αλλά οι επίσημοι...) τα περί αρχικού εσωτερικού διάκοσμου :D δεν τα καταλαβαίνω.

Ο χώρος πάντως λέει πολύ για καλοκαίρι (εναλλάξ ίσως με Ρεσιτάλ, γιατί δε βολεύει όλους) ειδικότερα αν καθόμοστε έξω όπου η θέα είναι φοβερή... (εχτές... χάσαμε την ευκαιρία μας για τα 15' διασημότητας που δικαιούμαστε... :boss: )

Για χειμώνα... χμμμ... λίγο χλωμό... Ο εξαερισμός δε λέει και οι κακές συνήθειες δεν κόβονται εύκολα...

Οφείλω όμως να παραδεχτώ πως η χτεσινή βραδιά από άποψη φαγητού κύλησε καλύτερα από την τελευταία στην Καλλιπάτειρα... Κρίμα που δεν υπολογίσαμε καλά τις μερίδες... Το αφεντικό πάντως μας περιποιήθηκε και με το παραπάνω... :byebye: Να ξαναπάμε σύντομα... αλλά να καθήσουμε έξω... Όχι τίποτ΄άλλο... αλλά προσπαθούσαμε να μιλήσουμε σοβαρά και όλοι οι άντρες της παρέας είχαν μάτια μόνο για γυναικείο κατς...:super::super::super:

:tease: :tease: :tease: :tease:


Thanks again Βαγγέλη για το νυχτερινό delivery:coolglasses:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
exetlaios είπε:
Τρελό κέφι !Κρίμα που έφυγα σχετικά νωρίς.

Αποκάλυψη ο Plink, με τα "ασχημα" κινηματογραφικά γούστα (λάτρης horror & trash),

τον οποίο και "ανακρίναμε" δεόντως.

Γενικά περάσαμε φίνα !
Xaxaxa...ελπίζω να πέρασα την ανάκριση με επιτυχία! #)

άντε και σε μια καλή συνεργασία χεεχεε

Χάρηκα πολύ που γνώρισα περισσότερα άτομα από το φόρουμ και επίσης που είδα ξανά όσους είχα ήδη γνωρίσει.

Ήταν γενικά πολύ καλά πάντως, ο χώρος μπαλκονάτος και πλούσιος.... :D

Να'ναι καλά και ο Gryzor που έκανε τον σωφέρ μου! :coolglasses:
 
Λοιπόοοον...

Συγγνώμη για την καθυστέρηση, χθες σάπιζα με Space Invaders Extreme στο PSP μου :D



































...και, βέβαια:

 
Απο οτι βλεπω ολα τα καλα παιδια ηταν εκει. ;)
 
Gryzorα, γιατί δεν ανέβασες τις φωτογραφίες σε κάποιο άλμπουμ σου; Το λέω, για να μη χαθούν κάποια στιγμή...
 
Πολύ καλές φωτό.

Μπράβο Gryzor !

Μόνο που θα θέλαμε να είχες αποθανατίσει και άλλες στιγμές ...
 
Πολύ καλές φωτό Θέμη,μερικές δε,έχουν ΠΟΛΥ γέλιο λέμε !
 
Ευχαριστώ παιδιά....

Δεν τις ανέβαζα σε άλμπουμ γιατί το Picozilla σε αφήνει να ανεβάσεις πολλαπλές μαζί, πολύ βολικό, ιδιαίτερα με τέτοια μεγάλα αρχεία...

Την επόμενη φορά θα κάνω πορτραίτα, έναν-έναν - και, βεβαίως, θα είμαι και στη μάσα :)
 
Gryzor είπε:
Ευχαριστώ παιδιά....
Δεν τις ανέβαζα σε άλμπουμ γιατί το Picozilla σε αφήνει να ανεβάσεις πολλαπλές μαζί, πολύ βολικό, ιδιαίτερα με τέτοια μεγάλα αρχεία...

Την επόμενη φορά θα κάνω πορτραίτα, έναν-έναν - και, βεβαίως, θα είμαι και στη μάσα :)
Την επόμενη φορά να βάλεις και τη δική σου φάτσα...σπιούνε...χαχαχαχα :darkglasses:
 
Πολύ ωραίες οι φωτό μάγκες. Ο Μάνος όλα τα λεφτά.
 
Οπως ειδα απο τις φωτογραφιες περασατε τελεια :clap:

Δεν τα καταφερα να ερθω, πρωτον γιατι ημουν χωμα (θα με βλεπατε και παλι να κοιμαμαι στο τραπεζι) και δευτερον γιατι ειχα τρομερο πονοδοντο :cry: :cry: :cry:

Φοβερες οι φωτογραφιες που ανεβασε ο Gryzor :clap: Πρωτη φορα βλεπουμε τοσο καθαρα τα GRM προσωπα.
 
Οι κοπέλες που ειναι; Όλο αγορια βλεπω, πλην 1-2. Δεν ήρθαν κορίτσια;
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα