Συναντήσεις RetroManiax 2006-2011 (Αθήνα)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Γιωργο τωρα ειδα τη κληση σου...:nervous:
 
ΟΚ ρε Πάνο, έπαιρνα να σου πω ότι έφτασα και να σε περιμένω έξω, αλλά φαντάστηκα ότι θα ήσουν πάνω στο μηχανάκι και δεν το άκουγες.

Περάσαμε πολύ καλά. Αν και το μέρος δεν με ενθουσίασε όσο μέρη στο Θησείο, είναι αλήθεια, ο καφές και η παρέα πολύ καλά.

Χάρηκα που είδα παιδιά που είχα καιρό να δω.
 
Αν και το Σ.Ε.Φ. είναι 10 λεπτά ποδαράτο από το σπίτι μου,

δυστυχώς ένα δαιμονισμένο κρύωμα, δε μου επέτρεψε να έρθω.

Πολύ κρίμα, γιατί ψιλιάζομαι ότι περάσατε φίνα !
 
Συναγωνιστή Κωνσταντίνε, περαστικούλια!!!!!
 
Παίδες και εγώ είμαι κρυωμένος μέχρι αηδίας. Απύρετος αλλά με ένα συνάχι τύπου Alien.
 
εγώ πέρασα πολύ ωραία και χάρηκα και εγώ που σας ξαναείδα όλους και είστε καλά γιατί είχα πολύ καιρό να έρθω να συνάντηση μας..
 
Δεν πειράζει όσοι δεν ήρθατε. Αρκεί να είστε καλά στην υγεία σας και τα λέμε στην επόμενη συνάντηση.
 
Περαστικά και στον γίγαντα Shadow λοιπόν.

Τύπου Alien ε; Και βηχαλάκι τύπου Γκοτζίλα; :D
 
Μα πώς είναι δυνατόν κάποιος με αβαταρ τον Εξολοθρευτή να εχει κρύωμα τύπου Αλιεν, και, όπως λεει και ο Pooky, βήχα τύπου Γκοτζίλα; :D :D

Φαντάζομαι τί θα γίνει αμα φτερνιστεί.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Περαστικά στον Kyriazisv.

Βαγγέλη η σκέψη μας μαζί σου φίλε, κουράγιο ότι περνάς το πέρασα δυό μήνες πριν. Κομμένα νεύρα από εδώ και στο εξής, να προσέχεις και σιδερένιος!
 
Α ναι μπράβο, ξεχασα να το αναφέρω :( . Ο Βαγγέλης έκανε μια πολύ σημαντική επέμβαση στο μάτι του και δε μπορούσε να μας έρθει. Εχετε όλοι σας χαιρετίσματα, και αυτός έχει τις ευχές μας να επανέλθει σύντομα.
 
Μόνο μη μας γίνεις μεταλλάς
 
too late έχει ήδη το μεταλλικό στοιχείο! :D
 
Hard as metal.

Και άσε τους άλλους να λένε!!!!
 
Ευχαριστώ όλους πάρα πολύ για τις ευχές...

Στην επόμενη συνάντηση θα είμαι σίγουρα!

Special thanks στον Pooky για την ψυχολογική υποστήριξη και τις πληροφορίες.

Pooky θα προσπαθήσω να κόψω αρκετές συνήθειες μάλλον.

Η τελική διάγνωση ήταν 'απολόλληση υαλοειδούς'. με εξέτασαν 1 γιατρός την Πέμπτη και 4 γιατροί (οι 2 καθηγητές) την Παρασκευή. Οι 2 τελευταίοι ανέφεραν '2 οπές' αν θυμάμαι καλά. Ο δεύτερος εξ αυτών με πλάκωσε με κάτι βολές lazer στο μάτι.

Τη διαδικασία την είπε 'περιχαράκωση'.

Μπρρρ, ανατρίχιασα πάλι...
 
Η περιχαράκωση είναι διαδικασία που γίνεται για να αποφύγει κάποιος τα χειρότερα.

Στην αποκόλληση υαλοειδολούς, το μάτι έχει τη δυνατότητα αυτοίασης, αλλά πρέπει να έχουμε απόλυτη ηρεμία, σωστή φαρμακευτική αγωγή, καθόλου κούραση για ένα τρίμηνο και φυσικά, ξεχνάμε την έννοια "δουλειά".

Κάτι πήγαινε πολύ άσχημα. Πάντως, το παρήγορο είναι ότι υποθέσεις που στο παρελθόν ήταν καταδικασμένες, σήμερα αντιμετωπίζονται σε 5λεπτο με "βολές laser" τα ταλευταία χρόνια.

Και να φανταστείς ότι όλα ξεκίνησαν από τύχη, όταν κάποιος έβαλε το ματάκι του κατά λάθος στην πορεία μιας μικρής ισχύος πειραματικής ακτίνας laser και είδε ότι το πρόβλημά του εξαφανίστηκε.

Δεν είναι περίεργο ότι η τεχνολογία laser στην οφθαλμιατρική έχει τον ίδιο χρονικό ορίζοντα έναρξης με τα απλά cd αναπαραγωγής ήχου, έτσι;

Φίλε Βάγγο, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, ότι θέλεις είμαι στη διάθεσή σου. Την αγωγή που σου συνέστησαν να την τηρήσεις με θρησκευτική ευλάβεια, κομμένα νεύρα και εντάσεις, και δες την όλη περιπέτεια σαν έναυσμα για αλλαγές που θα σε οφελήσουν μακροπρόθεσμα.
 
Σπεύδω καταρχήν να πω κι εγώ περαστικά στον φίλτατο Βάγγουλα και να εκφράσω παράλληλα τη βεβαιότητά μου ότι ο ασυγκράτητος αυτός αρσενικός χείμαρρος,ο master του all time classic greek καμακιού,ο καθηγητής του αντρικού τρόπου ζωής και διασκέδασης,θα επιστρέψει δριμύτερος κι ακόμη καλύτερος...!

Από 'κει και πέρα,ακολουθεί παρακάτω συνοπτική περιγραφή του meeting με τα μάτια του Μάνου:

-Ήμασταν 16 μέλη + 2 φίλες του Amigos + guest star,της τελευταίας σχεδόν στιγμής,ο φίλος jumaru17,που οι περισσότεροι εξ' ημών τον είδαμε για πρώτη φορά.Καλώς ήρθες και στα meetings μας λοιπόν φίλε !

-Πολλά παλικάρια μας ήταν κουρασμένα/είχαν υποχρεώσεις/έχουν παντρευτεί πλέον ( :diablotin: :diablotin: ) κι αποχωρήσανε σχετικά νωρίς,δίχως να προλάβουμε να πούμε πολλά μ' αυτούς.Δε πειράζει,next time..!

-Όπως ανέφερα και στο "Windows 7" thread,o φίλος Θέμης (Gryzor) με δωροδόκησε μπροστά στα έκπληκτα μάτια όλων των παρευρισκομένων,με ένα MS keyboard + 80 και πλέον δισκέτες για να σταματήσω να κακολογώ τα Vista !!! :D :D :D

Μission accomplished..!!!

-O (Ηλίας) Plink κάποια στιγμή έκανε μια πολύ χρήσιμη κι ενδιαφέρουσα ανάλυση περί PS3,που την παρακολουθήσαμε με προσοχή θα έλεγα,εγώ,ο telonio,o μαχόθλης,ακόμη κι ο dim που δε πολυασχολείται με αυτά όλα...

-Shock,Wally κι exetlaios δε κατάφεραν δυστυχώς να έρθουν,αφήνοντας οι δύο πρώτοι ελεύθερο τον Plink να μας προσηλυτίζει στο PS3 και ο τρίτος του splatter-άδες του forum να επιζητούν επιτακτικά την παρουσία του στο επόμενο meeting... :D

-Δε κατάφεραν να έρθουν τελικά ούτε και οι φίλοι Iakovos και Other_reality.Next time σας περιμένουμε παίδες !

-Διαπιστώσανε κάποιοι επιτέλους ότι ΔΕΝ κουρεύτηκα,ούτε κι αρραβωνιάστηκα,όπως κάποιος από 'δω μέσα διέδωσε προ καιρού... :animlaugh:

-Ο Rygar ήταν ήσυχος χθες !!!!!!

(τα κουρασμένα παλικάρια που λέγαμε.... ;) )

-Ο (Γιώργος) Saulot έκανε εμφάνιση αλα τουριστοπεζοναύτης,φορτωμένος με ένα μεγάλο σάκο στην πλάτη,μέσα στον οποίο,μεταξύ άλλων,κουβαλούσε και laptop εφοδιασμένο με Vista !!!

(εξ' ου και το μεγάλος βάρος του σάκου,καθότι μιλάμε για πολύ βαρύ λειτουργικό !!! :biglaugh::biglaugh: )

-O μαχόθλης μας έπρηξε μιλώντας μας όλη την ώρα για τους 8 Amstrad του,τα 5 monitors αυτών,τα 12.5 χειριστήριά τους και τις 215.25 δισκέτες τους :p :p Νισάφι βρε boy ! :rofl:

-Ο zorro για μια ακόμη φορά έδωσε το παρόν,γεγονός πολύ ευχάριστο,και γενικότερα μια παρουσία,τολμώ να πω,"διδακτική" για πολλούς από εμάς...Δημήτρη,ελπίζω να πρόλαβες τα φαγητά και να μην αποψύχθηκαν τελείως !!!

-O Amigos μου "υποσχέθηκε" ένα tomahawk/pacman για την Α1200 μου ! :award:

-Ρε,έχει πέσει δίαιτα στο forum;

Εκτός του μαχόθλη (που έκανε μπαμ! ),και κάνα δύο άλλοι σαν να ήταν κάπως αδυνατισμένοι ! :D

-Δώσαμε-αποκαλύψαμε μεταξύ μας τον αληθινό,τον πραγματικό,τον λογοκριμένο τίτλο της ταινίας

"Brokeback mountain".Eίναι το "Βack-door cow boys".Σαφές νομίζω...:biglaugh:

-Το ρεκόρ προσέλευσης των 21 ατόμων-παρουσιών που έχει σημειωθεί δις κατά το παρελθόν εξακολουθεί να κρατά,μια και ούτε και χθες έσπασε...

Γενικά λοιπόν,ήταν καλά,περάσαμε ευχάριστα κι ανανεώνουμε το ραντεβού για την επόμενη φορά....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο μόνος λόγος που το λαπτοπ μου ειχει vista ειναι γιατι τα πλήρωσα και δεν γουσταρω να εχω πειρατικο λογισμικό σε κατι που κουβαλάω μαζι μου, ακομα και στο εξωτερικο.

Αλλιως θα είχε XP (Win δηλαδή μονο για Gaming και οχι για δουλεια)
 
Δημήτρη,ελπίζω να πρόλαβες τα φαγητά και να μην αποψύχθηκαν τελείως !!!
Εντάξει, έγιναν λίγο "νια-νιά", αλλά τα παρέδωσα κατ' οίκον πριν την καταστροφή τους! Ξεχάστηκα λίγο, χαμένος στην συζήτηση με τον εκπληκτικό telonio...

Maxouli, κανόνισε και με τον φίλο να συναντηθούμε ένα βράδυ σπίτι σου για "Mάθημα Basic for Amstrad (και όχι μόνο) για τρεις"...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα