Συναντήσεις RetroManiax 2006-2011 (Αθήνα)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Υπόψην σήμερα κερνάω το πρώτο ποτό λόγω γενεθλίων σε λίγα 20ωρα....
 
Εγώ θα σου ευχηθώ από τώρα πολύχρονος και ότι επιθυμείς.

Αύριο χαράματα τη κάνω με ελαφρά, οπότε σήμερα δεν προλαβαίνω με τη καμία.

Χαιρετισμούς στις παλιόφατσες από τώρα.
 
Rygar είπε:
Υπόψην σήμερα κερνάω το πρώτο ποτό λόγω γενεθλίων σε λίγα 20ωρα....

A!!! μόλις θυμήθηκα πως θα έρθουν και κάτι ξαδερφάκια (καμιά 20) που τα ψήνω να γραφτούν στο ρετρό... :p
 
Βεβαίως! Σοβαρα μιλαω! Οταν μιλαω σοβαρα, το εννοώ!

Juanita είπε:
A!!! μόλις θυμήθηκα πως θα έρθουν και κάτι ξαδερφάκια (καμιά 20) που τα ψήνω να γραφτούν στο ρετρό... :p

Βεβαιότατα!!! Μονο που εχω ξεχασει να αναφέρω ότι το κεραζμα αφορα μελη που εχουν πανω από 100 ποστς. Πεστους να γραφτουν, να κανουν 101 ποστς, οχι "efxaristo", και θα τα κερασω και αυτα. :p
 
Rygar είπε:
Υπόψην σήμερα κερνάω το πρώτο ποτό λόγω γενεθλίων σε λίγα 20ωρα....
Ωραιότατα εγώ θα πιω μια σαμπανίτσα στην υγεία σου!!!

pooky(1) είπε:
Εγώ θα σου ευχηθώ από τώρα πολύχρονος και ότι επιθυμείς.
Αύριο χαράματα τη κάνω με ελαφρά, οπότε σήμερα δεν προλαβαίνω με τη καμία.

Χαιρετισμούς στις παλιόφατσες από τώρα.
Που θα εξαφανιστείς πάλι βρέ ρεμάλι?

Maddog είπε:
Αν φέρεις [edit] θα το εκτιμήσουν περισσότερο τα μέλη. :diablotin:
Αναρωτιέμαι τι προστυχιά είπες πάλι και σε μοντάρανε? ::)

Όπως θα καταλάβατε θα είμαι και εγώ εκεί πειράζει λοιπόν που θα συνοδεύομαι από τις παρακάτω δεσποινίδες? :D

picture.php


picture.php


Υ.Σ Θα πω μάγκα όποιον βρει από που είναι η δεύτερη κοπελιά και σε τι format έχει εμφανιστεί!!!!! ;) ;)

Υ.Σ 2 Μετά από την συνάντηση λέμε να πάμε σινεμαδιά με τον Νικοbsb στο Odeon Starcity για να δούμε την Ορδή ελληνιστή οι Oρδές της εκδίκησης, όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να έρθει.
 
SONIC είπε:
Υ.Σ Θα πω μάγκα όποιον βρει από που είναι η δεύτερη κοπελιά και σε τι format έχει εμφανιστεί!!!!! ;) ;)
[ame=http://www.amazon.com/Lorna-Her-Robot-Alfonso-Azpiri/dp/1882931467]Lorna and her Robot . Τώρα δεν είμαι σίγουρος τι εννοείς σε τι format, εγώ το κόμικ γνωρίζω.

EDIT: Νομίζω ότι το βρήκα, Amstrad:

lorna.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν χρειαζεται να κανουμε και αυτο το thread οπως το "Κονσολατες" - ελα εσυ και θα χαρουμε να σε δουμε ακομα και χωρις συνοδεια.
 
Που περίπου θα είμαστε

Ανεβαίνετε τον πλακοστρωμένο δρόμο που ξεκινάει έξω από τον ΗΣΑΠ, και μετά από 200μετρα θα φτασετε στην αλάνα που έχει τα τραπεζάκια στα αριστερά. Δεξιά και διαγώνια το γωνιακό μαγαζί ειναι το Αθηναίων Πολιτεία. Εμείς συνήθως καθόμαστε στα τραπεζάκια στην αλάνα, στα αριστερά δηλαδή και στην 2η-3η σειρά που έχει θέα ΠΡΟΣ την αλάνα. Υπόψην ότι τα τραπεζάκια αυτά μπορεί να ΜΗΝ ανήκουν στο Αθηναίων Πολιτεία, απλώς χρησιμοποιώ ως στίγμα το μαγαζί γιατί το ξέρουν όλοι, θεωρητικώς.


 
SONIC είπε:
Υ.Σ 2 Μετά από την συνάντηση λέμε να πάμε σινεμαδιά με τον Νικοbsb στο Odeon Starcity για να δούμε την Ορδή ελληνιστή οι Oρδές της εκδίκησης, όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να έρθει.
δεν το παιζει εκει. Βασικα σχεδον πουθενα δεν το παιζει πια. Μας βλεπω για sands of time
 
Από 18.20 - 19.00 δε θα μπορώ να απαντήσω σε τηλεφωνα, γιατί θα ειμαι επανω σε μοτοσυκλετα.
 
Rygar είπε:
Υπόψην ότι τα τραπεζάκια αυτά μπορεί να ΜΗΝ ανήκουν στο Αθηναίων Πολιτεία, απλώς χρησιμοποιώ ως στίγμα το μαγαζί γιατί το ξέρουν όλοι, θεωρητικώς.
Κάπως έτσι την είχα πατήσει εγώ πέρσυ όταν είχα καθήσει σε λάθος μαγαζί.

Καλά να περάσετε παιδιά!!!!
 
Πολύ επικίνδυνο να οδηγείς μηχανή, να έχεις πλαγιάσει σε μια στροφή και ξαφνου να χτυπήσει κινητό. Το δευτερόλεπτο που αποσπάται η προσοχή σου, μπορεί να είναι θανατηφόρο. Ασε που πρέπει να το ρυθμίσω ώστε να απαντάει αυτόματα σε καθε κλήση, κι αν σκεφτείς ότι ειναι της δουλειάς.... :D . Μονο για χρήση GPS το χρησιμοποιώ μεσα από το κράνος.
 
alkis21 είπε:
Lorna and her Robot. Τώρα δεν είμαι σίγουρος τι εννοείς σε τι format, εγώ το κόμικ γνωρίζω.
EDIT: Νομίζω ότι το βρήκα, Amstrad:

lorna.png
Ε ναι λοιπόν Alkis21 είσαι Μαγκομάστορας αφού το βρήκες και απέδειξες ότι αυτό το φόρουμ δεν προδίδει ποτέ τις προσδοκίες μου όσον αφορά το ρετρό!!!

Αν και απογοητεύτηκα λίγο που δεν αργήσατε να το βρείτε λίγο για να την πω στο τρελόσκυλο που δεν θα την ήξερε. :diablotin:

(Ελπίζω να την βρήκες όντως από μνήμης και όχι χάρης το φίλο μας το δίκτυο)!! :D

Paspartoo είπε:
Δεν χρειάζεται να κανουμε και αυτο το thread οπως το "Κονσολατες" - ελα εσυ και θα χαρουμε να σε δουμε ακομα και χωρις συνοδεια.
Μην είσαι moodbreaker βρέ Paspartoo ρίξε λίγο γέλιο και μην φοβάσαι δεν θα πλημμυρίσει όλο το φόρουμ από ψηφιακές γκομενάρες αν και πρέπει να παραδεχτείς ότι οι κοπέλες ομορφαίνουν το μέρος και κολλάνε παντού. :D

bspus είπε:
δεν το παιζει εκει. Βασικα σχεδον πουθενα δεν το παιζει πια. Μας βλεπω για sands of time
Πω πω ξενέρωσα πολύ άσχημα γιατί είχα τρελή όρεξη για ζόμπι την τύχη μου μέσα!!!!!
 
Σύμφωνα με αστρολογικές πηγές, η πανσέληνος που πραγματοποιείται σήμερα στον άξονα Διδύμων / Τοξότη, ευνοεί τις κοινωνικές εκδηλώσεις, την έκφραση των συναισθημάτων, τις συζητήσεις, ανταλλαγές απόψεων και θα δίνει τόνους χαράς και αισιοδοξίας. #)

Όλα αίσια λοιπόν, για τη συνάντηση!!!

Εύχομαι να τα περάσετε πολύ – πολύ καλά και περιμένω νέα και φωτογραφίες… :)

 
Θα ερχόμουν και εγώ πρώτη φορά μιας και μόνο στα meetings του mame.gr έχω έρθει, αλλά δυστυχώς προέκυψαν δουλειές της τελευταίας στιγμής ...

Καλά να περάσετε (είμαι σίγουρος γι'αυτό) ;)
 
SONIC είπε:
Ε ναι λοιπόν Alkis21 είσαι Μαγκομάστορας αφού το βρήκες και απέδειξες ότι αυτό το φόρουμ δεν προδίδει ποτέ τις προσδοκίες μου όσον αφορά το ρετρό!!!Αν και απογοητεύτηκα λίγο που δεν αργήσατε να το βρείτε λίγο για να την πω στο τρελόσκυλο που δεν θα την ήξερε. :diablotin:

(Ελπίζω να την βρήκες όντως από μνήμης και όχι χάρης το φίλο μας το δίκτυο)!! :D
Το κόμικ το θυμήθηκα αμέσως! Για το παιχνίδι στο Amstrad πήρα τη βοήθεια του Google Search. #)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα