Συναντήσεις RetroManiax 2006-2011 (Αθήνα)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
:( ...αν ήξερα ότι θα είναι children friendly κατάσταση, θα ερχόμασταν κι εμείς τα κορίτσια (αφού θα κάναμε και καινούργια φιλενάδα την κόρη circleag...). Δεν είχα πού να την αφήσω, και έτσι μείναμε σπίτι...

Anyway, όταν ξανάρθουμε στο πατρίντα, αν κανονίσετε συνάντηση, θα ξέρουμε!

Κακοπεράσατε πάλι, ε???!!! Μπράβο, πάντα έτσι!
 
Να πω και εγώ τις εντυπώσεις μου... :cool: (...γείτονος θέλοντος... :p )

Για μιά ακόμη φορά, μας τίμησε με την παρουσία του το πατριωτάκι ο Thamonas που έρχεται από πολύ μακριά ενώ άλλοι από πιό κοντινές αποστάσεις προφασίστηκαν δήθεν μου τάχα μου πως έπηξαν στη δουλειά και δε γινόταν να πεταχτούν δυό βήματα... :rant:

:p :p
Aυτοί έχασαν.. :(

Στο Αθηναίων Πολιτεία βρεθήκαμε καμιά 20 άτομα:

Saulot, Philvr, Simonkey, κος και κα Circleag μετά της κουκλίτσας δεσποινίδος τους και του Bob του Μάστορα, Thamonas, Video80, Bspus Amigos...

:( , .... :( :( :( ...

(συγχωρέστε με... στίβω μυαλό ...λέμε τώρα... αλλά δε θυμάμαι τα nick των άλλων παιδιών :precry: ) Τheoritikos, η αδερφή του Birla και εγώ.

Kαι αφού μας άκουσε το εκεί οικοδομικό τετράγωνο (Ιερός Βράχος, Καρυάτιδες κλπ) είπαμε να πάμε μέχρι την Καλλιπάτειρα να λιγδώσουμε και το αντεράκι για να μη μας λένε οι Βόρειοι πως μόνο εκείνοι περνάνε καλά...

Ό,τι και να γράψω είναι λίγο... ::) (ελλείψει φωτογραφιών, οφείλετε να με πιστέψετε :p )

Τα κόκκινα χαλιά στρώθηκαν έξω από το μαγαζί, τα κρασιά έδιναν και έπαιρναν, τα βαρέλια της μπύρας στέρεψαν η ΦΙΞ έζησε τις παλιές καλές εποχές του Όθωνα, τα αποθέματα του μαγαζιού σε ό,τι είχε να κάνει με κρέας άδειασαν, οι μουσικοί τραγούδησαν μόνο για πάρτη μας, και στο τέλος μας πήγαν καθιστούς (..στις καρέκλες γιατί φρακάραμε ) σπίτια μας με την υπόσχεση να επιστρέψουμε τις καρέκλες το συντομότερο δυνατό...

Μόνο σαλάτες δεν πήραμε γιατί έπρεπε να φάνε κάτι και οι άλλοι πελάτες...

Όσοι δεν ήρθατε... απλά χάσατε...

(κιλά... :p )
@ Patousaki κρίμα που δεν ήρθες... Θα περνούσες αξέχαστα... :flower:
 
Πω πω κράξιμο που τρώμε :p
 
Juanita είπε:
είπαμε να πάμε μέχρι την Καλλιπάτειρα να λιγδώσουμε και το αντεράκι για να μη μας λένε οι Βόρειοι πως μόνο εκείνοι περνάνε καλά...[/color][/size][/font]

Ό,τι και να γράψω είναι λίγο... ::) (ελλείψει φωτογραφιών, οφείλετε να με πιστέψετε :p )

Μόνο σαλάτες δεν πήραμε γιατί έπρεπε να φάνε κάτι και οι άλλοι πελάτες...
 


Μία εικόνα είναι χίλιες λέξεις. (Μόνο αυτό έχω να πω εγώ)

 


Πάντως το θέμα είναι ότι βρεθήκατε όλοι εσείς εκεί κάτω (όλοι.....λέμε τώρα) και περάσατε καλά.
 
Πολυ ομορφα ως συνηθως. Ημασταν τυχεροι γιατι προλαβαμε καλο καιρο.

Απο τα χαραματα εχει ξεκινησει να ριχνει καρεκλοποδαρα εδω και ετσι φαινεται θα το παει ολη μερα σημερα.
 
Just for the record, I was there too.

And I had an after, and after that another after και γύρισα σπίτι 6 και.

Καλά ήταν, καλά περάσαμε, μιλήσαμε, γελάσαμε, φάγαμε, ήπιαμε κ.λπ.
 
Πω πω... Namida εσύ ήσουν και όχι ο Amigos... :sealed: Μου ερχόταν μόνο το Kapamarou και τελικά σε μετονόμασα σε Amigos... #)

Sorry... :(

Γκαρσόν, ένα ζουρλομανδύα στο 4, παρακαλώ...
m109.gif



 
Χαιρομαι που τα περασατε καλα και μακαρι στην επομενη συναντηση να παρεβρεθω και εγω ,οταν ερθω να δω την αδερφη μου στην Αθηνα.Ειναι και μακρυα η Λευκαδα με το λεωφορειο(κανενα 5ωρο)και δεν βολευει ουτε για Σ/Κ. Χουανιτα ,θα πρεπει η αδερφη μου να ηταν η ασχέτω της παρεας...η Αμπαλιδου και Ασχετου γωνια!!!ελπιζω να μην σε ξενερωσε!!
 
Σώπα καλέ... Ευτυχώς που είχαμε και την αδερφή σου και ανταλλάζαμε καμιά κουβέντα γιατί τρεις ώρες σχεδόν δεν αφήσαμε πηρούνι ν΄ακουμπήσει στο τραπέζι... :p
 
Πέρασα υπέροχα στη συνάντηση. Πολύ μου άρεσαν οι retroσυζυτήσεις που κάναμε.

Γνώρισα και τα παιδια καλλύτερα και καποια παιδια που δεν τους γνωριζα : τον Γιώργο που είχα απέναντι μου(αλλα δεν θυμαμε ψευδονιμο στο φορουμ), τον Φιλιππο ,τον θεωρητικο (σορρυ δεν θυμαμε τους υπολυπους ,αλλα που θα μου παει θα τους μαθω).

Επήσεις πολύ συμπαθυτικές οι κοπέλες : Μαρια (φίλη της Χουανίτας) και Τζένη ,η γυνέκα του cyrcl lig.

Γενικα μια όμορφη βραδια ,με ατομα που έχουμε κοινα ενδιαφέροντα ,ίσως να μας βοηθησε το γεγονος οτι είμασταν λιγοι, γιατι γνωριστικαμε καλλύτερα, χωρις αυτο να συμένει οτι δεν θα είθελα περισσότερο κοσμο.
 
Ήταν πράγματι πολύ ωραία. Κρίμα που δεν βγάλαμε φωτογραφίες.

@video80 Εμένα είχες δίπλα σου εχτές και πράγματι τα είπαμε ωραία.

Την επόμενη φορά με μεγαλύτερη συμμετοχή!!!
 
Εκεί που έλεγα πως το 50% θα κλίνει προς το "δεν θα έρθω", τελικά έκανα την ανατροπή και γύρισε στο άλλο 50 (θα έρθω), κάνοντας κανονικό ταξίδι από την Κηφισιά.

(Σε αντίθεση με κάποιον που τον λένε Ρίγαρη και έλεγε πως θα έρθει 100% :p )
 
Καλη φαση που περασατε (ως συνηθως) καλα. Στεναχωρηθηκα που δεν μπορουσα να παραστω.
 
Μια ερώτηση:

Ο Ρίγανης είναι ακόμα στη δουλειά;;;;;;;;;
 
Για να είμαι ειλικρινής, ο λόγος που δεν ήρθα είναι ότι δε μπορούσα να παραστώ πριν τις 20.00 και γνωρίζω ότι το "διαλάτε" νωρίς!
 
WalkerYannis είπε:
Για να είμαι ειλικρινής, ο λόγος που δεν ήρθα είναι ότι δε μπορούσα να παραστώ πριν τις 20.00 και γνωρίζω ότι το "διαλάτε" νωρίς!

Πριν απο της 00.00 ποτε δεν εχουμε φυγει απο συναντηση γιατι παμε και για μασαμπουκα.

Αλλα ετσι και αλλιως καποια παιδια ερχοντε λιγο πιο νωρις και αλλα λιγο αργα αρχιζουμε και την συζητηση και χωρις να το καταλαβουμε φτανει 00:00 και ακομα ημαστε στην καφετερια.

Anyway...σε περιμενουμε σε καποια νεα συναντηση :) και ειμαι σιγουρος οτι θα περασεις φανταστικα!!!!
 
Φωτογραφίες αυτήν την φορά δεν είχε;
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα