Συναντήσεις RetroManiax 2006-2011 (Αθήνα)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
λόγω υποχρεώσεων δυστυχώς δεν γίνεται να έρθω. καλά να περάσετε!
 
Καλησπέρα παιδιά!


Έρχομαι κι εγώ!



Φέρνω μαζί και μια φιλενάδα μου (μας)...
 
Ετοιμάζομαι και σε 2 ωρίτσες θα είμαι εκεί. Να ρωτήσουμε κάποιον του μαγαζιού για την συνάντηση, έχουν ενημερωθεί? Το λέω γιατί εγώ πέρα από τον Alucard που δυστυχώς δεν θα μπορέσει να είναι, βλέπω παιδιά από το retromaniax στην λίστα που θα τα γνωρίσω για πρώτη φορά.
 
Θα έσκαγαν αμα δεν ερχόμουν.....

Θα είμαι και εγώ μιας και βρέθηκε άκρη έστω και για λίγες ώρες να ξεφύγω εκτός απροόπτου,

αλλιώς με βλέπω να έρχομαι για δεύτερη φορά μαζί με την 3 1/2 χρονών κόρη μου και την νταντά... :)

New blood Retromaniax member!! Έτσι για να μαθαίνει και η νέα γενιά!

@Dominion αλλά και για τα αλλα μελή που θα έρθουν στην συνάντηση.

Όπου ακούσεις πολύ βαβούρα εμείς και άμα δεις και κανένα πιτσιρίκι μαζί με καμιά 30 άτομα

εμείς θα ήμαστε.
 
Καλά εντάξει, απλά super η συνάντησή μας παιδιά πέρασα υπέροχα και χάρηκα για τις νέες γνωριμίες.

Ευχαριστώ τους οργανωτές αυτές της βραδιάς από καρδιάς. Θα επανέλθω... :)
 
Άλλη μια πετυχημένη συνάντηση εφτασε στο τέλος της αφήνοντας μου παρα πολύ όμορφες στιγμές!!!

Πέρασα ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ και χάρηκα που γνώρισα και μίλησα με όλα τα καινούργια μελή που ήρθαν μιας και ο

χώρος ήταν πολυ όμορφος αλλά και ανοιχτός και επέτρεπε να μπορείς να αλλάζεις θέση και να μιλάς άνετα με όλους.

Όσο για τα μελη που ήδη ήξερα απο προηγούμενες συναντήσεις μας και που ποια νιώθω σαν άλλη μου οικογένεια

μετά απο τόσο καιρό, θέλω να τους πω ευχαριστώ για άλλη μια φορά που με αγκαλιάζουν παντα με την φιλιά τους

και την καλοσύνη τους. Χάρηκα πολύ που ξαναβρεθηκαμε και τα είπαμε μιας και ήμουν πολύ καιρό εκτός φόρουμ.
 
Και εγώ χάρηκα πάρα πολύ που σας γνώρισα,ανταλλάξαμε πληροφοριές για ταινίες,γνωριστηκαμε και προσωπικά ΤΕΛΕΙΑ απλά!Χαίρομαι που γνώρισα άτομα που μπορούν να γίνουν μελλοντικά φίλοι μου!
 
Περασα εξαιρετικα (αποδειξη οτι εκατσα γυρω στις 4 ωρες! Πρωτοφανες :) )

Πολλα παιδια, πολλοι νεοι φιλοι της κοινοτητας, πολλες "παλιες καραβανες", πολυ συμπαθητικο το μερος (ισως να γινει το μονιμο καλοκαιρινο στεκι των συναντησεων?).

Ειδα και αρκετα μελη που καιρο επικοινωνουσαμε αλλα δεν ειχαμε γνωριστει απο κοντα (Retrofan, Dominion κτλ).

Ειχα την ευκαιρια να τα πω και απο κοντα με μερικα παιδια απο τη διαχειριστικη-συντονιστικη ομαδα (την σουπερ-δυναμικη Caprice, το παιδι-μαλαμα circleag, τον αξυριστο Shock) για τα του φορουμ.

Δημιουργηθηκαν και ενδιαφεροντα πηγαδακια σε αρκετα απο τα οποια εξεπλαγην με την καταρτιση ορισμενων φιλων πανω σε συγκεκριμενα ρετρο θεματα. Προεκυψαν και ενδιαφερουσες ιδεες για δραση.

Νομιζω οτι το highlight της βραδιας ηταν ο δισκος Πυρετος της θεας Μαριας Κωνστα που εφερε προς ευλαβικη περιφορα η Caprice.

Δεσμευομαι να διοργανωσουμε κι αλλο meeting συντομα, πριν μας τα χαλασει ο καιρος και παμε indoors.
 
Κατά τη διάρκεια αυτής της καταπληκτικής συνάντησης μου συνέβησαν τα εξής:

Καταχάρηκα που είδα τα παλιά μέλη καθώς επίσης που γνώρισα τα νέα.

Ένιωσα ωραία διότι το μέρος της συνάντησης ήταν υπέροχο, μέσα στα δεντράκια (παρέα με τα τζιτζικάκια).

Συγκινήθηκα πολύ πολύ πολύ με την προσφορά της υπέροχης Caprice που μου χάρισε ένα τέλειο βιβλίο με διαφημίσεις και την ευχαριστώ και δημόσια. Ότι και να πω είναι λίγο...

Γενικά από όλες τις απόψεις η συνάντηση ήταν απόλυτα σούπερ! Ευχαριστώ όλους σας!

Υ.Γ. Ήθελα να είναι και ο Herco αλλά δεν ήτανε :(
 
Wally είπε:
Περασα εξαιρετικα (αποδειξη οτι εκατσα γυρω στις 4 ωρες! Πρωτοφανες :) )
.
4 ώρες?????????????? ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!

Θα πρέπει να μαζεύτηκε και πολύ νέο αίμα στην συνάντηση απ ότι καταλαβαίνω και από αυτά που λέτε. Χαίρομαι που περάσατε εξαιρετικά στο καινούργιο μέρος που βρεθήκατε.

Τι ώρα το διαλύσατε?

Μασαμπούκα είχε?

Καμιά φωτό θα δούμε?
 
Ηταν πράγματι μία όμορφη συνάντηση.

Φθάσαμε αργά με την σύζυγο γύρω στις 19:30, φορτωμένοι λιγάκι με ψώνια. Ήπιαμε τα καφεδάκια, συζητήσαμε για ρετρό και μη θέματα. Είπαμε να πάμε για φαγητό στο Βυζαντινό, αλλά ήταν φίσκα και επιστρέψαμε και πάλι στο Εξωστρεφή. Η ρακή έρεε άφθονη και οι μεζέδες νόστιμοι.

Μέχρι την επόμενη φορά, τα λέμε απο εδώ!!
 
Μπράβο παιδιά που παράσατε ωραία! Άντε, με το καλό η επόμενη συνάντηση τώρα! :)

Και να μην το ξεχάσω: Θέλουμε να δούμε και φωτογραφίες, όπως είπε και ο φίλος tsalk! :)
 
Χάρηκα πολύ που επιτέλους αποφασίστηκε να γίνει η συνάντηση Σάββατο, ώστε να μπορέσω να έρθω κι εγώ που εργάζομαι τα απογεύματα της Παρασκευής και μέχρι τώρα έβλεπα τις συναντήσεις σε φωτογραφίες…


Πιο πολύ χάρηκα που ήρθα και συνάντησα τόσους ενδιαφέροντες ανθρώπους, που ο καθένας μέσα από τον τομέα που τον εκφράζει, συμπληρώνει το μωσαϊκό του site μας.



Δεν έπληξα δευτερόλεπτο, αν μπορούσα, θα παρέμενα περισσότερο από τις 3 ώρες που κάθισα. Ελπίζω να τα πούμε από κοντά πάλι σύντομα!
 
Θα ανεβάσετε καμιά φωτογραφία ή να σχηματίσουμε άποψη απ τα λεγόμενα σας και μόνο; :Ρ
 
status είπε:
Θα ανεβάσετε καμιά φωτογραφία ή να σχηματίσουμε άποψη απ τα λεγόμενα σας και μόνο; :Ρ
Υπάρχουν μπόλικες φωτογραφίες απο 2 παιδιά που συμμετείχαν στην συνάντηση και είχαν φωτογραφική μηχανή μαζί τους...

Ακόμα και την μασαμπουκα που ρίξαμε βγάλαμε φωτογραφία φιλε status και στο λέω γιατι ξέρω οτι είσαι και εσύ επίτιμο μέλος

των Ρετρό-μασαμπουκιαριδων του φόρουμ!!!

Χεχεχεχ!! Λίγη υπομονή ακόμα να ποσταρουν τις φωτογραφίες που έβγαλαν τα παιδιά.
 
circleag είπε:
Υπάρχουν μπόλικες φωτογραφίες απο 2 παιδιά που συμμετείχαν στην συνάντηση και είχαν φωτογραφική μηχανή μαζί τους...
Ακόμα και την μασαμπουκα που ρίξαμε βγάλαμε φωτογραφία φιλε status και στο λέω γιατι ξέρω οτι είσαι και εσύ επίτιμο μέλος

των Ρετρό-μασαμπουκιαριδων του φόρουμ!!!

Σας παρακαλώ κύριε μοντερέϊτορ, έχω χάσει 15 κιλά και συνεχίζω σαν το κουνελάκι της Ντούρασελ, μην σπιλώνεται την μνήμη μου, εαν και η αλήθεια είναι οτι εκείνη η μπυραρία ήταν πού μιαμ μιαμ!:Ρ
 
Πράγματι περάσαμε πολύ ωραία στην συνάντηση το Σάββατο! Χάρηκα που γνώρισα μερικούς από τους Retromaniax!!! Ήταν η πρώτη φορά που ήρθα σε συγκέντρωση του forum!! Καλά να είμαστε να βρεθούμε και στις επόμενες όλοι μαζί και περισσότεροι!!!!
 
Μια δεύτερη (για μένα) πετυχημένη συνάντηση με παιδιά που πια έχω γνωρίσει λίγο καλύτερα και με καινούριες γνωριμίες στις οποίες ελπίζω να εμβαθύνω :)

Το μέρος ωραίο και δροσερό (όπως είπαν και οι υπόλοιποι). Προσφέρεται για μεγάλες παρέες.

Ευχαριστώ Κατερίνα, Ιωάννα, Εύη, Γιώργο, Κώστα, Βαγγέλη, Νίκο, Διονύση, δεύτερε Νίκο, Πάνο, Αντώνη κι όλοι εσείς που ξεχνάω!!!! :p

(προς φωτογράφους της βραδιάς: ό,τι αναρτήσετε να περάσει από αυστηρή λογοκρισία και ει δυνατόν photoshop παρακαλώ! Μόλις τώρα τελείωσαν οι διακοπές και η ασυδοασία τους! Λυπηθείτε μας!)
 
Δυστυχώς έχασα την συνάντηση λόγω ενός αναπάντεχου προβλήματος υγείας, και ενώ δεν μου έφτανε αυτό, έσκασα και από τη ζήλεια μου από αυτά που διάβασα :( Ελπίζω η επόμενη συνάντηση να μην αργήσει (θα έχω χρόνο στο μεταξύ να τυπώσω και το zx μπλουζάκι μου :) )
 
Μην ανησυχεις, θα ειναι συντομα...πριν μας τα χαλασει ο καιρος ;)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα