Ταινίες με αφήγηση - πρόλογο - επίλογο

Επιλογος απ τον Λαμπρο Κωνστανταρα στην ταινια "της ζηλειας τα καμωματα" ενω βρισκονται στο κεντρο και διασκεδαζουν απευθυνομενος στους θεατες λεει:

"..γι αυτο αγαπητοι μου συναδελφοι δεν πρεπει να υπαρχει ζηλεια,δεν πρεπει να ζηλευουμε ποτε.Η ζηλεια ειναι η καταστροφη της ευτυχιας των ανδρογυνων.Να ειμεθα ευγενικοι,να ειμεθα πολιτισμενοι,προπαντως πολιτισμενοι.."
 
στη βιντεοταινια "βαρυς,γλυκος και μερακλης" προλογιζει ο Σωτηρης Μουστακας ο οποιος και πρωταγωνιστει
 
επιλογος απ το Γιαννη Γκιωνακη και τη Μαρθα Καραγιαννη στην ταινια "η ωραια του κουρεα"

 
Στην ταινια "οι Σουλιωτες" αφηγητης ειναι ο Ανδρεας Φιλιππιδης
 
Αφηγητης στην ταινια "οι σαταναδες της νυχτας" ,δεν ξερω ομως ποιος ειναι..Μηπως ο Βασιλης Μαυροματης;

 
Δε μου λεει τιποτα η φωνη του. Παντως σιγουρα δεν ανηκει στο Βασιλη Μαυροματη.
 
Ιδέες: Βάσος Ανδρονίδης, Μάκης Ρευματάς, Γιώργος Κυρίτσης...
 
σας ευχαριστω πολυ και τους δυο ΒΒ και Αρεταρα!!

αναζητειται το ονομα του ηθοποιου :wait2: ποιος να ειναι;
 
katerinak είπε:
σας ευχαριστω πολυ και τους δυο ΒΒ και Αρεταρα!! αναζητειται το ονομα του ηθοποιου :wait2: ποιος να ειναι;
Τους τίτλους τους κοίταξες Κατερίνα; Για να μην ψάχνω τζάμπα.
 
tonytony είπε:
Τους τίτλους τους κοίταξες Κατερίνα; Για να μην ψάχνω τζάμπα.
ναι Αντωνη,δεν ειδα πουθενα να γραφει αφηγητη :( αλλωστε αυτο συμβαινει τις περισσοτερες φορες
 
Μπορει να ειναι κανενας αγνωστος ηθοποιος που δε θα τον βρουμε ποτε η μπορει και να μην ειναι καν ηθοποιος.

Δεν ειχαν τετοια κολληματα τοτε. Καθενας απο το συνεργειο η τη γειτονια του μπουμαν διαθετων ωραια φωνη, μπορουσε να κανει αφηγηση.... :)
 
bambinella 100 είπε:
Μπορει να ειναι κανενας αγνωστος ηθοποιος που δε θα τον βρουμε ποτε η μπορει και να μην ειναι καν ηθοποιος.Δεν ειχαν τετοια κολληματα τοτε. Καθενας απο το συνεργειο η τη γειτονια του μπουμαν διαθετων ωραια φωνη, μπορουσε να κανει αφηγηση.... :)
τιποτα δεν ειναι απιθανο ΒΒ :flower:
 
V.I.Smirnov είπε:
Σωστά τα γράφεις.Να συμπληρώσω μόνον ότι στην ταινία "Ο Παλιάτσος" (που πιθανόν δεν έχεις δει)

ο Σ. Παράβας παρουσιάζει τον εαυτό του και κάνει έναν εκτεταμένο πρόλογο.

-
βρηκα το βιντεο που εφτιαξε ο Αντωνης με το Σταυρο Παραβα που προλογιζει

http://www.youtube.com/watch?v=F3n4fapZ0mQ#!
 
Στη "Γεύση από Ελλάδα" (1980) προλογίζει ο Γιώργος Πάντζας με φόντο αίθουσα διδασκαλίας με υδρόγειο σφαίρα αν θυμάμαι καλά.
 
Επιλογος απ το Θαναση Βεγγο στην ταινια "ο πολυτεκνος" : "εεπ ΤΕΛΟΣ,τι "Τελος" ; εδω που τα λεμε μεταξυ μας,θα το σκαρωσω εγω τ' αγορι ο κοσμος να χαλασει!!εδω "πιασαμε" το λαχειο και δε θα "πιασουμε" τ' αγορι;Ελα Παναγια μου!Αντιγονη,Αντιγονη που 'σαι;εφτασα"!
 
Επιλογος με τον Κουλη Στολιγκα και τον Κοκοβιο στην ταινια "οι κληρονομοι του Καραμπουμπουνα"

ΚΣ: τωρα οπως αντιλαμβανεστε,εμεις τα πιασαμε (τα λεφτα)

Κ: και τωρα που τα πιασαμε,ποιος μας πιανει;

ΚΣ: ευχηθειτε μας "καλοξοδευτα,καλοφαγωτα και καλοχωνευτα"

Κ: κι ευχομαστε και στα δικα σας
 
Στην ταινια "αυτοι που ξεχασαν τον ορκο τους" αφηγειται και πρωταγωνιστει ο Κωστας Καρρας
 
Στην ταινια "το πλοιο της χαρας" αφηγητης ειναι ο Ορεστης Λασκος;

 
Στην ταινια "μπαρμπα Γιαννης ο κανατας" ποιος ειναι ο αφηγητης;

 
Πίσω
Μπλουζα