Τα Καθημερινά

Είχαν κυκλοφορήσει 3 κασσέτες από 4 επεισόδια η κάθε μία. Μέχρι τα 61 όμως ή τα 39 (κατά τον βαλούκο) μένουν αρκετά ακόμη (χαμένα?, σβησμένα? κλεμμένα? επεισόδια)

Θυμάμαι ότι οι κασσέτες με τα καθημερινά μου είχαν στοιχίσει 1000δρχ (2,93ευρώ) έκαστη.
 
tsalk είπε:
Είχαν κυκλοφορήσει 3 κασσέτες από 4 επεισόδια η κάθε μία. Μέχρι τα 61 όμως ή τα 39 (κατά τον βαλούκο) μένουν αρκετά ακόμη (χαμένα?, σβησμένα? κλεμμένα? επεισόδια)Θυμάμαι ότι οι κασσέτες με τα καθημερινά μου είχαν στοιχίσει 1000δρχ (2,93ευρώ) έκαστη.

1000δρχ τοτε ηταν λεφτα!

Η εταιρια αυτη ισως και να εχει (ειχε) και τα υπολοιπα επεισοδια αλλα δεν τα κυκλοφορησε? Αν η ΕΡΤ της τα ειχε πουλησει ολα, ειναι μια θεωρια. Παντως τα επεισοδια ειναι οντως 61, εχω σχεδον ολες τις περιληψεις τους με τις ημερομηνιες μεταδοσης.
 
Χμ...

Αν μπορεί κάποιος ας μου επιβεβαιώσει (ή καταρρίψει) μια ανάμνηση:

Υπήρχε στη σειρά κάποιος χοντρός θυρωρός που έλεγε συνέχεια "Πολλά λες, πολλά λες...";

Και τον έλεγαν Χρήστο;
 
schizo είπε:
Χμ...Αν μπορεί κάποιος ας μου επιβεβαιώσει (ή καταρρίψει) μια ανάμνηση:

Υπήρχε στη σειρά κάποιος χοντρός θυρωρός που έλεγε συνέχεια "Πολλά λες, πολλά λες...";

Και τον έλεγαν Χρήστο;
Οχι δεν υπηρχε.
 
ΟΚ... Σε ευχαριστώ.

Παρ' όλα αυτά η εικόνα που περιγράφω μου είναι πολύ έντονη... Θα προσπαθήσω να θυμηθώ από ποιά σειρά είναι...
 
schizo είπε:
Χμ...Αν μπορεί κάποιος ας μου επιβεβαιώσει (ή καταρρίψει) μια ανάμνηση:

Υπήρχε στη σειρά κάποιος χοντρός θυρωρός που έλεγε συνέχεια "Πολλά λες, πολλά λες...";

Και τον έλεγαν Χρήστο;
Κ'εγω θυμαμαι εναν τετοιο θυρωρο...αλλα δεν θυμαμαι τη σειρα :(
 
ChristosM είπε:
Το εξωφυλλο της μιας απο τις βιντεοκασετες που ειχε βγαλει η εταιρεια magnetics στα μεσα τις δεκαετιας του 80. Η ΕΡΤ ειχε πουλησει αρκετες εκπομπες απο το αρχειο της στην εταιρεια αυτη!!!
Προβολή συνημμένου 416

Προβολή συνημμένου 417
Φοβερές οι φώτο σου..Θα ήταν ωραία να τις ξαναανέβαζες με καλύτερη ποιότητα..Αν μπορείς φυσικά. #)
 
Σε ευχαριστώ και εγώ με την σειρά μου bernard.c για τα καλά σου λόγια. (μετα τις φωτογραφίες όμως σειρά έχουν τα video)

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδια, εχω τα πρωτα 4 επεισοδια ανεβασμενα σε rapidshare. Μπορω να δημοσιευσω τα links?
 
Συγγνωμη, επειδη εχω δει links που παραπεμπουν σε αρχεια με πνευματικα δικαιωματα (π.χ. youtube) νομιζα οτι μπορουσα. Κανενα προβλημα! (δεν εχεις ομως κι εσυ περιεργεια, αν αυτη η σειρα εχει πνευματικα δικαιωματα, να μαθουμε επιτελους και ποιος τα κατεχει?)
 
Τα πνευματικα δικαιωματα της σειρας ανηκουν στην ΕΡΤ ΑΕ.

Διαθεση αρχειων με πνευματικα δικαιωματα ΔΕΝ γινεται σε αυτο το forum - η περιπτωση του youtube ηταν τελειως διαφορετικη μεχρι προτεινος - αλλα και αυτο πιθανον θα αλλαξει σε λιγο.
 
Δε μου λέτε, κάνω λάθος ή αυτή ήταν η σειρά που έπαιξε για πρώτη φορά ο Σταμάτησ Γαρδέλης, το ρόλο του Φοίβου; Εϊδα χμ...τα 4πρώτα επεισόδια, και ελπίζω να δω κι άλλα (μήνυμα προς κάποιον!! :D ) αλλά δεν τον είδα εκεί...
 
grtt είπε:
Δε μου λέτε, κάνω λάθος ή αυτή ήταν η σειρά που έπαιξε για πρώτη φορά ο Σταμάτησ Γαρδέλης, το ρόλο του Φοίβου; Εϊδα χμ...τα 4πρώτα επεισόδια, και ελπίζω να δω κι άλλα (μήνυμα προς κάποιον!! :D ) αλλά δεν τον είδα εκεί...
Δεν κανεις λαθος, μου κανει εντυπωση οτι θυμασαι και συ το ονομα Φοιβος, που ειχε ο ανηψιος του Κωνσταντινου, ο οποιος, ολως περιεργως, στον πρωτο κυκλο αναφερεται ως Τελης. Τοσο ο Γαρδελης, οσο και οι αλλοι ηθοποιοι που ενταχθηκαν στο καστ, αρχισαν να εμφανιζονται στο 2ο κυκλο (μαλλον υπηρξε και 3ος, δεν ειμαι σιγουρος). Θυμιζω χαρακτηριστικα τον Αντρεα Ντουζο στο ρολο του διευθυντη κου Γουναρόπουλου, την Καιτη Φινου και την Καιτη Ιμπροχωρη στο ρολο των συναδελφων του Κωνσταντινου στο γραφειο (αν θυμαμαι καλα) κ.α.

Δυστυχως... δε θα δεις τα υπολοιπα επεισοδια, δεν υπαρχουν, μακαρι καποια στιγμη, καπως, καπου να ξαναβρεθουν, γιατι ειναι σχεδον σιγουρο οτι δε σβηστηκαν. Τιποτα δε σβηστηκε απο την ΕΡΤ μετα το 1982.
 
στα πρώτα 12 επεισόδια δεν παίζει ο Σταμάτης Γαρδέλης (προφανώς εμφανίζεται πιο μετά)
 
Οντως ο Σταματης Γαρδελης, καθως και οι υπολοιποι μπηκαν στο 13 επεισοδιο. Πολυ αργοτερα εκαναν πρωτες εμφανισεις η Βασια Παναγοπουλου και ο Παυλος Ευαγγελοπουλος. Η σειρα δεν υπαρχει στην ΕΡΤ και επισημα θεωρειται σβησμενη (Οπως και ο πρωτος κυκλος απο τα Λιονταρακια του κυρ Ηλια). Τα Καθημερινα ισως ομως να μην σβηστηκαν αλλα να πουληθηκαν τα tapes σε εταιρεια που ειχε video clubs γι αυτο και βγηκε ο πρωτος κυκλος σε βιντεοκασετες στα μεσα των 80's.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στο youtube κάποιος έχει τίτλους έναρξης με ελαφρώς διαφορετικό τρόπο, μέσα από μια εφημερίδα, αυτό είναι μετέπειτα;
 
Πίσω
Μπλουζα