Τα Καθημερινά

όχι, απλώς έχω βάλει εφέ την εφημερίδα στην αρχή των τίτλων
 
Πλάνα από το τέλος του 10ου επεισοδίου των Καθημερινών όπως προβλήθηκε στην μία και μοναδική φορά (μέχρι στιγμής) από την ΕΡΤ τον Άπριλιο του 1983

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=idUQOl-Ivcg]YouTube - TA Ξ�Ξ�Ξ�Ξ�Ξ�Ξ�ΞʽΞ�Ξ�Ξ� 10ΞΏ Ξ΅Ο�ΡιΟ�Ο�διο

το βίντεο θα επανέλθει σύντομα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:thanx2: Tsalk ξαναθυμηθηκα περι τινος προκεται το στορυ των Καθημερινων.

Κλασσικος Δαλιανιδης ,με τα ιδια σκετς απο ρετιρε και Μικρομεσαιους,...

Για αυτο μας αρεσει. :D
 
Μπράβο tsalk, ευχαριστούμε πολύ!

:thanx2:

Πόσο μοίαζουν οι σκηνές των Καθημερινών όπως είναι δομημένες και οι αντιδράσεις των πρωταγωνιστών με τις αντίστοιχες του Ρετιρέ και των άλλων σειρών του Δαλιανίδη!!

Η εντύπωση που αποκομίζω βλέποντας σκηνές από τα Καθημερινά είναι ότι όλα τα στοιχεία που είδαμε μετέπειτα στο Ρετιρέ είναι ήδη εδώ (βλ. όλοι προσεγγίζουν τον ευέξαπτο πρωταγωνιστή για το ίδιο θέμα και προσφέρουν την γνώμη τους/παραπονιούνται, ώσπου αυτός εκρύγνεται στο τέλος - η γνωστή "Δαλιανίδεια φόρμουλα"), αλλά στα Καθημερινά είναι σε πιο "ήπια"/"εξευγενισμένη" μορφή.

Στο Ρετιρέ η Δαλιανίδεια φόρμουλα ήταν στο απόγειό της και τα κλισέ στο σενάριο καθώς και οι αντιδράσεις των ηθοποιών στο maximum...
 
Ναι μοιαζουν. "Τα Καθημερινα" ηταν η πρωτη πολυ μεγαλη επιτυχια μετα το 81 που ολα αλλαξαν στην TV. Τι κριμα που ΚΑΙ αυτο το εχουν χασει (ή σβησει).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Paidia exo 6 kasetes typoy BETA poy o sixoremenos o pateras mou eixe grapsei apo tin tv epeisodia apo ta ka8imerina. Htan kai alles dyo (sto sinolo 8) alla svistikan. To provlima einai oti pleon den iparxoun tetoia video pou na mporo na ta do. Prospa8isa na ta metatrepso se DVD alla mou gireuan 300 eyro tin kaseta kai den simferei. Yparxei kapoios allos tropos pou mporo na kano kati? Ap oti ipologizo prepei ka8e kaseta na exei apo 6 epeisodia sto sinolo 36!
 
Nick30 καταρχην καλως ηρθες......

2ον τα Greeklish απαγορευνται απο τους κανονισμους του φορουμ.

Τωρα για το προβλημα σου μια ιδεα ειναι να κοιταξεις να βρεις απο ebay μερια κανα μτχ Beta,αλλα τιμες και διαθεσιμοτητα δεν εχω ιδεα. :xm:

Ησουν και εσυ απο τους ατυχους που επελεξαν beta εεε;

Nα που τωρα ζηλευουν πολλοι την συλλογη σου. :D
 
Κατσε βρε Aardy,μπορει να υπαρχει καποιος καλος χριστιανος εδω μεσα με Beta και καμια καρτα video στο PC και να βοηθησει τον φιλο nick30
 
Ναι ντε ,μια ιδεα ειπα και εγω.

Το γραφω. :D
 
nick30 είπε:
Paidia exo 6 kasetes typoy BETA poy o sixoremenos o pateras mou eixe grapsei apo tin tv epeisodia apo ta ka8imerina. Htan kai alles dyo (sto sinolo 8) alla svistikan. To provlima einai oti pleon den iparxoun tetoia video pou na mporo na ta do. Prospa8isa na ta metatrepso se DVD alla mou gireuan 300 eyro tin kaseta kai den simferei. Yparxei kapoios allos tropos pou mporo na kano kati? Ap oti ipologizo prepei ka8e kaseta na exei apo 6 epeisodia sto sinolo 36!
Φιλε Nick30 επικοινωνησε μαζι μου, μπορω να σε βοηθησω. Θα περιμενω μηνυμα σου.
 
ChritosM και nick30, με το καλό να γίνουν οι μεταγραφές! Θα περιμένουμε!!!

Και αν μέσα στις κασσέτες (των "Καθημερινών" η και σε άλλες, εάν έχει ο φίλος Nick30) βρεθεί κανένα "σκουπιδάκι" τύπου διαφημίσεων, μουσικών διαλειμμάτων, σημάτων καναλιών ή ειδήσεων, οτιδήποτε, γράψτε το κι αυτό.... Ενδιαφέρομαι!
 
stam1370 είπε:
ChritosM και nick30, με το καλό να γίνουν οι μεταγραφές! Θα περιμένουμε!!!
Και αν μέσα στις κασσέτες (των "Καθημερινών" η και σε άλλες, εάν έχει ο φίλος Nick30) βρεθεί κανένα "σκουπιδάκι" τύπου διαφημίσεων, μουσικών διαλειμμάτων, σημάτων καναλιών ή ειδήσεων, οτιδήποτε, γράψτε το κι αυτό.... Ενδιαφέρομαι!

Φιλε stam1370 σε μια εβδομαδα μπορουν να ειναι ετοιμες οι BETA με τα "Καθημερινα". Περιμενω μηνυμα απο τον nick30 με ανυπομονησια!
 
Φυσικά μας ενδιαφέρουν όλα φίλε nick30
 
Σορρυ για τα greekenglish. Δεν το ηξερα. Όσον αφορα για το e-bay φιλε μου δυο φορές εχω παραγγειλει τετοια video και την μια φορα που ηταν απο αμερικη δεν επαιζε στις δικες μας τηλεορασεις και την αλλη δεν επαιζε καθολου και απογοητεύτικα. Τώρα όσον αφορα για τις κασέτες όπως καταλαβαίνετε είναι κάτι πολύ πολίτιμο για μένα και δεν μπορώ να της στείλω σε κάποιο άγνωστο άτομο. Πιστεύω να με καταλαβαίνετε. Πάντως επειδή το ψάχνω πολύ, σήμερα βρήκα καποια πηγή εδω μέσα που έχουν τα 4 πρωτα επεισόδια για download με προοπτική να μπουν όλα τις επόμενες ημέρες!!! αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το πω. Αν εχω την άδεια ευχαρίστως να το πω.
 
nick30 είπε:
σήμερα βρήκα καποια πηγή εδω μέσα που έχουν τα 4 πρωτα επεισόδια για download με προοπτική να μπουν όλα τις επόμενες ημέρες!!! αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το πω. Αν εχω την άδεια ευχαρίστως να το πω.
Όχι φίλε μου,links για download copyrighted υλικού δε μπορείς να βάλεις εδώ στο GRM,όπως σωστά κατάλαβες από τους κανόνες φαντάζομαι,εξ' ου και ρώτησες το παραπάνω...

Προσέχουμε πολύ τι λέμε και τι γράφουμε δημοσίως,εδώ στο forum,γιατί άλλοι έχουν την ευθύνη για όλα αυτά που εμείς κάνουμε και αυτοί είναι οι admins του forum αυτού και μόνο.....

Ξέρουμε ότι αυτό δεν αρέσει σε πολλά μέλη μας,ότι πολλοί θα θέλανε να έχουν τα επεισόδια αυτά,αλλά από την άλλη,πρέπει όλοι να κατανοήσουμε ότι οτιδήποτε γράφετε δημοσίως στο forum αυτό,είναι ευθύνη των παιδιών αυτών,στος οποίους ανήκει το GRM και οι οποίοι δε μας φταίνε σε τίποτα να τρέχουν εξ' αιτίας της δικής μας ενδεχόμενης απροσεξίας...

Όλα αυτά τα παραπάνω που έγραψα,φυσικά και δεν τα απευθύνω μόνο σ' εσένα,απλά μου έδωσες την ευκαιρία και την αφορμή να τα γράψω,μέσω της ερώτησης που (πολύ σωστά) έκανες...
 
Το μόνα "νόμιμα" downloads στο φόρουμ, είναι τα "κρυφά links" που εμφανίζονται αυτόματα,

μόλις κάποιος γράψει "efxaristo" (αποκλειστικά σε greeklish). :cool:

Όλα τα άλλα, απαγορεύονται.
 
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
 
Μια χαρακτηριστικη σκηνη απο τον δευτερο κυκλο επεισοδιων που επαιζε και ο Σταματης Γαρδελης ως ανιψιος του "Λεωνιδα".

Προβολή συνημμένου 776
 
Να και ένα βιντεάκι με λίγα πλάνα του δευτέρου κύκλου των καθημερινών με τον Σταμάτη Γαρδέλη στο ρόλο του ανηψιού του Κωσταντίνου.

Ελπίζω ότι ο φίλος Nick30 θα βοηθήσει ώστε να βρούμε και ολόκληρα επεισόδια των Καθημερινών.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ItbcNCmLZqM]YouTube - Ξ?Ξ ΞΞΞΞΞΞΞʽΞΞΞ (Ξ ΞΞ?ΞΞΞΞ£)
 
ChristosM είπε:
Φιλε Nick30 επικοινωνησε μαζι μου, μπορω να σε βοηθησω. Θα περιμενω μηνυμα σου.

Τι εγινε παιδια? Προχωρησε η μετατροπη??? Θα δουμε επεισοδια ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΩΝ????? Ολεεεεεεεεεεε! Μπραβο! Θα ανακηρυχθειτε ευεργετες του forum! Ευγε! Ανυπομονω!


 
Πίσω
Μπλουζα