Τα Λιονταράκια (του κυρ' Ηλία) (1985 ΕΡΤ)

Επιστροφη στο ενδοξο παρελθον των κωμικων σειρων με ενα μικρο αποσπασμα απο τα πολυαγαπημενα μας Λιονταρακια.

(Λυπαμαι για τα τεραστια και επαναλαμβανομενα γραμματα πανω στην εικονα, αλλα δεν θελω να δω το βιντεο μου την ερχομενη εβδομαδα στο mega η στον alpha να προβαλεται απο το πλουσιο αρχειο τους!)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=5k28i5Swbd4]YouTube - Ξ?Ξ ΞΞΞΞΞ?ΞΞʽΞΞΞΞ Ξ?ΞΞ? ΞΞ?Ξʽ ΞΞΞΞ
 
ΧΩΡΙΣ ΣΧΟΛΙΟ

:bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:
 
ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ

:bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:
 
Αυτό το απόσπασμα πρέπει να είναι από ένα χριστουγεννιάτικο show που προβλήθηκε το 1985. Θυμάμαι ότι είχε αποσπάσματα κι από άλλα σίριαλ της εποχής (και παλαιότερα) και φιλοξενούμενους τους πρωταγωνιστές τους. Επίσης, θυμάμαι ότι είχε τραγουδήσει η Ζωή Λάσκαρη το "Σ' αγαπάω εκείνες τις ώρες που αργούνε" (έβγαλε δίσκο λίγους μήνες μετά με τίτλο "Λάσκαρη '86") κι επίσης θυμάμαι τη Δήμητρα Γαλάνη να ερμηνεύει μοναδικά το "Η πίκρα σήμερα"...
 
ΤΑΣΟΣ ΚΡΙΤΣΙΩΛΗΣ είπε:
Αυτό το απόσπασμα πρέπει να είναι από ένα χριστουγεννιάτικο show που προβλήθηκε το 1985. Θυμάμαι ότι είχε αποσπάσματα κι από άλλα σίριαλ της εποχής (και παλαιότερα) και φιλοξενούμενους τους πρωταγωνιστές τους. Επίσης, θυμάμαι ότι είχε τραγουδήσει η Ζωή Λάσκαρη το "Σ' αγαπάω εκείνες τις ώρες που αργούνε" (έβγαλε δίσκο λίγους μήνες μετά με τίτλο "Λάσκαρη '86") κι επίσης θυμάμαι τη Δήμητρα Γαλάνη να ερμηνεύει μοναδικά το "Η πίκρα σήμερα"...
Σωστος σε ολα και μπραβο σου. Ηταν το πρωτοχρονιατικο show των Ρεπορτερς την 1-1-86 αφιερωμενο στα 20 χρονια της ελληνικης τηλεορασης με καλεσμενους πολλους τραγουδιστες και ηθοποιους, καθως και αποσπασματα απο αρκετα σηριαλ και εκπομπες.
 
ΤΑΣΟΣ ΚΡΙΤΣΙΩΛΗΣ είπε:
Αυτό το απόσπασμα πρέπει να είναι από ένα χριστουγεννιάτικο show που προβλήθηκε το 1985. Θυμάμαι ότι είχε αποσπάσματα κι από άλλα σίριαλ της εποχής (και παλαιότερα) και φιλοξενούμενους τους πρωταγωνιστές τους. Επίσης, θυμάμαι ότι είχε τραγουδήσει η Ζωή Λάσκαρη το "Σ' αγαπάω εκείνες τις ώρες που αργούνε" (έβγαλε δίσκο λίγους μήνες μετά με τίτλο "Λάσκαρη '86") κι επίσης θυμάμαι τη Δήμητρα Γαλάνη να ερμηνεύει μοναδικά το "Η πίκρα σήμερα"...

Νομίζω ότι η μνήμη σου είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ καλή και ότι θυμάσαι και λεπτομέριες από το συγκεκριμένο σόου. Μπράβο
 
Αν έχεις και κανένα εξύφυλλο με Λιοντακάρια πες μας (να κλείσουμε ραντεβού με τον γιατρό του stam1370)
 
Νέος γύρος υποκλίσεων.

:bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

:thanx2: :thanx2:
 
Παίζει τίποτα στο youtube????????????
 
παιδια υπαρχη περιπτωσει να δουμε κατι απο τα λιονταρακια?
 
Φίλε μου θα ήθελα πολύ να σου απαντήσω θετικά, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ. ( επίσημα η σειρά δεν υπάρχει στην ΕΡΤ, εκεί όπου μάλλον πουλήθηκε....άντε βρές τους - δεν τους έχω βρει εγώ πάντως τόσα χρόνια), οπότε οι πιθανότητες είναι μάλλον ελάχιστες.
 
Ωραίο εξώφυλλο από την tv μικρή οθόνη. Σε ευχαριστούμε πολύ.
 
"Τα Λιονταρακια εφαγαν τον Ιπποτη"

Συμφωνα με το παρακατω δημοσιευμα δηλαδη.

picture.php


Ο Χοντρος Λιγνος ειναι bonus. ;)
 
Μην ξεχνάμε ότι τα Λιονταράκια του κυρ Ηλία ήταν η δημοφιλέστερη σειρά την σεζόν 1984-85. Πάρτε μαι μικρή γεύση από τα Λιονταράκια.

Σπανιότατο το απόσπασμα που ακολουθεί

http://www.youtube.com/watch?v=9YqD40CyM04
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
"Τα Λιονταρακια μας" (αργοτερα ...του κυρ-Ηλια) ειχαν πολλες πρωτιες στον πινακα τηλεθεασης ολο το διαστημα προβολης τους. Αυτο ειναι και το "απιστευτο", οτι το πιο πετυχημενο και αγαπητο σηριαλ του 1985, η ΕΡΤ το "εχασε" και δεν ξαναπροβληθηκε ποτέ. Κανενας φιλος απο την Κυπρο, μηπως ξερει να μας πει πότε ακριβως προβληθηκε εκει και αν ποτέ έπαιξε σε επαναληψη?
 
Και για 2η εβδομαδα πρωτα τα "Λιονταρακια". [1985]

picture.php
 
Πίσω
Μπλουζα