Τα Ν64 παιχνίδια σας!

Το ξέρω ότι χάνεται η μαγεία των κουτιών αλλά τουλάχιστον γλύτωσα πολύ μετρητό! :p

36 αυτή τη στιγμή αλλά κάτι θα προστεθεί σύντομα λογικά..

Games.jpg

Μπορείτε να μου χαρίσετε τα κουτιά/βιβλιαράκια! :rofl:

Και 21! Boxed.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είναι κανείς fan του Blast Corps?

Τι περίεργο παιχνίδι! Έπαιζα και είχα χάσει το τόπι!

Περίεργη ιδέα γενικά για Rare..
 
borellus είπε:
Είναι κανείς fan του Blast Corps?Τι περίεργο παιχνίδι! Έπαιζα και είχα χάσει το τόπι!

Περίεργη ιδέα γενικά για Rare..
Εμένα μου άρεσε πολύ, εκτός από το φορτηγό που έπρεπε να κάνεις "κωλιές" για να γκρεμίζεις τους στόχους σου. Ποτέ δεν κατάφερα να το ελέγξω όπως ήθελα και έτσι δεν μπόρεσα να πάρω platinum σε πολλές πίστες.
 
borellus είπε:
Είναι κανείς fan του Blast Corps?Τι περίεργο παιχνίδι! Έπαιζα και είχα χάσει το τόπι!

Περίεργη ιδέα γενικά για Rare..
Εμένα μου άρεσε πολύ, εκτός από το φορτηγό που έπρεπε να κάνεις "κωλιές" για να γκρεμίζεις τους στόχους σου. Ποτέ δεν κατάφερα να το ελέγξω όπως ήθελα και έτσι δεν μπόρεσα να πάρω platinum σε πολλές πίστες. Θυμάμαι που είχα εντυπωσιαστεί με την λεπτομέρεια των γραφικών αλλά δεν μου άρεσε που δεν μπορούσα να γυρίσω την κάμερα έτσι ώστε να δω όλη την πίστα, παρόλο που σε κάποια replay αυτό γινόταν από μόνο του (οπότε δεν ήταν θέμα υπολογιστικής δύναμης). Τέλος μου άρεσε αρκετά η μουσική, αλλά μιλάμε για την RARE τώρα οπότε δεν ήταν κάτι περίεργο.
 
Μου άρεσε και εμένα το Blast Corps, χωρίς βέβαια να γνώριζα ότι ήταν τίτλος της Rare τότε. Μάλιστα πρόσφατα το συνειδητοποίησα καθώς εκείνον τον καιρό δεν είχα δώσει και πολλή σημασία στο σηματάκι της Rare, ήταν και από τους πρώτους μου τίτλους και διψούσα να δω τι εστί Ν64. Πρωτοπόρος τίτλος για την εποχή του και μόλις είχαμε μπει στις τρεις διαστάσεις. Γενικά η rare είχε πολλή όρεξη για νέες ιδέες....
 
Αυτό με την κάμερα με ενόχλησε λίγο..

Γενικά πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι που κολλάς..

Εντωμεταξύ επειδή το παιχνίδι είναι μεταχειρισμένο προσπαθούσα να βρω πως θα σβήσω ό,τι ήταν σωσμένο στο cartridge..

Η αλήθεια είναι ό,τι μου πήρε αρκετή ώρα για να καταλάβω ότι πρέπει απλά να πατήσω το start όταν ανοίγω την κονσόλα για να διαχειριστώ το save..

Εννοώ ότι αυτό το κάνουμε για να διαχειριστούμε την memory card.. αλλά για να διαχειριστείς το save του cartridge δεν το έχω ξανασυναντήσει.. είναι το μοναδικό παιχνίδι που το συνάντησα.
 
1. Super Mario 64

2. Donkey Kong 64

3. Diddy Kong Racing

4. ZELDA : Ocarina of time

5. ZELDA : Majoraʼs Mask

6. Banjo Kazooie

7. Mace The Dark Age

8. Turok : Dinosaur Hunter

9. Turok 2 : Seeds of Evil

10. PokΓ©mon Stadium

11. PokΓ©mon Snap

12. Super Smash Bros

13. 007 Goldeneye

14. The World is not Enough

15. Bomberman 64

16. Perfect Dark
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραιος συλογη φιλε τον αφρο εχεις.
 
metalcandyman είπε:
Ωραιος συλογη φιλε τον αφρο εχεις.

Να σε καλά φίλε μου και προσεχώς περιμένω για την συλλογή μου ένα πλήρες Banjo tooie

:)
 
Μπραβο το banjo tooie ειναι ενα διαμαντι που δεν πρεπει να λειπει απο κανεναν κατοχο N64 ασχετα που ειναι γενικα δυσευρετο και ακριβο.Το εχω και γω μονο την κασσετα γιατι ολα τα παιχνιδια που εχω τα εχω απο την εποχη που τα αγορασα δεν ειμαι συλεκτης δηλαδη να τα ψαχνω τωρα αλλα χαιρομαι οταν βλεπω ωραιες συλογες.Θα σε προτεινα αν μπορεις καποια στιγμη αν μπορεις να βρεις και να προσθεσεις στην συλογη σου τα δυο castlevania αλλα και το paper mario.
 
mario 64

mario kart 64

mario party 1

bomberman hero

goldeneye

snowboard kids

ειχα αγορασει και το ocarina of time μερικες ημερες πριν την επισημη κυκλοφορια του στην ευρώπη. η nortec το ειχε ηδη στειλει σε μερικα καταστηματα και ενα απ αυτα ηταν το καταστημα games house στον υπόγειο χόρο του εμπορικού κέντρου ψυχικού (το δευτερο jumbo που ανοιξε και πλεον εχει γινει toys academy). Ειχα λοιπον την τιμη να ειμαι απ τους πρωτους στη χωρα που επαιξαν τον θρυλο :D το Nintendo World ειχε ηδη κανει αφιερωμα με το τελευταιο του τευχος και του δωσε βαθμολογια 101%

ομως μια ασχημη νυχτα που ημουν εξω με τα cartridges και το controller μου, γυρνοντας απ το σπιτι ενος φιλου μου που ηθελα να του δειξω τα κατωρθοματα μου στο παιχνιδι, μου επεσε κατω και μου εσπασε ενα αρκετα μεγαλο κομματι απ το chip με αποτελεσμα να μην ξαναδουλεψει ποτε οσες φορες κι αν το δοκιμασα :( απο τα νευρα μου το αποτελειωσα το cartridge με ενα σφυρακι απ οτι θυμαμαι. πολυ κριμα. τουλαχιστον προλαβα και το τερματισα με ολες τις καρδιες. δεν το ξαναπηρα ποτε και μου εμεινε μεγαλη στεναχορια που εσπασε για παρα πολλα χρονια
 
Ωραία συλλογή moi..εύχομαι να την αυξήσεις!

Agahnim προτείνω να το ξαναπάρεις ώστε να ξεχάσεις αυτή την άσχημη ιστορία!
 
το εχω σκεφτει κι εγω μα δεν θα ειχε την ιδια συναισθηματικη αξια για εμένα... ουτε και την καταστροφικη αυτοκολλητη ταινια τις nortec που κατεστρεφε τα κουτια αν την εβγαζες

ειδικα ενα πρασινο controller που ειχα αγορασει ...και μου το βουτηξε κρυφα καποιο παιδι που ειχε ερθει σπιτι μου να παιξουμε...το εψαχνα χρονια μεσα στο σπιτι με την ελπιδα οτι καπου θα το χω καταχονιάσει
 
Μπορείς να βάλεις μια αγγελία ότι ψάχνεις το Ocarina of Time κουτάτο με ταινία Nortec..

Και ένα πράσινο μοχλό..

Όλα βρίσκονται..
 
Πίσω
Μπλουζα