Τα Ν64 παιχνίδια σας!

sephirothson είπε:
Οσο για το golf παιζει και τα 5 να ηταν πολλα :p
Θυμάμαι που στο golf έβαζε το Nintendo Official Magazine 64% και είχε σχόλιο "Have a nice round of golf. You ll be pressing A all afternoon" :p
 
Απ'ότι βλέπω το Resident Evil δε λείπει από καμιά συλλογή! Έτσι, έτσι!
 
johnny19818 είπε:
Χαχα..πόσο?

Εγώ το είχα πάρει πριν από αρκετά χρόνια με box και manual από ebay.. H αλήθεια είναι πως δεν θυμάμαι το ποσό..

Νομίζω κάτι μεταξύ 20-30ε. Αλλά δεν είμαι σίγουρος.
 
borellus είπε:
Χαχα..πόσο?Εγώ το είχα πάρει πριν από αρκετά χρόνια με box και manual από ebay.. H αλήθεια είναι πως δεν θυμάμαι το ποσό..

Νομίζω κάτι μεταξύ 20-30ε. Αλλά δεν είμαι σίγουρος.
49£ χωρίς τα μεταφορικά. Βαριά βαριά κανένα 60 euro πρέπει να είναι. Και πάλι καλά. Είχε και με 70-100£.
 
johnny19818 είπε:
49£ χωρίς τα μεταφορικά. Βαριά βαριά κανένα 60 euro πρέπει να είναι. Και πάλι καλά. Είχε και με 70-100£.
Πωωωωωω..

Πραγματικά αισθάνομαι τυχερός που κάποια games τα πήρα την περίοδο 2006-2008.. ήταν πιο φτηνά τότε..

Τώρα έχει ξεφύγει το πράγμα λίγο.. σε συγκεκριμένους τίτλους..
 
Ναι, ο συγκεκριμένος τίτλος με manual και κουτί είναι ακριβός γιατί είναι must παιχνίδι!
 
johnny19818 είπε:
Ναι, ο συγκεκριμένος τίτλος με manual και κουτί είναι ακριβός γιατί είναι must παιχνίδι!
Πιο must και ακριβό παιχνίδι από το Conker δεν υπάρχει ;)
 
borellus είπε:
Πιο must και ακριβό παιχνίδι από το Conker δεν υπάρχει ;)
ενημερωτικα, μαλλον το ακριβοτερο εμπορικο pal παιχνιδι πρεπει να ειναι το Snowbord Kids 2. Ενα κομματι σε καλη κατασταση εκλεισε περιπου στα 450? πριν λιγο καιρο!!!

http://www.ebay.co.uk/itm/Snowboard-Kids-2-PAL-Version-Nintendo-64-Boxed-Complete-ULTRA-RARE-/121240936011?pt=UK_PC_Video_Games_Video_Games_JS&hash=item1c3a85de4b
 
Getta Robo είπε:
ενημερωτικα, μαλλον το ακριβοτερο εμπορικο pal παιχνιδι πρεπει να ειναι το Snowbord Kids 2. Ενα κομματι σε καλη κατασταση εκλεισε περιπου στα 450? πριν λιγο καιρο!!!http://www.ebay.co.uk/itm/Snowboard-Kids-2-PAL-Version-Nintendo-64-Boxed-Complete-ULTRA-RARE-/121240936011?pt=UK_PC_Video_Games_Video_Games_JS&hash=item1c3a85de4b
Χαμός!

Έχει κυκλοφορήσει μόνο σε pal Αυστραλίας.. οπότε το ψάχνουν όλοι από Ευρώπη!

Απίστευτη τιμή!
 
Η τιμή είναι καλή. Για πέτυχε καμία δημοπρασία Power Drive για Game Gear να δεις το 1000ρικο χαλαρά. Τέλος πάντων το Snowboard Kids όντως λόγω ότι βγήκε μόνο στην Αυστραλία είναι σίγουρα πολύ διαμάντι. Είναι και καλό όμως?
 
johnny19818 είπε:
Η τιμή είναι καλή. Για πέτυχε καμία δημοπρασία Power Drive για Game Gear να δεις το 1000ρικο χαλαρά. Τέλος πάντων το Snowboard Kids όντως λόγω ότι βγήκε μόνο στην Αυστραλία είναι σίγουρα πολύ διαμάντι. Είναι και καλό όμως?
Μαλλον οχι και τοσο καλο, το αμερικανικο που εχω παιξει συγκεκριμενα.

Τωρα το ζητημα με το N64 ειναι πως διαρκως ανεβαινουν οι τιμες του, ελαχιστα παιχνιδια εχουν πτωτικες τιμες. Κυριολεκτικα καθε μερα ανεβαινει και η αξια τους, θυμαμαι πχ που μπορουσα να βρω το mace and the dark ages (παιχνιδαρα!) για ελαχιστες λιρες, τωρα παει για 25? πολυ ευκολα.
 
Δεν ξέρω αν έχεις παίξει το Snowboard Kids 1... Είναι κάτι σαν Mario Kart με snowboards. Εμένα μου ψιλοάρεσε αλλά δεν θα έλεγα ότι είναι κάτι το φοβερό, παρόλο που είχαν ξετρελαθεί μαζί του στο Ν64 magazine. Ισως το multiplayer να ήταν πολύ καλό αλλά δεν έχω παίξει ποτέ. Το Snowboard Kids 2 το έπαιξα σε emulator και είναι κατά την γνώμη μου λίγο κατώτερο του 1 (οι πίστες μου φάνηκαν λιγότερο ενδιαφέρουσες).
 
@Imgema: Να είμαι ειλικρινής δεν έχω ασχοληθεί με το Snowboard Kids 1 καθώς μου φάνηκε κάπως παιδικό (αν κρίνω κι από τον τίτλο). Μήπως όμως κάνω λάθος τελικά; Μόνο σε emulator αν το παίξω προς το παρόν κι εγώ.

@Getta Robo: Ναι η αλήθεια είναι ότι τα CIB για το Ν64 έχουν πάρει την ανιούσα και σαν να είναι και όλα σπάνια. Το Mace που πήρα κόστισε πάνω από 30 ? (εδώ έχω βάλει το σύμβολο του ευρώ αλλά δεν το εμφανίζει).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οχι δεν κάνεις λάθος. Είναι αρκετά χαρωπό. Εμένα δεν με ενόχλησε όμως τόσο αυτό όσο ο σχεδιασμός του. Το Diddy Kong Racing πχ ήταν και αυτό πολύ χαρωπό αλλά είχε πολύ όμορφα γραφικά/σχεδιασμό/design. Το Snowboard Kids, εκτός του ότι δεν έχει τόσο καλά γραφικά/textures ο σχεδιασμός και τα designs του είναι λίγο off. Έχει μία δική του προσωπικότητα βέβαια αλλά στα δικά μου μάτια ήταν λιγουλάκι άσχημο.

Πάντως η μουσικούλα πολύ συμπαθητική.
 
Σωστό αυτό με το Diddy Kong Racing. Είχε όμως μια ποικιλία. Εννοώ επέλεγες μεταξύ αμαξιού, βάρκας και αεροπλάνου πέραν αυτών που αναφέρεις. Θα προτιμούσα πάντως ένα παιχνίδι snowboard χωρίς πιτσιρίκια κτλ. Το 1080° πρέπει να είναι ένα από αυτά.
 
johnny19818 είπε:
Σωστό αυτό με το Diddy Kong Racing. Είχε όμως μια ποικιλία. Εννοώ επέλεγες μεταξύ αμαξιού, βάρκας και αεροπλάνου πέραν αυτών που αναφέρεις. Θα προτιμούσα πάντως ένα παιχνίδι snowboard χωρίς πιτσιρίκια κτλ. Το 1080° πρέπει να είναι ένα από αυτά.
To 1080 θεωρείται το καλύτερο snowboard sim απο πολλούς, ακόμα και σήμερα. Δεν είναι τόσο arcade όσο τα πιο σύγχρονα SSX πχ, για αυτό είναι και πιο δύσκολο όμως. Πρέπει να μάθεις τον χειρισμό και τα physics, το πως να προσγειώνεσαι σωστά κλπ. Εγώ προσωπικά δεν μπόρεσα ποτέ να το κάνω master το παιχνίδι αλλά αν ρωτήσεις κάποιον που το έχει κάνει θα σου πει ότι δεν έχει ξεπεραστεί ακόμα.

Θα έλεγα ότι είναι για τα snowboard ότι είναι και το WaveRace 64 για τα Jet Ski. Αξεπέραστο :)
 
Παιδιά κλαίω :p

Μου προτάθηκε ανταλλαγή (εκτός φόρουμ) να πάρω το GoldenEye που δεν το έχω και να δώσω το Conker's Bad Fur Day!!!

XAXAXAXAXAXAXAXAXA
 
Καλά, σίγουρα ο τύπος ή δεν ξέρει ή πιστεύει ότι εσύ δεν ξέρεις αλλά εδώ μου γεννιέται ένα άλλο ερώτημα:

Πως και δεν έχεις το Goldeneye? :p
 
Πίσω
Μπλουζα