Τα ανεξήγητα των Windows

nicksofar

RetroActive
Joined
21 Σεπ 2008
Μηνύματα
263
Αντιδράσεις
21
Ανεξήγητο α)

Ένας Ινδός ανακάλυψε ότι κανένας δεν μπορεί να δημιουργήσει ένα φάκελο οπουδήποτε μέσα στον υπολογιστή που μπορεί να ονομαστεί <> Ολόκληρη η ομάδα της Microsoft δεν μπορεί να απαντήσει γιατι συμβαινει αυτό. Δοκιμάστε το.

Ανεξήγητο β)

Ανοίξτε ένα κενό αρχείο σημειωματαρίου .txt. Γράψτε Bush hid the facts Σώστε το με οποιοδήποτε όνομα, όπου θέλετε, κλείστε το και ανοίξτε πάλι...8)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν ειναι ανεξηγητο.Ειναι απλα reserved.Θυμησου την copy con του MSDOS ;)
 
nicksofar είπε:
Ανεξήγητο β)Ανοίξτε ένα κενό αρχείο σημειωματαρίου .txt. Γράψτε Bush hid the facts Σώστε το με οποιοδήποτε όνομα, όπου θέλετε, κλείστε το και ανοίξτε πάλι...8)
Το ιδιο ισχυει και αν γραψεις "Bill fed the goats" σε txt αρχειο
 
Το μονο πραγματικα ανεξηγητο με τα windowz ειναι οτι ο κοσμος πιστεψε οτι προκειται για λειτουργικο συστημα..
 
Μια χαρά λειτουργικό είναι τα Windows σε όλες τους τις εκδόσεις. Ειδικά όταν έρθουν τα 7άρια δεν θα υπάρξει πισωγύρισμα.

Δυστυχώς (και όχι ευτυχώς μια και το πιστεύω) το Linux έχασε την μεγαλύτερη ευκαιρία να μπει σε "mainstream" δρόμους. Τα Netbooks. Η κίνηση της M$ να παρατείνει τη ζωή των XP έκοψε μεγάλο μερίδιο στην αγορά. Φυσικά τα 7άρια θα αποτελειώσουν τα πάντα.

Κάτι ακούστηκε για arm επεξεργαστές το 2010 και Linux λειτουργικό στα netbooks αλλά σίγουρα και 1000% ότι και να γίνει θα αποτύχει παταγωδώς. Εδώ ολάκερη Apple και το γύρισε σε Intel πλατφόρμες, με πιστούς και κολλημένους, ίσως, οπαδούς, η διαφορά δεν βλέπω να γίνεται. Δυστυχώς πάντως, γιατί οι εναλλακτικές προτάσεις μόνο καλό κάνουν.
 
nicksofar είπε:
Ανοίξτε ένα κενό αρχείο σημειωματαρίου .txt. Γράψτε Bush hid the facts Σώστε το με οποιοδήποτε όνομα, όπου θέλετε, κλείστε το και ανοίξτε πάλι...8)
Αν κάνεις αποθήκευση ως Unicode το αποθηκεύει κανονικά, αλλά παραμένει μυστικό κάποιου χαζοχαρούμενου προγραμματιστή της Microsoft.
 
.....και φαντάσου τι δεν ξέρουμε ακόμα!!!!!!!!!!!!!
 
Αν ανοιξετε ενα txt και γραψτε "Τelamonas Loves Windows" το συστημα κρασαρει και σε πεταει σε μπλε οθονη.

How weird is that;;;;;; :xm:
 
Aardvark είπε:
Αν ανοιξετε ενα txt και γραψτε "Τelamonas Loves Windows" το συστημα κρασαρει και σε πεταει σε μπλε οθονη.How weird is that;;;;;; :xm:
Καθόλου περίεργο αφού και ο ίδιος ο Gates έφαγε μπλε οθόνη όταν παρουσίαζε τα windows 98 στο CNN.

YouTube - Bill Gates, Windows 98, Blue Screen of Death

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Wikipedia has a clarifying article about this subject.

As it seems, it's more a notepad flaw than a global

conspiracy!

PS. Forgive the english, i don't have greek characters at the moment.

 
Αν γράψεις "Paspartoo loves Vista" τι θα βγάλει;

(Ηρακλή μου αρέσει να σε πειράζω και το ξέρεις, αλλά δεν έχεις σκεφτεί την μετάβαση σε Vista πλατφόρμα σοβαρά; )
 
Pooky είπε:
....αλλά δεν έχεις σκεφτεί την μετάβαση σε Vista πλατφόρμα σοβαρά;
Μα ακόμη και να ήθελε να μεταβεί στα windows,στα....Vista θα πήγαινε ;;; :) :) :p :p
 
nicksofar είπε:
Ανεξήγητο β)

Ανοίξτε ένα κενό αρχείο σημειωματαρίου .txt. Γράψτε Bush hid the facts Σώστε το με οποιοδήποτε όνομα, όπου θέλετε, κλείστε το και ανοίξτε πάλι...8)
Εγώ πάλι, που από περιέργεια το έκανα, το άνοιξα κανονικά...

Παίρνω δώρο; :D

(Μπορεί να με φοβήθηκαν τα ...Windows, ποιος ξέρει; )
 
Aν θέλετε να γίνει το PC σας ένας μικρός πυρηνικος αντιδραστήρας, γράψτε "gapan loves microsoft"

(Είμαι σίγουρος, πάντως οτι στα επόμενα μηνύματα, θα δείτε ένα μικρό δείγμα.......... :cool: ......... πυρηνικής ενέργειας !!! :D )
 
Εγώ πάλι το μόνο ανεξήγητο που βλέπω είναι πως γίνεται threads που γράφουν "Windows" στον τίτλο τους να τραβάνε σαν μαγνήτης τους Λινουξάδες!

Εγώ τουλάχιστον δεν τρέχω να γράψω σε όποιο thread γράφει "Nintendo" στον τίτλο του. :diablotin:
 
Είναι το σύνδρομο του Ιζνογκουντ Γιατρέ μου. Απλά.

Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια. Η θέση του ηγέτη είναι μοναδική και δέχεται τα πυρά των καταπιεσμένων.

Δεν μπορώ να περιμένω την έλευση των "7". Γιατρέ αν ποτέ θελήσεις να μεταβείς στα "7" νόμιμα να μου πεις να σου δώσω license για όποια έκδοση θελήσεις να βάλεις. Θα μου περισσέψει τουλάχιστον μία άδεια χρήσης (4 θα λάβω, 2 για τα desktop μου και 1 για το laptop μου, οπότε τουλάχιστον μία θα μου μείνει αμανάτι).

Πάω τώρα να παίξω Shivering Isles, Neverwinter Nights II, GRID και άλλα παραθυρικά παιχνιδάκια (άλλωστε στο gaming είναι η ουσία της ζωής και η πραγματική αλήθεια) .
 
απο οτι φαινεται θα ειναι πολυ δυνατο λειτουργικο τα 7 ,καλυτερο απο τα βιστα.
 
Το πιό εύκολο πράγμα του κόσμου ήταν να είναι καλύτερο από τα Vista. :)

Ο σκοπός είναι να γίνει καλύτερο από τα XP!
 
ε,λογικα ετσι θα γινει....
 
Πίσω
Μπλουζα