Τι ακούω απόψε ...

Απο την αγαπημενη βραζιλια το παρακατω επικο κομματι και απο τους επισης πολυ αγαπημενους Angra.

R.I.P ΤΕΡΑΣΤΙΕ Αndre Matos.

 
Αντε, να θημηθουμε την εφηβεια μας...

Phil Collins / Philip Bailey - Easy lover

 
Deep Purple - Freedom (out-take απο τον δισκο Fireball) και χοροπηδάω πανω στον καναπέ!


Ηταν και το πρωτο τραγουδι που ακουσα οταν απολύθηκα απο τον στρατο.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Λακης Αλεξανδρου - Μια προσευχη

 
Ο κοσμος μπορει να λεει


αλλα εγω λεω


Γεια σου Λουκιανε με το κλαρινο σου!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Lian Ross-Say you'll never
το κανονικό μου στερεοφωνικό είναι χαλασμένο (χάλασε ο ενισχυτής-"τσαφαρίζει από το ένα ηχείο) το cd σταματάει μόνο του σίγουρα optical και το καλώδιο των ηχείων χάλασε ένα βύσμα δυστυχώς με την κατάσταση τώρα άγνωστο πότε θα και αν επισκευαστεί μιας και περιμένουμε ανταλλακτικό από Ιαπωνία και τώρα προέχει να επιβιώσουμε οπότε ακούω τώρα από ρετρό κιόλας ηχειάκια [που φύλαξε ένας φίλος μου για ώρα ανάγκης και τώρα χρειάστηκαν.
 
lock up the wolves του τεράστιου Dio. Ακόμη θυμάμαι την αίσθηση όταν ο Dio προσέλαβε έναν 17 άρη για κιθαρίστα. Όπως ακούγεται ήταν εξαιρετικά ταλαντούχος. Θυμάμαι ότι όλοι οι υποψήφιοι κοιτάζανε τον Dio με δέος και του λέγανε"Πάντα ήθελα να παίξω μαζί σου" κλπ. ενώ ο μικρός άρχισε να τους δουλεύει, είπε για έναν "αυτός την βγάζει δεν την βγάζει"κλπ. και άντε να εξηγήσει στην μάνα του και στον λυκειάρχη του ότι θα πάει να παίξει με τον Dio.
 
Διάθεση "Το χειμώνα δεν τον θέλω"
Κουράγιο και γλυκά φιλιά σε όλους


 
Πίσω
Μπλουζα