Τι ακούω απόψε ...

Βαγγέλης Πιτσιλαδής - 1968 - Κοράλλια - Όλος ο δίσκος

Από το https://diskovolos58.blogspot.com/2017/05/1968.html διαβάζουμε :
"...Ο πρώτος μεγάλος δίσκος του κυκλοφόρησε το 1968 από τη Philips. Τίτλος του: "Κοράλλια". Πρόκειται για ένα δίσκο εξολοκλήρου ορχηστρικό εμπνευσμένο από τα ελληνικά νησιά. Η πρώτη όψη του περιλαμβάνει έξι μουσικά θέματα που γράφτηκαν για το ντοκιμαντέρ "Το λιμάνι του Πειραιώς" του Φράνσις Κάραμποτ, ενώ η δεύτερη όψη περιλαμβάνει οκτώ οργανικά κομμάτια βασισμένα στις μελωδίες γνωστών τραγουδιών του συνθέτη που κυκλοφόρησαν τα προηγούμενα χρόνια.
Σπάνιος δίσκος βινυλίου... "

Δυστυχώς δεν υπάρχει διαθέσιμο ....
 
Τελευταία επεξεργασία:
Βαγγέλης Πιτσιλαδής - Νεράιδες - 1969 - Όλος ο δίσκος

Άλλος ένας σπάνιος δίσκος ο οποίος δεν είναι διαθέσιμος...
 
Εγώ μόλις έβαλα την καθιερωμένη εβδομαδιαία λίστα που έκανα για το mixcloud
Δυνατή λίστα, θα παίξει σίγουρα το ΣΚ που θα έχω χρόνο. Ακούω τις λίστες σου paulochelao24 και έχω ανακαλύψει πολλά διαμάντια.

Βαγγέλης Πιτσιλαδής - Νεράιδες - 1969 - Όλος ο δίσκος

Άλλος ένας σπάνιος δίσκος ο οποίος δεν είναι διαθέσιμος...
Θαυμάσια ακούσματα g1973tony. Μόλις ευκαιρήσω θα ακούσω σίγουρα τα κοράλλια σε πρώτη φάση και μετά τις Νεράιδες.

Ουού απόψε ακούω πάρα πολύ 80'ς προσπαθώντας να διώξω το άγχος. Ρίχνω και χορούς εκτόνωσης. Αμέ.
I like Chopin - Gazebo - 1983.
Και πολύ καλά κάνεις.

Εχθές η κόρη μου τραγούδαγε ένα tune που το ήξερα, ώπα, rc της λέω αυτό είναι classic 80s, που το άκουσες? Παίζει στην 4η σεζόν του Stranger Things μου λέει. Καλή φάση. Μετά θυμήθηκα πως το έχω ξανα-ποστάρει αλλά χωρίς το τέλειο κλιπάκι.

Musical Youth - Pass the Dutchie (1982)

 
Πίσω
Μπλουζα