Τι ακούω απόψε ...

Ramones - 7 and 7 is, απο τον δισκο Acid Eaters (1993). Η αρχικη εκτελεση απο τους Love, στον δισκο Da Capo (1967).


Λιγο πριν αυτοκαταστραφουν, οι Ramones εξερευνουν τις επιρροές τους, διασκευάζοντας κλασσικα αριστουργηματα των sixties. Απο τους Troggs στους Who και τους Beach Boys, ουτε ο Bob Dylan δεν γλυτωνει απο την ηχητικη επιθεση! Ο δισκος ειναι ενα απολαυστικο ακουσμα, στη διαπασών και τα μυαλα στα καγκελα.
 
Κάθε φορά που θέλω να ακούσω Τους Θεούς είναι σαν να μπαίνω σε ζαχαροπλαστείο. Δεν ξέρω τι να πρωτοδιαλέξω. Σήμερα αυτό ήταν πρώτο στην playlist.

Led Zeppelin - Black Dog

 

To wind of change θα μου θυμίζει πάντα τις σχολικές εκδρομές στο Λύκειο. Το ίδιο και το παρακάτω, μόνο που δεν το έβρισκα πουθενά για δυο δεκαετίες. Ξαφνικά πριν από κάποια χρόνια το ανέβασε κάποιος Έλληνας στο ΥΤ και τότε υποψιάστηκα ότι ίσως το κομμάτι να ήταν top hit μόνο στη χώρα μας.

Rob Grill - Rock Sugar (1992)

 
Σήμερα θα βάλω κάτι διαφορετικό.. :)

Φεγγαρολουλουδα - Αρώνης

 
Σήμερα θα βάλω κάτι διαφορετικό.. :)

Φεγγαρολουλουδα - Αρώνης
Ποιος είσαι και τι έκανες στον Always Somewhere? Οι χάκερς κάποια στιγμή αποκαλύπτονται, να ξέρεις. :p

Παρεμπιπτόντως τι είναι ο Αρώνης; μου ακούγεται για πίστα 90s
 
Ποιος είσαι και τι έκανες στον Always Somewhere? Οι χάκερς κάποια στιγμή αποκαλύπτονται, να ξέρεις. :p

Παρεμπιπτόντως τι είναι ο Αρώνης; μου ακούγεται για πίστα 90s

Χαχαχα!

Με κατάλαβες.. :cool:Ο χ@κερ είναι ρομαντικο-ζεμπεκιαρης και τώρα έχει τον πλήρη έλεγχο της CPU του Always somewhere! :lol:

Λοιπόν ο Αρώνης έβγαλε το τραγούδι "Φεγγαρολουλουδα" το 1994 και θυμάμαι ότι είχε γίνει το σουξέ της εποχής εκείνης.

Αρώνης είναι το επίθετο του τραγουδιστή. Περισσότερες πληροφορίες θα βρεις εδώ.

ΥΓ. Και που να δεις τι έβαλα και στο iamretro... Click here..
 
Τελευταία επεξεργασία:
Τελευταία επεξεργασία:
Και πάμε...

7ec9e8240f505cd988fd39d2e9db2a49.gif


Silent Circle - Touch in the night


:cool:
 
Βλέπω o Rio παίζει soul από πάνω. Μήπως να κάνουμε ατμόσφαιρα ή είναι νωρίς ακόμα; Δε βαριέσαι, Σαββατόβραδο είναι.

Teddy Pendergrass - Turn off the lights

 
Πίσω
Μπλουζα