Τι ακούω απόψε ...

Πιστεύω είναι το καλύτερο τους album, ένα απ' τα καλύτερα pop εκείνης της δεκαετίας... Spandau Ballet "Code of love"

 
Αυτό το τραγούδι,αλλά και μερικά ακόμη κομμάτια αυτού του cd έπαιζαν πολύ στην Θεσσαλονίκη (σε καφετέριες και bars με πιο alternative μουσική βέβαια).
Jim Ruiz Group "My Bloody Yugo" (1995)

 
tears for fears-songs from the big chair
το φέραν τα ξαδερφάκια μας από τον Καναδά (την πρώτη φορά που ήρθαν στην Κρήτη το '85) σε κασέτα, την οποία αντιγράψαμε, βεβαίως βεβαίως αλλά δεν την έχω πιά. βέβαια τότε δεν καταλαβαίναμε, φυσικά, τους στίχους ούτε μπορούσαμε να τους βρούμε πουθενά, άντε σε καμιά Κατερίνα της αδερφής μου, και ήταν φυσικά τόσο ψαγμένοι.
 
tears for fears-songs from the big chair
το φέραν τα ξαδερφάκια μας από τον Καναδά (την πρώτη φορά που ήρθαν στην Κρήτη το '85) σε κασέτα, την οποία αντιγράψαμε, βεβαίως βεβαίως αλλά δεν την έχω πιά. βέβαια τότε δεν καταλαβαίναμε, φυσικά, τους στίχους ούτε μπορούσαμε να τους βρούμε πουθενά, άντε σε καμιά Κατερίνα της αδερφής μου, και ήταν φυσικά τόσο ψαγμένοι.
Προφητικό και αυτό..
 
Μόλις έβαλα αυτό το δισκάκι των Del Amitri απ' το 1985,το οποίο ήταν το ντεμπούτο τους αλλά και το μοναδικό που ηχογράφησαν για την Chrysalis αφού ο δεύτερος δίσκος τους κυκλοφόρησε για λογαριασμό της A&M Records:
IMG_20240702_223736.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα