Τι ακούω απόψε ...

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας don dokken
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Δεν ξέρω πώς θα ήταν οι Maiden σήμερα αν συνέχιζε μαζί τους (ψέματα, όλοι ξέρουμε). Ξέρω όμως πως αυτή η υπέροχη πανκ φωνή βοήθησε πολύ ώστε η μπάντα να ανοίξει τεράστιους δρόμους για το heavy metal ανά τον κόσμο. Ελπίζω εκεί που πάει να αναπαυτεί εν ειρήνη.
Καλό σου ταξίδι Paul Di'Anno!

Iron Maiden - Killers (1981)

 
Τελευταία επεξεργασία:

Mr. Crowley - Ozzy 1981

To τραγούδι αναφέρθηκε από τον @Bajar εδώ.

Τα πάντα όλα, ο Randy Rhoads

Καλά έκανες και το ανέβασες! Μέσα στα τέσσερα χρόνια που έχουν περάσει από εκείνο το ποστ λογικό είναι να μην είναι διαθέσιμο το βίντεο αλλά ακόμη πιο λογικό κι επιθυμητό είναι να θέλουμε κι εμείς να το ξανακούσουμε.
(τη γνώμη μου πάντως για τη φωνή του Οζυ δεν την έχω αλλάξει)
Παρεμπιπτόντως είμαι κοριτσάκι!
 
China In Your Hands - T'Pau 1987
Από εκτέλεση του 2019 όπου η Carol Decker δείχνει πως μπορεί ακόμη να κρατήσει το τραγούδι σαν πορσελάνη
Αλλά και συνολικά η εκτέλεση συναγωνίζεται ΑΝΕΤΑ τις live εκτελέσεις των T'Pau.

 
Τελευταία επεξεργασία:
Νταλλλλάρας-Στη δουλειά και στον αγώνα, από έναν από τους δίσκους που πήρα απ' το Μοναστηράκι, από το γνωστό δισκάδικο, από την "επαναστατική" φάση του Νταλάρα.
ένας από τους δίσκους που πήρα (Στα ψηλά τα παραθύρια, πάλι με τον Νταλάρα) έχει δυο φορές την πρώτη πλευρά, αυτό το λάθος δεν μου έχει ξανατύχει σε δίσκο. Μπορώ πάντως να τον ακούσω κανονικά στο youtube.
BoneyM-Ma baker
Προβολή συνημμένου 286819
διαμαρτύρομαι εντόνως! ενώ λέει +colour poster μέσα είχε μόνο τον δίσκο!
Κρίμα, σε αυτό το αλμπουμ θα έπρεπε εκτός από το poster να δίνουν και το βρακί του αφάνα!
 
Φάτα Μοργκανα (Καββαδίας - Κωχ) - Μαριζα Κωχ 1977
Η Κωχ λίγα χρόνια μετά το θάνατο του Καββαδία διάλεξε συγκεκριμένες στροφές από το ποίημα και έβγαλε αυτό το απίθανο αποτέλεσμα
Πολύ πολύ ιδιαίτερο και συγκεκριμένο το νόημα του.



Το θρεντ που είναι αφιερωμένο στον Καββαδία ... εδω
 
Πίσω
Μπλουζα