Τι ακούω απόψε ...

Πω πω εποχές! Κάπου το είδα πριν χρόνια να κυκλοφορεί σε κίτρινο βινύλιο (λες να θυμάμαι κάτι άλλο; )
Mπα λογικα αυτο θα θυμασαι.Δυο κομματια ειχε μεσα το we stand to fight και το Ηigh treason.
 
Late night jazz

Εξαιρετική η ερμηνεία της Ella Fidgerald αλλά την ατμόσφαιρα που δημιουργεί η Julie London στην πρώτη εκτέλεση του τραγουδιού δεν μπορώ να τη συγκρίνω με καμία άλλη

Julie London - Cry me a river (1955)

 
Saints Anger - Danger Metal :headbang: :ylsuper: :headbangdude: :headbang: :ylsuper: :headbangdude: :headbang: :ylsuper: :headbangdude: :headbang: :ylsuper: :headbangdude:

Eνα Saint Anger των αλανιων απο την γερμανια που τα σπαει σε αντιθεση με την σαβουρα των Metallica :headbangdude::headbangdude::headbangdude::headbangdude::headbangdude::headbangdude::headbangdude::headbangdude:

 
Νταλάρας-πάγωσε η τσιμινιέρα
Στούντιο εκτέλεση που μου αρέσει πιο πολύ εγώ ακούω το "live"!Στον Ορφέα! Δισκάρα!
 
Κι όμως, το άκουσα σήμερα το απόγευμα από ένα μπαλκόνι απέναντι και είχα να το ακούσω από το σχολείο.
Ίσως κάποιοι "βόρειοι" γείτονές μου να αναπολούν τα παλιά (ότι κι αν σημαίνει αυτό)....
Παραμένει όμως ένα ωραίο χορευτικό κομμάτι.

Eddy Huntington - USSR (1989)

 
Παιδιά ζητώ συγνωμη, θα ρίξω λίγο το επίπεδο αλλά αυτό ακούω σήμερα. Τη συνονόματη τη Λένα την Παπαδόπουλου.

 
Πίσω
Μπλουζα