Τι ακούω απόψε ...

Northwind... Ελληνικό συγκρότημα απο τα 80s!!

Απολαύστε....

Northwind - no no, yeah yeah

Δυναμικά ξεκινήσαμε τη μέρα, βλέπω, και μάλιστα από την εγχώρια σκηνή, και μ' έβαλες κι εμένα στο mood (αλλιώς σκόπευα να δουλέψω σήμερα με bossa nova :sleep: ). Thanks!

Spitfire - Lead me on (1987)

 
Manolis Chiotis & Mary Linda - Esy (Senior Citizens Mix)

Αν και 'πειραγμένο' έχουν κάνει πολύ καλή δουλεια..


Την κανονική εκτέλεση μπορείτε να την ακούσετε εδώ :worship:
 
Manolis Chiotis & Mary Linda - Esy (Senior Citizens Mix)

Αν και 'πειραγμένο' έχουν κάνει πολύ καλή δουλεια..

Την κανονική εκτέλεση μπορείτε να την ακούσετε εδώ :worship:

Αν και δεν είμαι φαν των διασκευών, εδώ όντως έχουν κάνει ωραία δουλειά. Νόμιζα ότι θα πείραζαν το ρυθμό αλλά ευτυχώς κράτησαν τη bossa nova όπως ήταν. (Κι εννοείται ότι προσκυνάμε για την αυθεντική εκτέλεση! :worship:)
 
Κι ένα τελευταίο να πάμε (επιτέλους) για ύπνο.

Νότης Μαυρουδής - Πρωινό Τσιγάρο (1984)


Σ' αυτή την πρώτη εκτέλεση τη χορωδία απαρτίζουν οι Κώστας Θωμαΐδης, Γιώργος Μεράντζας, Ανδρέας Μικρούτσικος, Σάκης Μπουλάς, Θανάσης Νικόπουλος και Γιάννης Σαμσιάρης.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Σήμερα το απόγευμα είπα να τελειώσω ένα ακόμη βιβλίο από την σειρά "Οι τρεις Ντετέκτιβ" ενώ ήδη είχα βάλει από ώρα να παίζει το soundtrack από τη σειρά Peter Gunn του 1958. Κι ενώ η σειρά είναι καθαρά αστυνομική, το συγκεκριμένο κομμάτι μια χαρά ταίριαζε εκείνη τη στιγμή με το κεφάλαιο που διάβαζα (καταδίωξη φορτηγού από αυτοκίνητο). Κοίτα κάτι συμπτώσεις!

Henry Mancini - Fallout (Peter Gunn OST) (1958)

 
Moonlight Lady - Julio Iglesias


geneleavehertoheaven%255B1%255D.jpg
 
@metalcandyman και @aeon
Αυτά πάτε και ανεβάζετε και μετά δεν έχουμε μυαλό να στρωθούμε να δουλέψουμε. (Βασίλη, μη σχολιάσω το τελευταίο εξώφυλλο...) Τέλος πάντων! Θα ρίξω τώρα πολύ τους τόνους αλλά έχω να πω ότι ....

And the Βands Played On - Saxon (1981)


(και θα γυρίσω στις δουλειές μου)
 
Πίσω
Μπλουζα