Τι ακούω απόψε ...

Τελευταία επεξεργασία:
Και εκει που διέσχιζα τους χωματοδρομους με το Spark General Lee, εμφανιζεται πισω μου ενα περιπολικο με αγριες διαθεσεις. Βαζω αυτη την κασετα στο 8-track και τον αφηνω να φαει την σκονη μου.

Ram Jam - Black Betty, απο τον δισκο Ram Jam (1977)

 
Pink floyd-welcome to the machine (τι μηχανή όμως κύριε Roger Waters;πρέπει να μας πεις ακριβώς.μηχανή τραίνου, μηχανή πλοίου, μηχανή φορτηγού, δίχρονη ντίζελ τι τέλος πάντων;)
 
Καιτη Γαρμπή - Φτου Ξελευτερια!

Από τον δίσκο ¨ΑΡΧΙΖΩ ΠΟΛΕΜΟ¨ του 1996. Ένα τραγούδι χαρούμενο αφού σε αυτό συμμετέχει η παιδική χορωδία του Σπύρου Λάμπρου.
Στίχοι:Γιάννης Δόξας Μουσική:Φοίβος


ΥΓ. Σήμερα είπα να το ρίξω λίγο στην ελληνική μουσική που ακούγαμε εκείνη την εποχή στα καλοκαιρινά μπαράκια της παραλιακής του 1996. :)

ΥΓ2. Και για να μην μου μείνουν παραπονεμένοι οι συμφορουμίτες Metalαδες φίλοι... Πάρτε και ένα Ελληνικό μεταλ κομμάτι που ακουγόταν πολύ εκείνη την εποχή!

Αντώνης Βαρδής - Θα εκραγώ

 
Τελευταία επεξεργασία:
Καιτη Γαρμπή - Φτου Ξελευτερια!

Από τον δίσκο ¨ΑΡΧΙΖΩ ΠΟΛΕΜΟ¨ του 1996. Ένα τραγούδι χαρούμενο αφού σε αυτό συμμετέχει η παιδική χορωδία του Σπύρου Λάμπρου.
Στίχοι:Γιάννης Δόξας Μουσική:Φοίβος


ΥΓ. Σήμερα είπα να το ρίξω λίγο στην ελληνική μουσική που ακούγαμε εκείνη την εποχή στα καλοκαιρινά μπαράκια της παραλιακής του 1996. :)

ΥΓ2. Και για να μην μου μείνουν παραπονεμένοι οι συμφορουμίτες Metalαδες φίλοι... Πάρτε και ένα Ελληνικό μεταλ κομμάτι που ακουγόταν πολύ εκείνη την εποχή!

Αντώνης Βαρδής - Θα εκραγώ

Ακόμα ονειρεύομαι το φόρεμα της στη Γιουροβίζιον by Σίλια Κριθαριώτη.
 
Δεν εχει νοημα να βαλω μονο ενα τραγουδι απο αυτο τον υπερδισκο:

Various Artists - L.A. Blues Authority (1992)


Ημουν στο λυκειο οταν ενας φιλος μου χαρισε ενα cd single απο αυτο τον δισκο. Πριν προλαβει να τελειωσει το τραγουδι ημουν στο δισκαδικο και παραγγειλα το LP. Μετα απο λιγο το ξαναπαραγγειλα και το εκανα δωρο. Μετα απο λιγο το ξαναπαραγγειλα και το εκανα και αλλου δωρο.

P6046163.JPGP6046164.JPGP6046167.JPG

Δραχμες εξι χιλιαδες τετρακοσιες σαραντα επτα παρακαλω.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα