Τι ακούω απόψε ...

Αν έχεις SPOTIFY θα ήταν ευχής έργο να κάνεις διάφορες Playlists και να τις ακούμε κι εμείς!
Γενικά έχεις άποψη στα ακούσματα και θα με ενδιέφερε να μοιραζόσουν Playlists.
Να΄σαι καλά Takero72. Έχω account στο Spotify αλλά κυρίως για να ακούω λίστες άλλων. Δεν έχει τύχει να κάνω δικές μου. Ευχαριστώ πάντως.


Vangelis - Le Singe Bleu (1973)

 
Surrogate Sibling - Tellur

Από τη σειρά Constellation στο Apple TV. Η σειρά σου κεντρίζει το ενδιαφέρον ακόμα κι από το μουσικό θέμα της εισαγωγής.
 
Πάμε στο 1993. Cryin' από τους Aerosmith και στο βιντεοκλίπ κάνει ντεμπούτο η πιτσιρίκα τότε Alicia Silverstone.
Σας βρήκα και βιντεοκλίπ με στίχους για να τους τραγουδήσετε με πάθος καθώς το βλέπετε και να ξαναζήσετε τις παλιές καλές στιγμές. Τότε ανάβαμε αναπτήρα, τώρα ανάβουν τον φακό από τα κινητά. Ψάξτε να βρείτε αναπτήρα.
 
Καλημέρα, καλή εβδομάδα.

Η playlist που έχω στο winamp για τις επόμενες ώρες. Μόνο 80s αγαπημένα.


The Christians - Words (1989)
Savage - Don't Cry Tonight (1983)
Sign System - Stay with me (1985)
Do Piano - All The Time (1986)
Japan - Quiet Life (1980)
Saijoukai - No Butterfly (1985)
The Passions - I'm in Love with a German Film Star (1981)
The Waterboys - A Girl Called Johnny (1983)
Alison Moyet - Where Hides Sleep (1984)
Chris De Burgh - Sailing Away (1988)
Gerard Joling - Ticket to the Tropics (1985)
Curiosity Killed The Cat - Red Lights (1987)
Johny Hates Jazz - Living In The Past (1988)
Mike & The Mechanics - Silent Running (1985)
Hubert Kah - The Picture (1985)
Simple Minds - Hunter And The Hunted (1982)
Tears For Fears - Head Over Heels (1985)
Killing Joke - Love Like Blood (1985)
The Church - Reptile (1988)
The Go-Betweens - You Can't Say No Forever (1988)
Paul Young - Come Back and Stay (1983)
Moskow - Come Back (1986)
Savage - Radio (1984)
...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Τελευταία επεξεργασία:
Μεγάλη αγάπη τα ιταλικά τραγούδια! Ειδικά εκείνα του '60 έχουν μια λάμψη να πω, κάτι φεστιβαλικό να πω, αυτή την ιλουστρασιόν αίσθηση της παλιάς Cinecittà να πω, τέλος πάντων κάτι τέτοιο. Κι αν υπάρχει ένα τραγούδι που να τα συνδυάζει όλα αυτά μαζί και ταυτόχρονα να μου δημιουργεί και μια νοσταλγία για τη δεκαετία στην οποία πάντα θα ήθελα να ταξιδέψω, αν υπήρχε μηχανή του χρόνου, είναι τούτο εδώ.

Jimmy Fontana - Il Mondo (1965)

 
Μεγάλη αγάπη τα ιταλικά τραγούδια! Ειδικά εκείνα του '60 έχουν μια λάμψη να πω, κάτι φεστιβαλικό να πω, αυτή την ιλουστρασιόν αίσθηση της παλιάς Cinecittà να πω, τέλος πάντων κάτι τέτοιο. Κι αν υπάρχει ένα τραγούδι που να τα συνδυάζει όλα αυτά μαζί και ταυτόχρονα να μου δημιουργεί και μια νοσταλγία για τη δεκαετία στην οποία πάντα θα ήθελα να ταξιδέψω, αν υπήρχε μηχανή του χρόνου, είναι τούτο εδώ.

Jimmy Fontana - Il Mondo (1965)

Υπέροχο, τραγούδι που σε ταξιδεύει. Περιμένω ανυπόμονα αυτά τα μικρά-μεγάλα διαμάντια που ενίοτε βάζεις.


Feargal Sharkey - A Good Heart (1985)

 
Μεγάλη αγάπη τα ιταλικά τραγούδια! Ειδικά εκείνα του '60 έχουν μια λάμψη να πω, κάτι φεστιβαλικό να πω, αυτή την ιλουστρασιόν αίσθηση της παλιάς Cinecittà να πω, τέλος πάντων κάτι τέτοιο. Κι αν υπάρχει ένα τραγούδι που να τα συνδυάζει όλα αυτά μαζί και ταυτόχρονα να μου δημιουργεί και μια νοσταλγία για τη δεκαετία στην οποία πάντα θα ήθελα να ταξιδέψω, αν υπήρχε μηχανή του χρόνου, είναι τούτο εδώ.
Έχεις απόλυτο δίκιο. Οι Ιταλοί έχουν στυλ σε όλα. Ντύσιμο, μουσική (60s, ITALO!), design, αρχιτεκτονική. Απορώ πως εμείς οι ελληνάρες λέμε ότι μοιάζουμε με τους Ιταλούς...Καμία σχέση!
 
Πίσω
Μπλουζα