Τι ακούω απόψε ...

Pale Fountains "From Across The Kitchen Table"

Πολύ ωραίες επιλογές, με ψαγμένο ήχο πάντα στην εναλλακτική σκηνή. Αν μπορούμε να την ονομάσουμε έτσι. Βλέπεις, στα 80s η new wave σκηνή λεγόταν και modern rock :thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πολύ ωραίες επιλογές, με ψαγμένο ήχο πάντα στην εναλλακτική σκηνή. Αν μπορούμε να την ονομάσουμε έτσι στα 80s :thumbup:
Ουσιαστικά εναλλακτικό ροκ ήταν ,αν και new wave,μετα πανκ τα έλεγαν αυτά τότε ή ανεξάρτητα
 
Ναι ναι, με πέτυχες πάνω στο edit. Λεγόταν μάλιστα και modern rock η new wave :lol:
Είχαν διάφορες ονομασίες και modern rock πολλές φορές έχω διαβάσει σε παλιά περιοδικά να τα αποκαλούν. Πιο πολύ βέβαια αυτά στα τέλη 80
 
Pale Fountains "Shelter"

κρίμα που αυτό το συγκρότημα δεν έκανε εμπορική επιτυχία όσο θα έπρεπε. Ειδικά ο δίσκος "From Across The Kitchen Table" είναι από αρχή μέχρι τέλους καταπληκτικός:

 

Do you hear the people sing?​

Ακούστηκε απόσπασμα στη χτεσινή τελετή ενάρξεως στο Παρίσι. Από την κινηματογραφική διασκευή του musical "Les Misérables", βασισμένο στο βιβλίο "Οι Άθλιοι" του Victor Hugo.
 
Conway Twitty -You ve never been this far before
 

Do you hear the people sing?​

Ακούστηκε απόσπασμα στη χτεσινή τελετή ενάρξεως στο Παρίσι. Από την κινηματογραφική διασκευή του musical "Les Misérables", βασισμένο στο βιβλίο "Οι Άθλιοι" του Victor Hugo.
un mot:for-mi-da-ble!
Al Bano-Felicita
έπρεπε να περάσουν τόσα χρόνια, για να βρω τους υπέροχους ιταλικούς στίχους στο ιντερνέτ και την μετάφραση τους....
Charles Aznavour-Hier encore (μόλις χτες)
προσέξτε τους στίχοι, που έλεγε και ο Χάρρυ Κλύνν, είναι πολύ συγκινητικοί. Αυτό το τραγούδι μου το έστειλε ο καθηγητής μου των Γαλλικών, λέγοντας μου ότι είναι καλή εξάσκηση, μιας και έχει καλή, αγγλική μετάφραση των στίχων.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα