Τι γεννήθηκε μαζί με μένα;;;

Tony, πιασε και για μενα σε παρακαλω ο,τι καλο σου βρισκεται σε 22 Νοεμβριου.
Το ετος το αφηνω στη φαντασια του καθενος.
Bambinella είσαι και συ Σκορπιός ε; Είχες αναφέρει κάποτε ότι είσαι κοκέτα αλλά ότι θα διαφύλαττες τη χρονολογία γέννησής σου δε το περίμενα.
 
Bambinella είσαι και συ Σκορπιός ε; Είχες αναφέρει κάποτε ότι είσαι κοκέτα αλλά ότι θα διαφύλαττες τη χρονολογία γέννησής σου δε το περίμενα.
Δεν λεω ηλικια απο τα 23 μου και δεν μπορω να συμβιβαστω με το γηρας. Γυναικεια κοκεταρια και ματαιοδοξια που αποτελουν ελαττωματα του χαρακτηρα μου. Ισως καποτε μπορεσω να τα κατανικησω. Για την ωρα, δεν το εχω καταφερει.
Ειμαι πραγματι Σκορπιος, γεννηθηκα την τελευταια μερα του ζωδιου μου και εχω ολα τα χαρακτηριστικα των Σκορπιων.
Πιο Σκορπιος δε γινεται!
 
Να ευχηθώ χρόνια πολλά στη ΒΕΤΤΥ BOOP και στον Uskoke που σήμερα έχουν γενέθλια!
Και κάτι άλλο που πρόσεξα στις ημερομηνίες.. Πιστεύω πως η ημερομηνία γενεθλίων μου και της Bambi έχουν ένα κοινό. Και οι δύο έχουν "στιγματίσει" την ίδια χώρα.Το μήνυμα είναι ένα λοιπόν και το έγραψε ήδη ο Ελία Καζάν: "Αμέρικα,Αμέρικα"!
Φεύγουμε άμεσα για USA, συναντούμε τον Elephadas και όλοι μαζί βουρ για..Χόλιγουντ!Εκεί θα μεγαλουργήσουμε!..Αυτό είναι!
Bambi, το αστέρι σου στη Walk of fame σου ανήκει και θα διαλέξεις εσύ που θα τοποθετηθεί..Δίπλα στις σύγχρονες ή θα προτιμήσεις πλάι στο αστέρι της Doris Day?..ή ίσως της Audrey Hepburn ?
Για να μην γράψω για την τελετή βράβευσης των Oscar..Που σίγουρα ο φίλος Elephadas θα αρνηθεί να παραλάβει το Όσκαρ του,απαξιώνοντας φυσικά όλη τη διοργάνωση με την απουσία του..Δεν πειράζει,θα το παραλάβω εγώ το βραβείο,ως γνήσιος "εφετζής", θα ευχαριστήσω τη μητέρα μου,τον πατέρα μου,τους συνεργάτες μου,όλους τέλος πάντων (τετριμμένο βέβαια,αλλά αυτό θα κάνω)!
"Και ζήσαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα" !!! ( TZELASO, λυπάμαι..αλλά για μια μέρα διαφορά, έχασες να ζήσεις και εσύ αυτό το όνειρο!).

υγ: Φυσικά tonytony και τα δικά σου έχουν "σημαδιακή" ημερομηνία: "η πόλις εάλω"!..
 
Να ευχηθώ χρόνια πολλά στη ΒΕΤΤΥ BOOP και στον Uskoke που σήμερα έχουν γενέθλια!
Και κάτι άλλο που πρόσεξα στις ημερομηνίες.. Πιστεύω πως η ημερομηνία γενεθλίων μου και της Bambi έχουν ένα κοινό. Και οι δύο έχουν "στιγματίσει" την ίδια χώρα.Το μήνυμα είναι ένα λοιπόν και το έγραψε ήδη ο Ελία Καζάν: "Αμέρικα,Αμέρικα"!
Φεύγουμε άμεσα για USA, συναντούμε τον Elephadas και όλοι μαζί βουρ για..Χόλιγουντ!Εκεί θα μεγαλουργήσουμε!..Αυτό είναι!
Bambi, το αστέρι σου στη Walk of fame σου ανήκει και θα διαλέξεις εσύ που θα τοποθετηθεί..Δίπλα στις σύγχρονες ή θα προτιμήσεις πλάι στο αστέρι της Doris Day?..ή ίσως της Audrey Hepburn ?
Ετσι ειναι Fulci. Κι εσυ κι εγω εχουμε γενεθλια σε μερες που η Αμερικη εκλαψε παρα πολυ.
Αν ειχα αστερι στη Walk of fame, θα ηθελα οπωσδηποτε να βρισκεται πλαϊ στο αστερι μιας παλιας σταρ. Στης Doris Day, που ειπες κι εσυ, στης Joan Crawford, η στης Barbara Stanwyck. Ισως ομως να διαλεγα Cary Grant, Rock Hudson, η Gregory Peck. Σιγουρα παντως δε θα ηθελα να ημουν πλαϊ σε κανεναν καινουργιο σταρ.
Οσο για τα Οσκαρ, αν ημασταν στις παλιες καλες εποχες του '40, του '50, και των πρωτων χρονων του '60 θα πηγαινα στην τελετη με πολλη χαρα και με μια υπεροχη βραδινη τουαλετα καρδιοχτυπωντας και παρακαλωντας μεσα μου να αποκτησω κι εγω το πολυποθητο αγαλματιδιο. Εαν ομως ημασταν στο πεζο σημερα και σκεπτομενη παντα τι ταινιες βραβευονται, τοτε δε θα παταγα ουτε απ' εξω. :)

Χρονια πολλα, Betty Boop και Uskoke! Να τα εκατοστησετε, με χαρα, υγεια και πολλη αγαπη στη ζωη σας! :)
 
Καλώς να ορίσετε, αλλά έχετε δίκιο, αν μου δίνανε το αγαλματάκι θα τους έλεγα πού να το βάλουν, και δεν θα ήταν πάνω από το τζάκι.
 
εδώ ολόκληρος Ζαν-Πωλ Σάρτρ και αρνήθηκε το Νόμπελ...πολύ θα ήθελα να διάβαζα τι είπε αλλά στα γαλλικά!
 
Αν και έχει περάσει καιρός από το ποστ...

Σάββατο 24 Μαρτίου 1973

ότι βρεις

ευχαριστώ
 
Το ξέχασα το θέμα και μου το θυμίσατε , λοιπόν έχουμε και λέμε , δυστυχώς για την αγαπητή @marysuz73 δε βρήκα τίποτα , για τον φίλο @RIO βρήκα το Φαντάζιο παρακάτω...
29-04-83.jpg
 
@tonytony 4 περιοδικα; Φανταστικο! Η Τετη Σχοινακη αγαπημενη μου ως ηθοποιος και πολυ γοητευτικη γυναικα εχω να πω. Ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση ανταποκριση!
 
Εγώ γεννήθηκα Σάββατο 19 Νοεμβρίου 1994. Ποια περιοδικά κυκλοφόρησαν τότε που γεννήθηκα εγώ; Είχαν κάτι;
 
Πίσω
Μπλουζα