Τι είναι το avatar σας , γιατί το επιλέξατε?

pooky(1) είπε:
Το τελευταίο, είναι το απόφθεγμα που έχω αποκομίσει από τη ζωή. Δεν είμαι ούτε κοινωνιολόγος, ούτε καταναλωτής, ούτε "πολίτης" , ούτε τίποτε, είμαι Gamer επί 26 συναπτά έτη με απίστευτο φανατισμό και τρελό κάψιμο, σε σημείο που να έχω αποκυρήξει την εργασία για το gaming.
Έτσι θα παραμείνω και γράφω στα παλιά μου τα παπούτσια τους πάντες που έρχονται να με "συνετίσουν" και να μου δείξουν το "σωστό δρόμο", πόσο λάθος είμαι και πόσο σωστοί είναι αυτοί. Συνήθως πρόκειται για άτομα που προσκυνάνε κάποια ποδοσφαιρική ομάδα, ταΐζουν σανό τα άλογα (παίζουν ιππόδρομο), έχουν βάλει τη ζωή τους υποθήκη στο διάολο για να αποκτήσουν ακριβό "κάρο" και να δείξουν την "επιτυχία" τους στο γείτονα και ου το καθεξής.

I just do not care.
Σωστοοοος! :beer:
 
Brigitte Bardot, η αλλιως μια απο τις πιο ομορφες γυναικες που φιλοξενησε ποτε αυτος ο πλανητης! Τη λατρευω, τη θαυμαζω, δε χορταινω να την κοιταζω!

Ευτυχως που δεν ειμαι αντρας, γιατι τοτε τα πραγματα θα ηταν χειροτερα...

Β.Β.
 
Και ειναι και υπερασπιστρια των δικαιωματων των ζωων! Φοβερος ανθρωπος και θεά στα νιατα της η Μπαρντο.

Το δικο μου αβαταρ ειναι ο Tux, η μασκοτ του πυρήνα Linux, ενα ελευθερο λογισμικο κοντρα στο ιδιοκτητο πχ της Μicrosoft. Απο πανω εχει το συμβολο του Mozilla Thunderbird, μια εφαρμογή ελεύθερου λογισμικού, παρακολούθησης ηλεκτρονικου ταχυδρομειου.

Το διαλεξα για την φιλοσοφια του open source μιας και ειναι ο μονος τροπος για να φτασει η γνωση σε ολον τον κοσμο, περα απο οικονομικους και γεωγραφικους φραγμους.

  • Ελευθερία 0: Ελευθερία χρήσης του προγράμματος για οποιονδήποτε σκοπό.
  • Ελευθερία 1: Ελευθερία μελέτης και τροποποίησης του προγράμματος.
  • Ελευθερία 2: Ελευθερία αντιγραφής του προγράμματος.
  • Ελευθερία 3: Ελευθερία βελτίωσης του προγράμματος και επανέκδοσης του, προς το συμφέρον της κοινότητας των χρηστών.

    (απο wikipedia)

Αυτην την φιλοσοφια προσπαθω να την εφαρμοσω στα παλια παιχνιδια, βρισκοντας τροπους διορθωσης τους, βελτιωσης τους. Δεν μου αρεσει να τα πουλαω, νιωθω οτι αν τα χαρισω αποκτανε μεγαλυτερη αξια. :)

Μην με φανταστειτε να πειραζω δηλαδη λογισμικα!!! #)
 
εικόνα που βρήκα τυχαία και μ'άρεσε
 
Αναστασια είπε:
Και ειναι και υπερασπιστρια των δικαιωματων των ζωων! Φοβερος ανθρωπος και θεά στα νιατα της η Μπαρντο.
Το δικο μου αβαταρ ειναι ο Tux, η μασκοτ του πυρήνα Linux, ενα ελευθερο λογισμικο κοντρα στο ιδιοκτητο πχ της Μicrosoft. Απο πανω εχει το συμβολο του Mozilla Thunderbird, μια εφαρμογή ελεύθερου λογισμικού, παρακολούθησης ηλεκτρονικου ταχυδρομειου.

Το διαλεξα για την φιλοσοφια του open source μιας και ειναι ο μονος τροπος για να φτασει η γνωση σε ολον τον κοσμο, περα απο οικονομικους και γεωγραφικους φραγμους.

  • Ελευθερία 0: Ελευθερία χρήσης του προγράμματος για οποιονδήποτε σκοπό.
  • Ελευθερία 1: Ελευθερία μελέτης και τροποποίησης του προγράμματος.
  • Ελευθερία 2: Ελευθερία αντιγραφής του προγράμματος.
  • Ελευθερία 3: Ελευθερία βελτίωσης του προγράμματος και επανέκδοσης του, προς το συμφέρον της κοινότητας των χρηστών.

    (απο wikipedia)

Αυτην την φιλοσοφια προσπαθω να την εφαρμοσω στα παλια παιχνιδια, βρισκοντας τροπους διορθωσης τους, βελτιωσης τους. Δεν μου αρεσει να τα πουλαω, νιωθω οτι αν τα χαρισω αποκτανε μεγαλυτερη αξια. :)

Μην με φανταστειτε να πειραζω δηλαδη λογισμικα!!! #)
Γιαυτο και σ'αγαπαμε Αναστασία!!!
 
#) #) #)

[οφ τοπικ]

Σας ευχαριστω που υπαρχετε και μας ενωνετε με τα παιδικα μας χρονια στην πατριδα Ελλαδα, με εναν τοσο ξεχωριστο τροπο. Εχετε ομορφυνει την καθημερινοτητα μας και πλουτισει τις γνωσεις μας. :flower:

[/οφ τοπικ]

Danailicious η Καλπικη Λιρα ηταν μια μοναδικη ταινια. Η Λαμπετη δε αξεπεραστη!
 
Δεν εχω μεινει πιστη στο ιδιο αβαταρ, αλλα εχω μεινει πιστη στο προσωπο που απεικονιζει: Brigitte Bardot....

Η πιο ομορφη και εντυπωσιακη γυναικα που περασε ποτε απο το πανι.

Μια αληθινη θεα με στομα που μοιαζει ονειρικο, και μια γυναικα με πολυ ομορφη και γλυκεια φωνη, που χαριν σ' αυτην εκανε πολυ πλουσια δισκογραφια.

Αυτη τη στιγμη εχω αβαταρ με τη Μπριζιτ σε εξωφυλλο του Ρομαντσου.

Τευχος 1448, 1 Δεκεμβριου 1970.

http://www.youtube.com/watch?v=fWoUZf7UqfA
 
bambinella 100, και απο την Σοφια Λορενς εννοεις; ;) ομορφο παντως avatar. σπανιζει.
 
Ενταξει, καταλαβα. Προτιμας τη Σοφια.

Ναι, για μενα η Μπριζιτ ειναι ωραιοτερη απο ολες, αλλα αυτο ειναι το προσωπικο μου γουστο και δεν περιμενω να συμφωνει μαζι μου ολη η υφηλιος!

Ευχαριστω για τα καλα σου λογια για το αβαταρ μου!
 
Νομίζω ότι η σημειολογία της εικόνας είναι προφανής. Σαφώς και δεν καταφέρομαι κατά της τηλεόρασης ως τεχνολογικού μέσου, παρά μόνο στηλιτεύω την μόνιμη εικόνα παρακμής και διαρκούς παραγωγής τηλεσκουπιδιών, τα οποία και έχουν θέση μόνο μέσα στον κάδο αχρήστων, έστω κι αν χρειαστεί να τα πετάξουμε από το μπαλκόνι!!!
 
Δεν είχε τύχει ποτέ να δω το logo του Junior's TV στο net και όταν έπεσα πάνω του σε ένα παλιό περιοδικό είπα να το scanάρω και να το βάλω avatar ωστε να το βλέπω συχνότερα :) .
 
Μία μίξη των arcades και γενικά του retro gaming, και των Iron Maiden, όλα μαζί!
 
bambinella 100 είπε:
Δεν εχω μεινει πιστη στο ιδιο αβαταρ, αλλα εχω μεινει πιστη στο προσωπο που απεικονιζει: Brigitte Bardot....Η πιο ομορφη και εντυπωσιακη γυναικα που περασε ποτε απο το πανι.

Μια αληθινη θεα με στομα που μοιαζει ονειρικο, και μια γυναικα με πολυ ομορφη και γλυκεια φωνη, που χαριν σ' αυτην εκανε πολυ πλουσια δισκογραφια.

Αυτη τη στιγμη εχω αβαταρ με τη Μπριζιτ σε εξωφυλλο του Ρομαντσου.

Τευχος 1448, 1 Δεκεμβριου 1970.

http://www.youtube.com/watch?v=fWoUZf7UqfA

Ε ,μην υπερβάλουμε. Υπαρχουν και άλλες ''θεές''.
 
bambinella 100 είπε:
Αυτο ειναι το προσωπικο μου γουστο και δεν περιμενω να συμφωνει μαζι μου ολη η υφηλιος.
Σαφως και υπαρχουν κι αλλες. Αλλα αυτη μου αρεσει περισσοτερο.
 
Το εξώφυλλο ενός από τους πιο υπερ-cult δίσκους όλων των εποχών. Καμμία φορά μπορεί να γίνεις τεράστιος και πρωτοπόρος μόνο και μόνο χάρη στην παρακμή σου!
 
Έβαλα τον "τσαγέρα" από τους εξωγήινους τερατομάχους γιατί ανακάλυψα το retromaniax ενώ έψαχνα στο νετ για τους εξωγήινους
 
Πίσω
Μπλουζα