Τι ζώδιο είστε;

Παρ' ότι έλυσα διαφορετικό πρόβλημα γιατί δεν παρατήρησα καλά τις λεπτομέρειες, η σειρά πλήρωσης των δοχείων αλλά και η δενδρική διάταξή τους μου θύμισε κάτι από την διάσχιση των δυαδικών δένδρων, οπότε έψαξα και περέθεσα τις σχετικές πληροφορίες....
No comprends rien
 
Λίστα θα φτιάξω βέβαια, αλλά για να με βοηθήσει να καταλήξω στην απόφασή μου. Μετά θα της στείλω email με την απόφαση, ή "Πού λες να βρεθούμε απόψε?" ή "Hasta la vista, baby". Τη λίστα γιατί να τη στείλω?

Φυσικά ό,τι βρίσκω μπροστά μου θα βάλω. Ό,τι είναι πίσω μου δεν το βλέπω.
 
Λίστα θα φτιάξω βέβαια, αλλά για να με βοηθήσει να καταλήξω στην απόφασή μου. Μετά θα της στείλω email με την απόφαση, ή "Πού λες να βρεθούμε απόψε?" ή "Hasta la vista, baby". Τη λίστα γιατί να τη στείλω?

Φυσικά ό,τι βρίσκω μπροστά μου θα βάλω. Ό,τι είναι πίσω μου δεν το βλέπω.
Πολύ διπλωματικά μας τα λες, προσέχεις το ντύσιμο σου ναι η όχι;
 
Το να του πεις ευθέως ότι θέλεις να το λήξετε δεν το βρήκα πουθενά σε όλα αυτά που λέει. Μάλλον ανήκω σε ζώδιο που δεν υπάρχει.

Όσο για το ντύσιμο μας έχει βάλει στη χειρότερη κατηγορία. Τι να πω; την άλλη φορά που έλεγε για την εξωτερική εμφάνιση, μας έλεγε λιτούς μεν κομψούς δε. Ας αποφασίσουν επιτέλους τι είμαστε. Πάντως για τα αξεσουάρ δεν πέφτει και πολύ έξω. Έχω μια τεράστια αγάπη στα φουλάρια και τις εσάρπες.
 
Μα αφού ό,τι υπάρχει στην ντουλάπα μας είναι τέλειο (διότι εμείς οι Παρθένοι είμαστε τέλειοι σε όλα μας κλπ, μην τα ξαναλέμε) και άρα υπέρκομψο και ταιριαστό, ποιος ο λόγος να προσέξουμε? Βάζουμε ό,τι βρούμε μπροστά μας ξέροντας ότι το αποτέλεσμα θα είναι τέλειο (διότι εμείς οι Παρθένοι κλπ).

Όχι, κυρία αριάδνη, δεν προσέχω το ντύσιμό μου. Όσοι με βλέπουν το προσέχουν (και ζηλεύουν διότι κλπ)
 
Άντε, με τα ταξίδια. Αμάν! Να σας κάνω μια λίστα τι θέλω? Έτσι, για να γελάσει και κάθε πικραμένος.

Είμαι μέσα στα τρία ζώδια. Θα ερωτευτώ τώρα την Άνοιξη. Περιμένετε, να ενημερώσω το σύζυγο. Πιστεύω ότι θα το εκτιμήσει αφάνταστα.

Πάντως, απ' ότι έχω καταλάβει, ο Τοξότης είναι μέσα σε όλες τις λαμογιές. Μιλάμε δεν αφήνει τίποτα. Και απατεωνιές και παγαποντιές και είναι και ζωηρούλης.
 
Άντε, με τα ταξίδια. Αμάν! Να σας κάνω μια λίστα τι θέλω? Έτσι, για να γελάσει και κάθε πικραμένος.

Είμαι μέσα στα τρία ζώδια. Θα ερωτευτώ τώρα την Άνοιξη. Περιμένετε, να ενημερώσω το σύζυγο. Πιστεύω ότι θα το εκτιμήσει αφάνταστα.

Πάντως, απ' ότι έχω καταλάβει, ο Τοξότης είναι μέσα σε όλες τις λαμογιές. Μιλάμε δεν αφήνει τίποτα. Και απατεωνιές και παγαποντιές και είναι και ζωηρούλης.
A, κ'εμενα μου είχαν προβλέψει ότι θα ερωτευτώ τα Χριστούγεννα, αλλά δεν έγινε τίποτα :anim_roll:
 
Εγώ θα ήθελα να είμαι δίδυμο λιοντάρι (γνώση και πολυτέλεια) αλλά δεν γίνεται, διότι "Αλώπηξ λέαιναν έσκωπτεν ότι ένα μόνον τίκτει, η δε είπεν 'ένα, αλλά λέοντα' " (προφανώς αυτό το λιοντάρι θα ήταν από τα ξεθυμασμένα που έχουμε δει στο οι φίλοι μας τα ζώα, για να ανέχεται να το κοροϊδεύει μια αλεπού)
 
Μου χε λείψει κάτι Τζαρτζανοειδές. Φτάνει που μας έστειλε πριν ή Bambinella με τον κανόνα του ως. Που τον θυμήθηκες;
 
Μου χε λείψει κάτι Τζαρτζανοειδές. Φτάνει που μας έστειλε πριν ή Bambinella με τον κανόνα του ως. Που τον θυμήθηκες;
Αν εννοεις το κατωθι σχολιο απο το θεμα Οι σταρ μας μαγειρευουν, δεν εννοουσα τιποτα για τον κανονα του "ως" αφου αλλωστε και στη λεζαντα "ως" γραφει και οχι "σαν". Εννοουσα οτι επρεπε να προστεθει ενα τελικο σιγμα στο "παντρεμενη".

 
Ε γι αυτό λέω και γω. Δεν πάει πάντα εύκολα η γλώσσα στη γενική ή στην αιτιατική μετά το ως.
 
Δεν παει ευκολα βεβαια, αλλα αν σκεφτουμε το νοημα που βγαινει καθε φορα με τη λανθασμενη πτωση, θα γελαμε κι εμεις οι ιδιοι γιατι εδω συμφωνα με την ατακα της Μανισαλη ειναι σαν να ειναι οι γιορτες παντρεμενη. :)
 
Πίσω
Μπλουζα