Τι ζώδιο είστε;

Το να παραδέχεσαι τα λάθη σου και να ζητάς συγγνώμη είναι δείγμα ωριμότητας και υπευθυνότητας. Πιο πολλά οφέλη έχεις με μια τέτοια συμπεριφορά παρά με το να αραδιάζεις δικαιολογίες.
Έτσι πιστεύω δηλαδή ότι πρέπει να είναι, γιατί στη πραγματικότητα δεν μου έχει τύχει ποτέ να κάνω κάποιο λάθος αφού ότι κάνω το χαρακτηρίζει η τελειότητα. :p
 
Ναι αγαπητή bajar είδες όμως τι λέει το ζώδιό σου στον προηγούμενο πίνακα;

Καλά όλος ο πίνακας είναι ένα fail που λέει και ο γιος μου εκτός των ζωδίων του Σκορπιού και του Υδροχόου που ταιριάζουν σε μία υγιή σχέση. Αλλά αυτό του Παρθένου είναι εκτός συναγωνισμού. Δείξτε του ότι η σχέση σας είναι έξυπνη και πρακτική επιλογή; Πως να το καταδείξεις δηλαδή ότι είναι πρακτικό να έχετε ερωτική σχέση; "Αγάπη μου γύρνα κοντά μου και γω θα σου σιδερώνω τα πουκάμισα, θα πλένω μέσα έξω το αμάξι και θα χεις ζεστό φαγάκι"; No no no.
 
Ναι αγαπητή bajar είδες όμως τι λέει το ζώδιό σου στον προηγούμενο πίνακα;


Καλά όλος ο πίνακας είναι ένα fail που λέει και ο γιος μου εκτός των ζωδίων του Σκορπιού και του Υδροχόου που ταιριάζουν σε μία υγιή σχέση. Αλλά αυτό του Παρθένου είναι εκτός συναγωνισμού. Δείξτε του ότι η σχέση σας είναι έξυπνη και πρακτική επιλογή; Πως να το καταδείξεις δηλαδή ότι είναι πρακτικό να έχετε ερωτική σχέση; "Αγάπη μου γύρνα κοντά μου και γω θα σου σιδερώνω τα πουκάμισα, θα πλένω μέσα έξω το αμάξι και θα χεις ζεστό φαγάκι"; No no no.
Το είδα και το αγνόησα επιδεικτικά. Καραfail!!!!
 
Ναι αγαπητή bajar είδες όμως τι λέει το ζώδιό σου στον προηγούμενο πίνακα;


Καλά όλος ο πίνακας είναι ένα fail που λέει και ο γιος μου εκτός των ζωδίων του Σκορπιού και του Υδροχόου που ταιριάζουν σε μία υγιή σχέση. Αλλά αυτό του Παρθένου είναι εκτός συναγωνισμού. Δείξτε του ότι η σχέση σας είναι έξυπνη και πρακτική επιλογή; Πως να το καταδείξεις δηλαδή ότι είναι πρακτικό να έχετε ερωτική σχέση; "Αγάπη μου γύρνα κοντά μου και γω θα σου σιδερώνω τα πουκάμισα, θα πλένω μέσα έξω το αμάξι και θα χεις ζεστό φαγάκι"; No no no.
Υπάρχει κάποιος που θα κάνει σχέση γιατί ειναι πρακτική και έξυπνη επιλογή;
Αυτό μου θυμίζει την ατάκα στην Θεία από Σικάγο: ούτε έρωτας, ούτε συνοικέσιο.... κανάτι!
@Bajar, το να αναγνωρίζεις τα λάθη σου είναι ένδειξη ωριμότητας και ευφυΐας... αλλά δυστυχώς δεν ξέρω πολλούς ώριμους και ευφυείς!
 
Το λογικό είναι να πεις "κι εγώ σ' αγαπώ" αν το νοιώθεις. Αλλά έχω πει κι ένα "ευχαριστώ, επίσης!" κάποια στιγμή και ακούστηκε αστείο μεν αλλά παραδόξως εκτιμήθηκε. Πάντως οι τρεις τελευταίες απαντήσεις μου φαίνονται απαράδεκτες.
 
Δεν εβαλα τον Σκορπιό εξ επίτηδες γιατί δεν λέει κάτι κομψο οκ και αυτοί δηλ.
IMG_20220327_150855.jpg
 
ricchi e poveri-sara perche ti amo
κριός το ξέρω τι ξέρω;
 
Οπως βλεπω, Καρκινος και Ιχθυες εχουν μεταξυ τους το απολυτο δεσιμο. ;)
 
Αν ήμουνα αρνί θα απόφευγα να μιλάω για το "υπόλοιπο της ζωής μου". Είναι γρουσουζιά. Πάσχα έρχεται.
Προτιμούμε γάλακτος και όχι κριάρι. Είναι θέμα umami κατά την έκφραση του συρμού.
Πάντως γι αυτούς που προτιμούν κατσικάκι ο Αιγόκερως λέει "πάρε ότι θες".
 
Ε, βέβαια, ο Αιγόκερως γιατί να μην είναι large? Το κέρατο της κατσίκας δεν τρώγεται.

Όταν το αρνάκι φτάσει σε ύψη δυσθεώρητα το κριάρι θα γίνει umamiκότατο. Άλλωστε δεν αμφιβάλλω ότι πολλά αρνάκια γάλακτος σε εστιατόρια ξεκίνησαν σαν γεροντοκριάρια σε κάποια γειτονική χώρα.
 
Είναι όπως τα λέει για μενα
 
"Κι εγώ μ' αγαπώ"

Δείχνει συμφωνία γούστων, πράγμα απαραίτητο για μια αρμονική συμβίωση
Ασημωσε να σε πω την μοίρα σου , να σε πω το ριζικό σου, μεγάλη πόρτα θα διαβεις και θα φύγεις από το "κατεργο" . Στο Γέιλ τελικά θα μπεις ως επίτιμος καθηγητής:) γράψε λάθος ελέφαντας τελικά όπως λέει και το άρθρο δεν το έχω το μαντικό χαρισμα!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα