Τι ζώδιο είστε;

Τόκιο, μου λέει. Δε είναι ότι δε θέλω να το επισκεφτώ κάποια μέρα, είναι κι αυτό στη (μακριά) λίστα μου, αλλά όχι αυτή τη στιγμή. Αυτή τη στιγμή (και οποιαδήποτε άλλη στιγμή δηλαδή) θέλω Βιέννη. Δεν την έχει. Οπότε είναι ακατάλληλος για να λέει ζώδια.
 
Εγώ στον κακό βγήκα Νταρθ Βέιντερ. Πολύ βαρετές ταινίες, δύο φορές προσπάθησα να τις δω και τις δύο κόντεψα να πάθω εξάρθρωση στο σαλόνι από το πολύ χασμουρητό. Και ο κακός βαρετός πρέπει να είναι.
Πόλη μου βγήκε το Ντουμπάι. Τι να το κάνω το Ντουμπάι; Να ψωνίσω χρυσή αλυσίδα; Άσε να πάμε κάπου αλλού να δούμε κάνα μουσείο, θέατρο, να χαζέψουμε μοντερνο κόσμο.
 
Μα η Καππαδοκία δεν είναι πόλη.

Στο Τόκιο δεν πάω με τίποτε. Γενικά δεν με ενθουσιάζουν πολλές από τις επιλογές. Απ' όλες θα προτιμούσα Άμστερνταμ διότι έχω πάει και μου άρεσε, και έχω φίλους εκει.
 
Απ' τη ζήλεια τους για την τελειότητά μας τα λένε.
 
Σιγά μην περιμένω να είμαι στα τελευταία μου για να πω ότι έχω ξαναπλύνει τα πιάτα που κάποιος φιλοτιμήθηκε να μου πλύνει. Μάλιστα το έχω πει κάμποσες φορές. Όχι, δεν ντρέπομαι!
Ήταν ο αδερφός μου!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Εμεις οι Σκορπιοι συνηθως δειχνουμε απροσιτοι αρχικα.
Θυμαμαι πριν απο καμποσα χρονια οταν ειχα πρωτογνωριστει με κατι κοπελες και ειπα στη μια "Ελα να καθισεις εδω διπλα μου" της εκανε εντυπωση και μου ειπε πως δεν περιμενε πως θα της το ελεγα αυτο. Οταν τη ρωτησα γιατι μου ειπε "Σε εβλεπα πολυ του λουσου και ειχα την εντυπωση πως δε θα ηθελες να μας μιλησεις."
Καγκελο εγω!
 
Εμεις οι Σκορπιοι συνηθως δειχνουμε απροσιτοι αρχικα.
Θυμαμαι πριν απο καμποσα χρονια οταν ειχα πρωτογνωριστει με κατι κοπελες και ειπα στη μια "Ελα να καθισεις εδω διπλα μου" της εκανε εντυπωση και μου ειπε πως δεν περιμενε πως θα της το ελεγα αυτο. Οταν τη ρωτησα γιατι μου ειπε "Σε εβλεπα πολυ του λουσου και ειχα την εντυπωση πως δε θα ηθελες να μας μιλησεις."
Καγκελο εγω!
Και μένα με βρήκε ο διδυμικος εγκέφαλος είναι ταρακουνημενος
 
Αρνούμαι να πιω ποτό με το κομψό όνομα "Κομπούτσα" οπότε πρέπει να βρω άλλο τρόπο να κάνω φίλους. Έχω όμως θυσιάσει το τελευταίο μάτσο ραδίκια σε σούπερ μάρκετ για να το αγοράσει κατά σύμπτωση συμψωνίζων Σκωταμερικάνος συνάδελφος τον οποίο είχα νωρίτερα μυήσει στο φάγωμα σαλάτας χόρτων που ανακάλυψε ότι του άρεσε αλλά ήταν ακόμη μια από τις πρώτες φορές που αγόραζε. Ήμασταν όμως ήδη φίλοι.
 
Τι hidden agenda τρομάρα μας που είμαστε πιο ανοικτοί και από ανοικτά βιβλία.
FB_IMG_1652428070307.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα